Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan mondjam meg az Apámnak...

Hogyan mondjam meg az Apámnak azt, hogy nincs kedvem bejárni hozzá minden vasárnap (Elváltak a szüleim)?

Figyelt kérdés
Minden vasárnap mikor bemegyek akkor mindenféle dologról beszél. Először is a legfontosabb szerinte, hogy Isten így, Isten úgy bla bla bla. Kezdjük ott, hogy tudja nem hiszek benne, nem baj magyarázik róla. Meg hogy ha valakiben utálok 1 tulajdonságot, akkor nem kedvelhetem/szerethetem azt az embert. Ez az egész dolog akkor kezdődött, mikor ilyen sahaja jóga hülyeséget elkezdte, meg ilyenek, és eljárt ilyen pöttyosztós hülyeségre(kb. 8-9 éve). A lényeg. Hogyan tudnám neki elmondani azt, hogy nincs kedvem bejárni? Reggel míg kocsizok be vele magyarázik, aztán PS2-zünk egész nap, majd egy kicsit videót nézünk. Ez nem tűnik rossznak, de minden vasárnap ez van. És már rohadtul unom. Amikor meg megkérdezem azt, hogy nincs kedvünk e ... van kedved ... akkor meg vagy most nem engedhetem meg magamnak, mert sokba kerül a kocsi törlesztés vagy mi, vagy csak nincs kedvem, majd elmegyünk szülinapodkor stb. 16F

2013. febr. 24. 18:07
 1/7 A kérdező kommentje:
Ha van rá mód, nem akarom megbántani vagy ilyesmi.
2013. febr. 24. 18:10
 2/7 anonim ***** válasza:
estleg anyuddal átuzentheted...
2013. febr. 24. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mondd el neki őszintén, hogy Te úgy érzed ez már Neked nem jó és másképp akarod csinálni. Időre van szükséged hogy átgondold... stb...stb.. Ha úgy érzi tud változtatni, akkor nem gond, de ha nem akkor inkább tegyétek ritkábbra a találkozókat.
2013. febr. 24. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mondd hogy más programod van.
2013. febr. 24. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Szoktam neki mondani, hogy nincs kedvem menni, de egyből megkérdezi, hogy baj van e, meg hogy az Anyám mondott nekem valamit róla. Anyám nem kedveli Apámat, tehát az eleve nem jó. Megmondani meg nem akarom, mert van egy féltesóm, és ő sem akar vele lenni, és az milyen már, hogy van 2 gyereked, de egyik sem akar veled lenni. Szerintem marad a ritkább találkozó vagy a más programom van. De ha van egy jó ötletetek, akkor azt megköszönném!
2013. febr. 24. 19:45
 6/7 anonim válasza:
Szia bocsi a sztoriért az én szüleim is elváltak csak akkor én még pelenkás voltam és egy édestestvérem van akivel szét lettünk választva kb 8-évesen találkoztam a tesómmal és apámmal de azért 8 évesen még nem marad meg a gyerekben semmi ekkor volt nálunk a bátyám akiért apám jött el hogy elvigye röpke 2-hetet töltöttünk együtt na ebből azért sokra nem emlékszem de arra igen hogy ott megmondták mid kettőnk-nek hogy jól nézzük meg egymást mert soha többet nem fogún találkozni ezek után eltelt 6-év és jött egy telefon az egyik rokontól hogy menyek gyorsan mert segíteni kell és amikor beléptem ott találtam számomra két idegent az egyik kirohant a másik csak ült és nézet én meg megkérdeztem mit kell segíteni mondták semmit csak ülj le ekkor rám nézet a másik számomra idegen ember és azt mondta az a bátyád majdnem megkérdeztem hogy miről kiről hisz nem is ismerem ekkor megszólalt én meg az apád vagyok kb ennyit erről de azért írom az éveket mert fontosak lesznek na azért elégkönnyedén feloldottam már az első találkozáskor annak ellenére hogy még azt sem tudtam hogy néz ki apám csak a rokonok mondták kiköpött apád vagy lese tagadhatna na ezután a kis találkozó után minden évben elmentem hozzájuk volt hogy téli szünetre volt hogy nyáron elugortam lényeg az hogy próbáltam és szeretem volna minél jobban megismer ni öt és az ottani testvéreimet mert hát apámnak született utánam még gyereke az akkori feleségétől , tehát teltek az évek próbáltam minél többet menni hogy azért az általam irigyeltek-hez hasonló dolgokat tehessek apámmal értem itt a csaj kibeszéléseket meg a pecázást szóval minden olyat melyet megadatott a kétszülős gyerekeknek de sajnos nem tartót túl sokáig apámnál rákot diagnosztizáltak és sajnos 2008-ban el is hunyt 6-évet tölthetem el vele bocsi igen rossz ezt így leírni a lényeg az hogy nagyon szerencsés vagy akár milyenek is a szüleid atoll még a szüleid néha nehéz velük tudom elég rigolyásak de mit lehet tenni én ha korod béli lenék azt ajánlom ülj le vele és mond el hogy mit szeretnél de szívem szerint meg az mondom gondolkozz egy kicsit mért baj az ha 7-napbol 1 apáddal töltesz főleg úgy hogy nem veszekedtek hanem elvagytok a te szemszögedből lehet hogy unalmas na de apád szemszögéből szerinted milyen te azt az egy napot nem várod öt meg lehet hogy az az egy nap élteti hogy újból együtt lehet az ö fiával de te tudod ! Bocsi hogy hosszú lett és a sok rizsát de értelmes választ két mondatban nem lehet adni főleg hogy ez kihat hat a további kapcsolatodra apáddal!
2013. febr. 25. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Elgondolkodtató az, amit írtál. És részvétem is egyben az Apád miatt. Nem is tudom, hogy mit tegyek, mert nem akarok elidegenedni tőle, de túl sokszor se menni hozzá. Ezt még át kell gondoljam.
2013. febr. 26. 18:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!