Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti elfogadnátok, hogy a...

Ti elfogadnátok, hogy a párotok családja fizesse ki a tandíjatokat?

Figyelt kérdés

Elsőéves egyetemista vagyok, sajnos csak tandíjas helyre vettek fel. Az első félévet még ki tudtam fizetni a megtakarításomból, de a másodikra egyszerűen nem tudom honnan előteremteni a pénzt (diákmelóztam, de nem sokat ért). Ezért jobb híján a diákhitel mellett döntöttem, viszont a barátom családja felajánlotta, hogy ha gondolom, ők kifizetik, mivel így nem lennének kötöttségeim, akkor és úgy adnám vissza, ahogy tudom, nem kérnének rá kamatot, stb. Egy félévről van szó. A barátommal egyébként két éve vagyunk együtt, 20 évesek vagyunk, szeptember óta együtt lakunk, hosszú távra tervezünk :)

Igazából nem szeretném elfogadni, mert hiába adnám vissza egyszer, valahol mindig az adósuk maradnék és ki tudja mi fog történni. Így is elég sokat kapok tőlük, és max annyival tudom viszonozni hogy szeretem a fiukat. Másrészről viszont tényleg eléggé ódzkodom a diákhiteltől, sok rosszat hallottam róla, ez az új diákhitel2 ráadásul még totál kipróbálatlan.


Ti mit tennétek a helyemben? Köszi a válaszokat :)


2013. febr. 24. 12:42
 1/10 anonim ***** válasza:
51%
Elfogadnám, de minél előbb meg is adnám.
2013. febr. 24. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
75%

végre egy intelligens ember, aki képes leírni az ódzkodik-ot helyesen! :D


szerintem ha írtok papírt a kölcsönről, és minden fontosat lefektettek benne, akkor nem lesz gond később sem. ketté kell választani az üzletet és a szerelmi életet.

a párod családja nagyon rendes veled. ha úgy érzed, h tudod vállalni az általuk adott hitel pontos visszafizetését, akkor fogadd el bátran, hiszen a jövődről van szó.

2013. febr. 24. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
57%

Èn elfogadnám, de ragaszkodnék egy ügyvéd elött írt tartozás elismerésröl. Ezzel nem lennél kötve a párodhoz, ha szétmentek egyszer. Ne hogy egyszer a szerelem megszünjön, aztán muszáj legyél maradni, mert tartozol a szüleinek.

Az ügyvédek ezt párezerböl megírják nektek, nem nagy költség.

A vissza fizetéshez azt iratnám, hogy legkésöbb az egyetemi évek befejezte után 5 évvel vissza fizeteted.

Ha darabokban lenne meg, akkor is mindig utalnám, hogy legyen nyoma ennek.

Mert szétmentek a pároddal, és esetleg nagy nézeteltéréssel, akkor a szülei csak öt fogják véddeni, és ha gonoszok (amit most nem is látsz még), akkor simán azt mondják, nem fizetted vissza. mindig kerek összegeket utalj nekik vissza.

2013. febr. 24. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
83%
Hát nem tudom, én magamból indulok ki, nagyon nem szeretek tartozni senkinek, én szerintem nem fogadnám el, mert bennem állandóan ott lenne, hogy jaj tartozom nekik. Mondjuk én diákhiteles vagyok, szóval ez sem sokkal jobb, de valamiből fizetni kell a tandíjat. Mondjuk attól is függ milyen a kapcsolat. Legfeljebb tényleg írjatok papírt a későbbi félreértések elkerülése végett.
2013. febr. 24. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
53%
Igen, bennem is ott lenne, hogy tartozom nekik. Viszont mi van, ha netán ezzel megsérted őket? És akkor meg állandóan azzal jönnek, hogy bezzeg az ő pénzük nem kellet, most fizesd vissza a többszörösét a banknak (neadjisten a NAV-nak). Az se tuti, hogy találsz munkát miután végzel, aztán növekszik az adósság....
2013. febr. 24. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
52%

Én nem félnék annyira a diákhiteltől, a 2-nek elég "kellemes" feltételei vannak, alacsony kamattal, visszafizethető és ha csak egy félévről van szó, akkor gyakorlatilag mindegy, hogy a párod családjának tartozol-e, vagy a "banknak".


Én nem szívesen tartoznék így a párom családjának, kellemetlennek érezném. Ha még is elfogadnám, akkor én is maximum papírral! Ha ők nem kérik, akkor is én hoznám fel, hogy mindenképpen szeretnék egy szerződést a kölcsönről, nehogy vita legyen belőle később! Bármi történhet, összeveszhettek, szakíthattok, stb. Jobb ha van róla papír, enélkül én nem vállalnám. Nem a szülők miatt, hanem magam miatt, hogy tudják akármi is lesz vissza fogom adni... Az más kérdés, hogyha erőlködnek, hogy nem kell papír, akkor nem szívesen fogadnám el.

2013. febr. 24. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

Én mindenképpen elfogadnám tölük, de feltétlen szabályosan, papiron keresztül, és igyekeznék a lehetöségeimen belül minél elöbb letörleszteni.


Sokkal jobb, mint a diákhitel, azzal ugyanis elindulsz az eladósodás felé, és abból kijönni majdnem lehetetlen.


Mivel a kapcsolatotok nem új, ezért nem hinném, hogy emiatt rossz érzéseidnek kellene lenni - ez akkor lenne, ha nem kölcsön adnák, hanem ajándékba.

2013. febr. 24. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
65%
Én nem fogadnám el, a diákhitel 2-nek tényleg elég jók a feltételei, azt venném fel.
2013. febr. 24. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
47%
Biztos, hogy nem. Ne haragudj de mégis mire számítottál amikor beiratkoztál, akkor is tudtad félévente mennyi lesz a tandíjad. Halasztanod kellett volna egy évet, és egy év alatt spórolni rá.
2013. febr. 24. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
26%

Ha a barátom családja szeretne, elfogadnám. De mivel utálnak, mint a szemetet, tudom, hogy csak azért adnának pénzt, hogy az orrom alá dörgölhessék, hogy tartozom.

Vizsgáld meg, a te barátod családját vajon milyen indok vezérli és csak ezután dönts.

2013. febr. 24. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!