Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mikor költözzön el a gyerek...

Mikor költözzön el a gyerek otthonról?

Figyelt kérdés
A párom két fia 15 és 19 évesek. Nekem terhemre vannak, és egészségesnek se tartom a velük való együttélést (nem saját gyerekeim). Ráadásul már nem kicsik. A 19 évestől elvárható szerintem, hogy a jövőjét tervezze és 2-3 év múlva elköltözzön.

2013. febr. 26. 12:42
1 2 3 4 5
 31/50 anonim ***** válasza:
88%
Sajnos a mai világban sztem nem elvárható. Még több diplomával sincs munkahely, ha pedig akad nem biztos, hogy minimálbérből megél az ember egy albérletbe. Egyet értek a nagy többséggel, hogy nem veled ért egyet! Mikor elfogadtad a párod, elfogadtad a gyerekeit, azok nyűgével problémáival együtt. Hiába te házad stb.... nincs igazad.Rosszul lettek nevelve???? ezt is elfogadtad mikor összekötöttétek az életeteket. Sajna te vagy a gonosz mostoha.......
2013. febr. 26. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/50 A kérdező kommentje:

Nem választottam ki, hanem a primitív hozzászólok inkább magukon gondolkozzanak el.

Én nem így nyitottam a kérdést.

Elnézést, hogy a te válaszodra nem reagáltam, de akkor leírom:

A házimunkát megbeszéljük, elosszuk, el is várjuk tőlük.

De az együttélés a saját szülőkkel is néha gond, erről beszéltem. A saját szüleimnek is meg van a saját életük, szokásaik, programjuk.

És úgy gondolom, hogy egy gyerekkel meg kell ezt beszélni, hogy a saját lábára kell álljon. Nem ördögtől való ez!

Én is, a barátaim, rokonaim is megteremtették a saját életüket.

Miért kell a gyerekeket ennyire óvni és nem az önállóságra nevelni?? Ha nincs pénze, nyilván segítjük.

De nem 21 évesen kell elkezdeni tanítani, beszélni vele az önálló életről. Arról, hogy mi lesz ha komoly kapcsolatban lesz valakivel és együtt akarnak élni stb.

Miért látják itt az emberek ezt ennyire furcsán??

2013. febr. 26. 14:27
 33/50 A kérdező kommentje:

31/32


Te hogy élsz a párkapcsolatodban? Minden problémádat ráterheled a párodra?? Mert szerintem nem erről szól egy kapcsolat!!

Nem egyoldalú!

Akinek a saját gyereke, annak kell a több felelősséget vállalni, nem nekem!

Beszélgetni is szoktam a gyerekekkel. De ha nem kedvelem őket, akkor nem kedvelem.


Szerintem a nagy átlag gondolkodása elég sztereotip!

Ez a itt probléma?

Ha valaki őszinte, akkor egyből elítélitek.


Biztos itt mindenki tökéletes és fedhetetlen ember

2013. febr. 26. 14:35
 34/50 anonim ***** válasza:
100%
Akárhogy csavarod, látszik, hogy te rühelled őket. Ők is tudják csak a naiv férj nem, mert a punci mindig eltereli a figyelmet. Ráadásul amióta a férjed, azóta nem csak az ő felelőssége hanem a tiéd is!
2013. febr. 26. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/50 A kérdező kommentje:

Érdekes, hogy egy egyszerű kérdésre is mocskolódni tudnak csak az emberek.

Én úgy látom, hogy sajnos nagyon sok rosszindulatú ember van.

Ha valakinek van egy gonosz főnöke, vagy egy kibírhatatlan kollégája, szomszédja, akkor lám milyen megértő tud lenni mindenki.

Ha mozaikcsaládban a gyermektelen fél nem kedveli a gyerekeket, akkor kizárólag csak őt hibáztatják. Persze, mert egy gyerek egyáltalán nem lehet önző?

Ez egyoldalú, gonosz és korlátolt hozzáállás!!!

Egy családban mindkét felnőttnek van beleszólása, és ha a másik gyereke problémás, akkor a gyerekes fél feladata, hogy ezt kezelje.

24 éves fiataloktól pedig igen is elvárható, hogy elköltözzön. Amúgy miért nem költöznek össze másokkal. Mint ahogy nagyszüleink, szüleink is albérletben éltek. Barátokkal, osztálytársakkal is össze lehet költözni. És nem kötelező nappali tagozaton tanulni, lehet dolgozni és levelező tagozaton elvégezni az iskolát. Nem lesznek ezzel egyedül!!

Csak ezek a mai fiatalok kiváltságosnak tartják magukat.

Ti meg ezt támogatjátok!!

2013. febr. 26. 15:40
 36/50 anonim ***** válasza:
100%
Igen 24 évesen elvárható. De egyik sem annyi. Majd ha neked is lesz gyereked, remélem a férjed már 10 éves korától tömni fogja a fejét, hogy na kis öreg kezdj tervezni előre, mert 18 évesen te már nem fogsz itt lakni és ha tanulni akarsz, akkor levelezőre mész és dolgozol. Élmény lehet veled élni.
2013. febr. 26. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/50 A kérdező kommentje:

Sikerült a lényeget megragadnod!

Nekem ne próbáld megmagyarázni, hogy egy 19 éves gyerektől ne lehessen elvárni, hogy gondoljon a jövőjére és tegyen érte!

Elmondom még egyszer! Nem kirúgni akarom, hanem arra nevelni, hogy vállaljon önmagáért felelősséget, mert az apja sem tudja majd állandóan pénzelni!

Te léhűtő, másokon élősködő gyerekeket nevelsz?

Milyen szülök vagytok? Majd 24 évesen akarod rávezetni a gyereket, hogy esetleg a bölcsész végzettség nem biztos, hogy jó választás volt és majd sopánkodsz, hogy nem tud mit kezdeni magával?

2013. febr. 26. 16:02
 38/50 anonim ***** válasza:
100%
31-es vagyok. Nos 34 éves vagyok ,férjnél saját családi házban, amit hitelre építettünk, a szüleim telkére. 24 évesen ismertem meg a férjem addig OTTHON LAKTAM!!!!!! Majd fél évig a férjemnél, és utána ismét hazaköltöztünk ráadásul ketten. 29 évesen költöztem be a sajátomba , addig igen is otthon laktunk.... Gondoltam a jövőre, dolgoztam, de kb 16 éves koromtól apámtól mást se hallgattam, milyen jó lesz ha betöltöm a 18-at, és megyek dolgozni nem kell eltartani stb.... Soha de soha nem fogod tudni, érezni felfogni, hogy egy saját gyerek mit jelent. A saját gyereke mit jelent a párodnak. Igen nem vagy köteles szeretni őket. De ne várd el a nagy átlagtól, amiért te őszinte vagy "becsüljenek" meg, értsenek veled egyet.
2013. febr. 26. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/50 A kérdező kommentje:

Sehol nem írtam, hogy ki akarom őket dobni. Sokan ezt félremagyarázták. Csupán azt, hogy 22 éves gyerektől, aki inkább már felnőtt, elvárható, hogy elköltözzön. Szó sincs ennek állandó hangoztatásáról.

Te meg soha, de soha nem tudod megérteni, felfogni milyen más, idegen gyerekkel együtt élni, aki nem a saját véred.

Milyen elviselni a hülyeségét, milyen utána dolgozni, takarítani.

Nem én választottam, hanem az anyjuknál nem érezték jól magukat.

A saját lakásomhoz pedig több közöm van, mint a gyerekeknek. És talán jogom van a saját életemet élni,

beleszólni, hogy ki jön ide, ki lakik itt.

A nagyszülőknek van háza, úgyhogy fognak örökölni.

Senki sem örülne, ha anyós/após betelepedne a pár közös házába.

Csak azért, mert gyerekekről van szó egyből ítélkeztek. csak az egyik oldalt látjátok.

A házasság nem arról szól, hogy a párod családjától köteles vagy mindent eltűrni.

A gyerekek is felnőnek, felnőttek lesznek, elvárható, hogy gondoskodjanak magukról.

2013. febr. 26. 19:33
 40/50 anonim ***** válasza:

"Csupán azt, hogy 22 éves gyerektől, aki inkább már felnőtt, elvárható, hogy elköltözzön."


Nem, nem várható el.


"Nekem ne próbáld megmagyarázni, hogy egy 19 éves gyerektől ne lehessen elvárni, hogy gondoljon a jövőjére és tegyen érte!"


Ez viszont, hogy tegyen érte, hogy ne éljen örökké a szülei nyakán, elvárható egy ennyi időstől.


DE ez nem jelenti azt, hogy ezt csak úgy teljesítheti, hogy elköltözik!


-Ha olyan szakmát tanul, amivel valószínűleg boldogul -> akkor pipa. Ezzel tesz érte, hogy egyszer önálló legyen.

-Ha már munkába állt, és a keresete egy részét félreteszi, hogy hamarabb saját lakáshoz jusson. -> szintén pipa. Ez is az önállósodást szolgálja.

2013. febr. 26. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!