Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mikor költözzön el a gyerek...

Mikor költözzön el a gyerek otthonról?

Figyelt kérdés
A párom két fia 15 és 19 évesek. Nekem terhemre vannak, és egészségesnek se tartom a velük való együttélést (nem saját gyerekeim). Ráadásul már nem kicsik. A 19 évestől elvárható szerintem, hogy a jövőjét tervezze és 2-3 év múlva elköltözzön.

2013. febr. 26. 12:42
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
89%

Elég szomorú hogy a párod gyerekeit semmibe veszed.


Nekem is van egy mostohafiam a feleségem részéről aki 21 éves. Én mindig mondom neki, hogy akkor kezdjen új életet ha megvan hozzá minden feltétel. Ha van munkája, ha már nem tanul, ha van félretett pénze az új élet kezdéséhez és ha Ő AKAR MENNI akkor menjen.. Kidobni mert terhemre van, sosem tenném!! Nincs terhemre, mert 12 évvel ezelőtt amikor megismertem a feleségemet a fiával együtt ismertem meg. Ha a feleségem kellett akkor kellett a fia is..

2013. febr. 26. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
91%
Te mekkora paraszt vagy...Remélem ott marad még egy öt évet neked:D
2013. febr. 26. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
87%
Ne olyan pasival jöjj össze akinek gyerekei vannak, ha ekkora miss pics@ vagy. Vagy lehet tovább állni...:)
2013. febr. 26. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:
92%
A nagyobbtól elvárhat, hogy pár év múlva költözzön el, és talán így is tervezi. De sosem lehet biztosra tudni mit akar. A kisebb még jó pár évig otthon fog maradni. Hacsak nem kerül kollégiumba mindkettő és akkor max a hétvégékre mennek haza. De csak azért, mert neked terhet jelentenek, mert nem a sajátjaid, a párod még nem fogja kitenni őket, ha nem lesz miből és főleg hova menniük!
2013. febr. 26. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim ***** válasza:
90%

Segítség!


NEM. Pusztán a korából adódóan NEM várható el.


Ha befejezte az iskoláit.

Piacképes szakmával rendelkezik.

Rendes, bejelentett munkát kap,

amiből képes is egyedül, önállóan megélni...

és otthon nem látják szívesen (=nem segítik azzal, hogy egy kis megtakarításra tehessen szert)


akkor IGEN elköltözhet és talán jobb is neki.


De csak azért kirakni, mert már nagykorú lett...

2013. febr. 26. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim ***** válasza:
85%
Az ilyen embernek saját gyermeke se legyen...miért vannak a terhedre? Mióta élsz egyáltalán velük? Amúgy meg ha egyetemre mennek 25 éves koruk előtt nem éri meg elmenni otthonról.
2013. febr. 26. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 anonim ***** válasza:
93%
Érdekes vagy. Mi is mozaik család vagyunk. A férjem fiát is mi neveltük, mivel meghalt az anyukája illetve nekem is volt egy lányom a korábbi kapcsolatomból. Soha egyiket sem akartuk kitenni. A mostohafiam 22 éves volt mikor azt mondta, hogy megpróbálja egyedül, erre a lányom is belelkesedett és ő is elment, ő 20 volt. Én sajnáltam hogy kirepülnek :) Nem értem miben okoznak gondot. Nem kicsik már. Házimunkából kivehetik a részüket, nem kell a cselédjüknek lenni. De ezt akkor sem kellene ha sajátjaid lennének. Ha ezen akarsz változtatni akkor tedd meg. Ha hangosak akkor kérd meg őket, hogy legyenek tapintattal rád. Szerintem egy családban mindent meg lehet beszélni. Sőt meg kell.
2013. febr. 26. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:
81%
Pokollá teheted az életüket, ha el akarod marni őket. Bár ezt nagyon nem ajánlom. Várd meg, amíg a költözés mellett döntenek. A lakás - ahol jelenleg élsz - sokkal jobban az övék, mint a tied!
2013. febr. 26. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 anonim ***** válasza:
78%

kérdező! Undorító vagy! Remélem,hogy legalább a saját gyerekeidet nem akarod kidobni!

Szégyelhetnéd magad!

2013. febr. 26. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim ***** válasza:
85%
Csodálatos anya lehetsz. Attól, hogy nem a sajátjaid még gyerekek, akik a minimum tiszteletet megérdemlik, ha már az apjukat szereted (elvileg). Ahogy beszélsz róluk felháborít és elszomorít. Nem való neked családi élet. Inkább azon gondolkozz el TE milyen ember vagy, ne azon, hogy hogy tegyél ki két gyereket otthonról! Hogy a te szinteden beszéljek: "Elvárható lenne" egy felnőtt nőtől, hogy először gondolkodjon, utána beszéljen!
2013. febr. 26. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!