Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti vennétek lakást a gyerekete...

Ti vennétek lakást a gyereketeknek?

Figyelt kérdés
Van egy lányom és egy fiam, a lány egyetemre megy ősztől Budapestre, a fiam 1 évvel később követné. Ti vennétek addig házat a lánynak, hogy 1 évig teljesen egyedül legyen?

2013. febr. 25. 18:35
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
90%
Nevére ne vegyél, az én volt csoporttársam, barátja átjátszotta magának a lány lakását. A lány meg hajléktalan szállóról járt suliba mert elmondani sem merte otthon. Veszel akkor azt csak a ti neveteken legyen.
2013. febr. 25. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim válasza:
100%
Gyakorlatilag a lányzónak és a fiúnak is sokkal jobb,ha a saját lakásukban vannak nyugodtan. Ügyelni kell azonban a környékre, mert nem mindegy, hol veszünk lakást. Egyes kerületek ugye túl veszélyesek. De, ha van rá keret szerintem is ajánlott, pláne, hogy most alacsonyan vannak az ingatlan árak.:)
2013. febr. 25. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
88%
Az ő nevükre nem vennék, csak a sajátomra. Ha megérdemlik, használhatnák, de tulajdonossá nem tenném őket.
2013. febr. 25. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
51%
Bocsánat, de nem láttam a 11/13-as bejegyzését. Úgy tűnik, egyformán gondolkozunk a témáról.
2013. febr. 25. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
35%
Jaj! a 11/14-esre gondoltam.
2013. febr. 25. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
100%
Ameddig a fiad nincs Pesten, az egyik szobát kiadhatjátok diáknak/diákoknak, azzal is lesz egy kis bevételetek (+a rezsi is kevesebb lenne)
2013. febr. 25. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Igen, lakásra gondoltam én is, valami 30-40m2-es minigarzonra. Pénz lenne rá, egyik része kölcsönből (nem hitel, hanem férjem családja segítene ki), de a kölcsönt semmilyen módon nem lenne megterhelő nekik záros határidőn belül visszafizetni.

Melyik kerületei biztonságosak Budapestnek? Nem ismerem jól ilyen szempontból.

2013. febr. 25. 19:03
 18/30 anonim ***** válasza:
100%

Ha van rá pénzem, igen, több szempontból is: egyrészt most a béka s*gge alatt vannak az ingatlanárak, megéri befektetni. Másrészt önállóságot tanulhat a gyerek. Ha nem akar egyedül élni, vesz fel albérlőt maga mellé, egyetemistát szintén. Akár csak arra az egy évre, míg az öccse nem követi.


Egy ismerősömnek az apja hitelre vett kétszobás lakást, az egyetem alatt és azóta is folyton lakott vele 3 másik csaj és a bérleti díjból, amit ők fizettek az ott lakásért, tudták törleszteni a lakást.

2013. febr. 25. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
74%
1, 2, 12, 13. kerület (egyes részei) egész jók szerintem. Én is vennék lakást, ha megtehetném.
2013. febr. 25. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
14. kerület kimaradt. Az is egész jó környék.
2013. febr. 25. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!