Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti vennétek lakást a gyerekete...

Ti vennétek lakást a gyereketeknek?

Figyelt kérdés
Van egy lányom és egy fiam, a lány egyetemre megy ősztől Budapestre, a fiam 1 évvel később követné. Ti vennétek addig házat a lánynak, hogy 1 évig teljesen egyedül legyen?

2013. febr. 25. 18:35
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
100%
Ha van fedezet mindenképp,mert ha történetesen az iskola után máshová költöznek(esetleg külföldre),a lakást akkor is ki lehet adni.-Mi is így lakunk albiban és legtöbbször ez nem éppen hivatalos(tehát a tulaj nem adózik,így mi is olcsóbban kaptuk,sajnos nekünk nem vett senki lakást:)
2013. febr. 25. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk célszerű a suli környékén. Mert ha minden nap a város másik végéből kell suliba menni akkor semmi értelme. Sokkal jobb ha van 1.5-2. óra szünet akkor haza tud hamar ugrani.
2013. febr. 25. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
100%

Az sem mindegy, hogy hova megy egyetemre. Érdemes annak a környékén keresgélni. Tudom, hogy a fővárosban tömegközlekedéssel nincsenek nagy távolságok, de nem mindegy, hogy az egyetem 20 percre van a lakástól vagy 40-re.

Csoporttársaimnak IX., VI., VII. és XIV. kerültben vettek garzont, amikor kezdték az egyetemet, ezek közül a 6.7. kerületit diploma után pár hónap alatt el tudták adni, a körúti garzonok nagyon keresettek az egyetemisták között, mivel minden közül van, egyetemek, színház, szórakozóhelyek.

2013. febr. 25. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
100%
2, 12. kerületnek a jó részei (tehát nem a Moszkva tér) nagyon drágák. 11., 15., 16. kerületek szerintem jók, mondjuk a 16. drágább és eléggé kint van. Az, hogy hol érdemes nézelődni, attól is függ, hogy hova fognak járni. A legtöbb kerület egyébként vegyes, szóval találni jó részeket és nagyon gázokat is, elég nagyok a kerületek, szóval így nehéz behatárolni. Ha vennél lakást, inkább környéket nézz, próbálj beszélni a leendő szomszédokkal stb.
2013. febr. 25. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
100%
24-es igazán hasznos dolgot juttatott eszembe,ha társasházi lakásról van szó-Nagyon fontos kik a szomszédaid! Mi hosszútávú szerződést kötöttünk (albérlet),fél év csodás volt,majd a szomszédunkba költözött egy gazdag "dakota"család - Mindennaposak a balhéik,az asszony veri a gyerekeit,az anyós az asszonyt,ha haza ér a férj akkor van némi nyugalom,de van,hogy éjszaka megy az "ördög űzés".... Júniusig kell kibírnunk,nehéz így tanulni,pihenni,-persze a" klán-ra "senki de senki nem mer panaszt tenni.
2013. febr. 25. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
74%
Igen ha megtehetem.
2013. febr. 25. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
52%

minimum 3 szobás lakás kéne nekik, mivel 2 háló plusz nappali, h ne zavarják egymást, tudjanak vendéget fogadni, mindenük elférjen.

a 30-40nm egyébként sem minigarzon, az a 20nál bezáródik, onnantól sima garzon :P


a lakást az egyetemtől függően választanám, bár ha az orvosira megy valamelyikük, akkor sem vennék kecót a 8ban :)

11. kerület talán a legjobb közlekedés szempontjából, és a Műegyetem, ill. az ELTE jónéhány kara leledzik ott. de ugyanígy jó az 12., 1., 2., viszont onnan nem mindig könnyű az utazgatás.

hidd el, ez fontos szempont, hiszen ha van pár lyukas órájuk, azért jobb hazaugrani kajálni, olvasgatni mint kávézóban ücsörögni. bár a könyvtárban is jó belesüppedni egy fotelba :)


nekem is vettek anno a szüleim lakást már gimis koromban. egyetem óta benne élek, és élveztem az első perctől, h önállósodhatok. ennek köszönhetően a párommal is elég hamar össze tudtunk költözni, nem kellett évekig kuporgatni meg albiról albira vándorolni.

2013. febr. 26. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 zabmester ***** válasza:
Ha annyi pénzem lenne, végül is miért ne? Mondjuk házat nem hiszem, inkább lakást, egy házzal elég sok a tennivaló, meg szerintem túl nagy beruházás lenne, ha csak a tanulmányaik miatt vannak ott, utána meg ki tudja merre költöznek. Ha később nem használják, szerintem a lakást kiadni is könnyebb lesz.
2013. febr. 26. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:

Igen, vennék. Ez egy nagyon jó befektetés, mert amíg nem költözik oda a testvére, az egyik szobát kiadhatja egy csoporttárságnak, és így mindenki jól jár. Miért fizetnéd az albérletet, hogyha van pénz lakásra?

Egyetemek közelében, a 4/6-os vonalán vennék 2-3 szobás lakást, ezeket viszik mint a cukrot.

2013. febr. 26. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
ha megtehetném, lazán, nekem is van, húgomnak is van, faterunk jól tette, mert most már nem tudná megvenni, jó h azt a pénzt másra b..ta el
2013. febr. 27. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!