Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szülők, milyen autót vennétek...

Szülők, milyen autót vennétek a gyereketeknek, ha?

Figyelt kérdés

1. Jelenlegi anyagi körülmények között

2. Ha nagyon gazdagok lennétek és nem számítana az ár



2012. nov. 20. 13:18
 1/10 anonim ***** válasza:
ami biztonságos
2012. nov. 20. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Amilyet fenn tudna tartani - mindkét esetben.


Ameddig nem lenne önálló keresete, addig kölcsönkérheti amilyen éppen a garázsban lenne.


(azért ez a feltételes mód mindenhol, mert még nem vagyok szülő)

2012. nov. 20. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

jelenlegi anyagi körülmények között egy gsi corsát kaptam


ha 10X ennyi lenne a pénzünk akkor is max egy ilyet kaptam volna, ha majd meglesz a diploma akkor nézelődhetek komolyabb után

2012. nov. 20. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
83%

20 éves vagyok, én nem kaptam autót, magam vettem.


Ha szülő lennék, és nem számítana a pénz, akkor egy 2 millió körüli 3-4 éves középkategóriást vennék a gyereknek. Pl. Focus.


Szánalmasnak tartom, amikor a 18 éves kölök kap egy 10 millás autót, csak mert "nem számít a pénz". Én mocsok rosszul érezném magam benne.

Azzal sem értek egyet, amikor pénzes családban a gyerek egy 25 éves 2-es Golffal jár mondván, hogy "jó az neki", mert ha egy balesetben azért hal meg, mert sajnáltak másfél millát egy normális autóra, az elég rosszul venné ki magát. Felelőtlenségnek tartom, ha valaki temérdek pénzzel öreg szar autóval jár.

2012. nov. 20. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nos saját példámból kiindulva, én egy opel vectra B 2.0 benzin,-t "kaptam" ( a kocsi áráért én dolgoztam, fenntartani értelemszerűen nem tudom 18 éves egyetemistaként, így szüleim fizetik a benzint és az egyéb költségeket). Anyum azt mondta vegyek e36 bmw-t, apum Honda Civicet ajánlott, papám suzuki swiftet ( mind a 3-an autós körökben mozogtak)anyum szeme előtt a biztonság(nagy kaszni kis motor) lebegett, apum szeme előtt a kedvező kompromisszumok( megbizhatosag, teljesitmeny, megjelenés) papámat az ésszerűség ( fenntarthatóság, fogyasztás). Nos igazából a Vectra mindegyikből egy kicsi, biztonságos, igazi igásló bármikor elindulnék vele bárhova tudom hogy megérkezik, kényelmes, van megjelenése de cserébe sokat eszik. Ennek ellenére a saját gyerekemnek még sem ilyet vennék, egy ladát kapna, egyszerű mint a szög tűrhető a fogyasztása, megtanulna bütykölni, és vezetni is, na meg télen majd hálás lesz a szülőnek hogy hátsókerekest kapott ;)


Összességében, egy olyan autót vennék neki első autónak ami élményt ad neki, nekem a Vectra a 2 ezres benzin motorral viszonylag jól megy és ez elég élmény, a hátsókerék plusz egy tényező, mint szülő ugyanúgy megbiznék a gyermekemben ahogy bennem biztak az én szüleim, amint megkaptam a jogsit egyszer nem ültek be mellém dirigálni hagyták hogy menjek, biztak bennem, és ez a bizalom elég volt nekem hogy ne csináljak fszságot, azóta se volt balesetem. Fogyasztásra nem figyelnék amennyit egy fiatal autózik mindegy h 5 litert eszik vagy 10et, fillérbszás, az meg hogy egy már 2szer totálkárra tört prémiumautóban ül vagy egy papir swiftben tök mindegy, mindkettő ugyanúgy szét megy ha baj van. Úgyhogy pénztől független lenne számomra hogy mit vegyek neki, hátsókerekes benzines autót kapna és menjen isten hirével, ha csajozni akar vele ne azzal csajozzon hogy apu mennyi pénzért vett neki verdát, hanem hogy hogy vezeti. Több csajt fog meg egy jól elrakott kocka lada, mint egy parkolóban álló leélt 5-ös bmw.

2012. nov. 20. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Semmilyet nem vennék, dolgozzon meg érte úgy ahogy én is most. 18 éves vagyok és nyárra fog összegyűlni rá a pénz, rohadt sz*r várni rá, de sokkal jobb érzés lesz ha megveszem mintha alám tolták volna. Amúgy ha mégis ajándék kocsi lesz akkor biztonság/megbizhatóságot nézném elsősorban.. Volvo SAAB 5-10 éves Wolksvagen vagy egy 1.8-2.0-es szintén 5-10 éves BMW.
2012. nov. 20. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Mindkét esetben vennék neki egy E30-as BMW-t, és ha lesz még pénze, azt tuningolhatja, amig meg nem unja, vagy ha nem tetszik neki, vegyen másat :)
2012. nov. 20. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

1. amilyet szeretne és meg tudnám venni

2. amilyet szeretne

2012. dec. 7. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
A jelenlegi anyagi körülmények között én suzukit vennék. Volt már suzukink. Kis swift. Azért mert nagyon keveset eszik. (4-5 liter) És azért mert megbízható és jól is megy. Alkatrészek tekintetében meg mondjuk ha totálra törnéd 100 asból meglenne. Ha meg több pénzem lenne mindenképpen focus. Abból is csak 2 literes TDCi. Most vettünk olyat. Brutális nyomaték. Szinte egy családi versenyautó. És most figyelj. Rekord fogyasztásom 4,2 liter! Kombi focussal.
2012. dec. 12. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

suzuki...oké :D


focus meg versenyautó :D


ezeken jót nevettem :D

2012. dec. 12. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!