Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális, hogy a szülő nem ad...

Normális, hogy a szülő nem ad pénzt a gyerekének 18 éves kora után semmire, ha amúgy megtehetné?

Figyelt kérdés
Nos az érettségi után szerettem volna továbbtanulni főiskolán, de a szüleim azt mondták, az csak úgy lehetséges, ha felveszem a diákhitelt, mert ők nem fogják finanszírozni. De egyébként megtehették volna, mert apa vezető beosztásban dolgozik és mindenre van pénze. Nyaralások, színházba járás, ez, az , amaz. Úgyhogy érettségi után csak egy két éves szakképzésre jártam, nyáron akartam diákmunkát vállalni, de nem jött össze. Aztán mikor elkezdtem a sulit, kaptam napi 200 forintot, kajára( de úgy, hogy azt mondták, hogy otthonról nem vihetek semmi reggelit iskolába) és ráadásul abból nekem kellett mindent megvennem, ha akartam valami ruhát, és nem divatból, hanem mert szükségem volt rá, vagy akármit, akkor abból kellett kispórolnom. Aztán ösztöndíjat kaptam a tanulmányomért második évben szerencsére, és lett egy kis munkám is akkor már jobb lett kicsit a helyzetem, de persze akkor már a sulis ebédemet sem fizették, meg a napi 200-at sem kaptam. Aztán a suli elvégzése után nem találtam persze rögtön munkát, és hát megkaptam, hogy majd kitesznek, meg költözzek el, mert nem csinálok semmit, stb. Fél évvel később sikerült elhelyezkednem, de mindig is úgy éreztem, hogy teher vagyok otthon, így leléptem, és ők soha nem is hívnak szinte, hogy mi van velem, és ha hazamegyek is csak veszekedésbe torkollik minden, úgy érzem nem kívánatos személy vagyok otthon édesapám számára. Már az is eszembe jutott, hogy nem szeret engem. És nem értem, hogy miért teher valaki otthon, csak mert már elmúlt 18?
2013. febr. 15. 14:30
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
67%
Hát elég érdekes! Nem te akartál megszületni.
2013. febr. 15. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
84%
Elég furcsa a szüleid hozzáállása. Szerintem itt valójában nem arról van szó, hogy ne szeretnének, csak hibás elveket vallanak. Azt hiszik, hogy ez a legjobb módja, hogy önállóságra neveljenek. Szóval én inkább erre gondolnék. Jobb ötletem nincs, mint hogy beszélgess velük sokat, hátha kiderül, hogy mit gondolnak.
2013. febr. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
25%
Nagyon furcsa helyzet, igazából el sem akarom hinni... Ha tényleg igaz, akkor nagyon sajnállak, próbáld meg a saját életedet élni, és legyen egy szép családod, de ne kövesd a példájukat! Sok boldogságot! :)
2013. febr. 15. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
17%
Édesapád vezető beosztásban dolgozik, gondolom megdolgozott a sikerért, lehet, hogy ő is csak azt szeretné, hogy a magad lábára állj és ne függj senkitől.
2013. febr. 15. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
56%
De azért túlzásokban se kell esni a nagy önállóság nevelés közepette! Főleg a ami világban.
2013. febr. 15. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
60%

Hát elég buta felfogása van a szüleidnek.

Más szülő szerintem örülne hogy a gyereke szeretne továbbtanulni.Én a helyedbe elbeszélgetnék velük mint felnőtt a felnőttel. Azt mondanám nekik hogy ha finanszírozzák a tanulásomat azt vehetik egy jó befektetésnek és ha utána elhelyezkedtem vissza fizetem nekik. Akkor ez csak egy kölcsön lenne tőlük.

2013. febr. 15. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
38%
Szerintem nagyon jo az elgondolasuk, onallosagra nevel, bar manapsag valoban nem szokas igy hozzaallni, inkabb eltartjak a gyereket meg 30hoz kozel is, mert tanul...
2013. febr. 15. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
84%

Ha már elmúltál 18 most mennyi is vagy? Ha van munkád miért is kéne mostmár támogassanak?

Na nem mondom,hogy így kell ezt csinálni.. de ez a múlt ha jól értem és már önálló vagy?

2013. febr. 15. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
64%
Akkor ezzel az erővel tegye ki a híd alá egy gyufásdobozba lakni, végül is így önállóságra neveli:(
2013. febr. 15. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
77%

imádom ezeket e kérdéseket......


szal egyszer ülj le és szedd össze mennyi fizetni valójuk van : rezsi hitel biztosítás stb.....


meg fogsz lepődni mennyi mekkora összegek jönnek ki


nekem is nyafogott a gyerekem ennyi idősen

mondtam neki h tess jövő hónapban te osztod be a pénzt: hó elején oda adtam neki a fizumat a páromét a csp --- de be legyen fizetve minden csekk minden rezsi, legyen kaja is egész hónapban ha ki tudja hozzni olcsóbban akkor megkapja a különböztetett

nem tudta -- ezek után csöndben volt


persze megértem h szeretné ha neki is több pénze lenne de ha egyszerűen nem megy ....

havi 6000.- tudok kigazdálkodni neki több nem megy

2013. febr. 15. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!