Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Rossz alapokra építkezem?...

Rossz alapokra építkezem? Hova tegyem magamban az édesanyám?

Figyelt kérdés

Talán hibás alapokra építkeztem, az anyámmal való rendezetlen kapcsolatom miatt olykor úgy érzem, hogy valami felettes erő tornyosul mellettem, ami olykor ki is tör. De ki az én anyám igazából? Milyen szerepe van az életemben?


19/F


2013. febr. 23. 12:16
 1/6 anonim válasza:
Az anyukád az aki életet adott neked, gondoskodott rólad, nem hajított el, és ezért valamennyi emberben (sőt az összes embernek) nagy hálaéreztnek kéne lennie, anya csak egy van, meg kell becsülni. Ha van rendezetlen ügyed az anyukáddal, rendezd le minél előbb, beszéljétek meg, hidd el jót fog tenni, csináljatok közös programokat akár a házban egy társasjáték vagy kint egy kis séta, evés bármi. Becsüld meg anyukádat, anya csak egy van. Beszéljétek meg. :)
2013. febr. 23. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Kicsit nehéz megbeszélni azokat, amiket Ő tett. Nem érzem azt, hogy rossz szándék vezérelte, csak azt, hogy beteg ember, és inkább csak púp voltam a hátán. Régen nem vagyunk olyan kapcsolatban, egyrészt el is költöztem otthonról, másrészt pedig ha meglátogatom, akkor is elbújik, ha a napi rutinon kívül másra terelem a szót. Akár az én, akár az Ő érzéseiről próbálok vele beszélni, elmenekül.
2013. febr. 23. 12:30
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én már több mint egy éve nem beszéltem az anyàmmal. Gyerekkorunkban szoban is durva volt, szinte mindig ideges és többször eljàrt a keze. Még tini korunkban is... Pszichikailag instabil ember, csak egyetlen vélemény volt a helyes: az övé. Nem tür(t) ellentmondàst, ill. a màsik véleménye többnyire ``hülyeség`` volt. Nagyon sokàig nem ismertem fel, hogy betegségröl van szo nàla. Elbagatellizàltam, mert a csalàdban élök is ugyanezt tették. ``Tisztelt a szüleidet!`` - és én tettem is. Kb. 1.5 éve összeroppantam, ugyan több dolog miatt, de a pszichiateremmel kiàstuk a ``gyerekkort``, és fàjdalmas emlékek kerültek elö. Persze, van jo emlék is. De mindent elsöpör az àlszentség, a durvasàg (szoban és tettben), a hazugsàgok, ez a semmit és senkit nem kimélö mély vallàsossàg, amiböl minden humàn érzés ki van zàrva. Az apàm azt mondja, hogy ``ne törödjek vele`` - màr mint az érzéssel, ami elhatalmasodott bennem. Ez nem gyülölet, vagy harag, sokkal rosszabb: visszataszito érzés. Amikor az apàmnak mondtam, hogy teràpiàt kellene anyàmnak csinàlni, igy reagàlt: ``ugy sem csinàlnà.``. Mert nem ismerné be, hogy beteg. Én igyekszem a következö hetekben egy levelet megfogalmazni, amit az anyàmnak el fogod küldeni, leirva benne, ami foglalkoztat, ill. bànt. A hosszu hallgatàsom konkrét okàt nem is sejti. Én nem vagyok gonosz, hogy ne hallassak magamrol, és az okàt nem is tudja. Annyit megérdemel, hogy irjak neki. A fö kérésem az lesz, hogy mind velem, mind az apàmmal beszéljen normàlisan. Az apàm sem egy angyal, de ha az ember normàlis vele, szinte ``kenyérre lehet kenni``. A Te kérdése(i)dre a vàlaszom: a szülö a felnött gyerekétöl visszakapja a szeretetet, ha ö is szeretetet adott. Ha a szülö kénye-kedve szerint bànt vele, bàntalmazta szoban és/vagy tettekben, akkor ezek a szituàciok vagy maga az érzés elraktàrozodnak, mert magàban elnyomja öket a kiskoru gyerek/tini. De a felnött korban egyszer felszinre tör ez az érzés, kiméletlenül, fàjdalmasan. Én sokàig azt mondtam, hogy szép gyerekkorom volt, mert magam sem akartam làtni, hogy valojàban milyen volt, mert féltem attol, hogy talàn màsmilyen volt, mint aminek hinni akartam. Az anyàm gyereket akart: megszült. ``Felnevelt`` - ez volt a kötelezettsége. Lehetett volna egy jo anya, de nem volt az. A gyerek hibàja? Aligha. A tàrsadalomé, az àllamé? Részben igen. Még ma is megàll az ember esze, ha szintén ezen az oldalon egy Kérdezö igy ir: ``Megüssem-e a gyerekemet, ha alapos okom van rà?`` A vàlaszolok 90%-a kapàsbol azt irja: ``...igen, persze, az csak egy gyerek!`` Meg: ``Hadd tanulja meg!`` Na de mit tanuljon meg? A fegyelmet? Nem. Az eröszakot. Azt, hogy az ember NE beszéljen a problémàkrol, hanem szünjön meg a probléma rögtön - szégyenitsük meg, félemlitsük meg a gyereket. Akkor nem pofàzik vissza. Akkor végre csend lesz. És élhetjük tovàbb az idilli életünket - és csak a gyerek tudja, hogy ez az élet milyen hazug. Ha az emlitett levél azt az eredményt hoznà, hogy anyàm elismeri, hogy mit tett, van jövöje a kapcsolatunknak. Nem kell elnézést kérnie azért, ami történt. Csak ennyit: igen, ezt és ezt tettem, nem volt helyes. Egy anya soha nem szünik meg anyànak lenni, de vannak esetek, amikor megszünik embernek lenni. Amikor egy emberi külsö szörnyet rejt. Az öcsém is azt mondja, amit az apàm: ``ne törödjek vele``, ö örül minden tovàbbi napnak, amit velük tölthet. A jogàban àll, hogy ezt mondja. Én nem vagyok hajlando a szememet becsukni, és nem tudom a lelkemet bezàrni: nem leszek tettestàrs. Nem tudom, hogy hasznos lesz-e a vàlaszom a szàmodra. Bizom benne, hogy igen. Aki lepontoz, ill. a vàlaszomat ``nem hasznos``-nak itéli, jogàban àll, de az engem nem zavar. Mert: vannak szent anyàk, de az enyém nem volt az. És ez nem az én szégyenem, hanem az övé. De: kap még egy sanszot, élhet vele. Ha akar.
2013. febr. 23. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ideg beteg ember más szemüvegen át nézi a világot. Távolság megszépít, próbálj minél hamarabb minél messzebb kerülni hozzá. Talán akkor el tudod fogadni ha nem naponta próbálsz vele normális beszédet folytatni, közben állandóan falba ütközöl
2013. febr. 25. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az anyánkat sajnos nem választhatjuk meg és a gyerekünket sem.A legszerencsésebb az, mikor két hasonló hozzáállású, hasonló mentalitású embert hoz össze a véletlen egy anya-gyerek kapcsolatban.De nagyon sokszor van úgy, hogy két egészen más embert dob egymásnak a "gép".Na ilyenkor van a meg nem értés, meg hasonlók.Aztán sajnos sok az olyan szülő is, aki nem szülőnek való, ebből jót kihozni sosem lehet.

Szerintem ti anyukáddal nagyon különböző személyiségek lehettek és lehet, hogy tényleg nem ért ahhoz, hogyan kell jó anyának lenni.Én is hasonlóan vagyok az én anyámmal.Azért néha látom rajta az igyekezetet.De mi nagyon különböző személyiségek vagyunk, két örök ellentét."lelkizni" sosem szeretett, ha ilyen komolyabb témáról akartam vele beszélni, azt mindíg kikerülte, vagy ha ez nem sikerült neki, akkor veszekedéssé fajult a dolog.Szerintem ne foglalkozz vele, nem fog megváltozni.

2013. febr. 25. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Levka Reina ***** válasza:

Kedves 2/5 válaszoló! ÉN NEM PONTOZLAK LE!!! Szinte minden szavaddal egyetértek! Kívánom, hogy rendeződjön a kapcsolatotok!


Kedves Kérdező! Ne fojtsd el az érzéseidet, édesanyádnak tudnia kell arról, mi zajlik Benned, ha fájdalmas is. A sebész is vág, ha nincs más megoldás, és kiürít a szervezetünkből egy-egy gennyes gócot, ami különben megölne minket!

2013. márc. 27. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!