Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mikor költözzön el a gyerek...

Mikor költözzön el a gyerek otthonról?

Figyelt kérdés
A párom két fia 15 és 19 évesek. Nekem terhemre vannak, és egészségesnek se tartom a velük való együttélést (nem saját gyerekeim). Ráadásul már nem kicsik. A 19 évestől elvárható szerintem, hogy a jövőjét tervezze és 2-3 év múlva elköltözzön.

2013. febr. 26. 12:42
1 2 3 4 5
 41/50 A kérdező kommentje:

Nyilván nem egyik napról a másikra várnám el, hogy elköltözzön. Hanem előtte meg kell beszélni, mik a tervei, hogyan látja, milyen lehetőségek vannak.

De ne haragudj, miért nem várhatnám el, hogy idővel elköltözésről is szó legyen?

Én a saját szüleimmel szemben éreztem már kényelmetlennek az együttélést. Ők dolgoztak meg azért a lakásért, ők neveltek fel. A barátomat próbáltam akkor áthívni, amikor nem voltak otthon. 23-24 évesen az embernek meg van a saját élete, ami különbözik a szülőkétől. És ezzel zavarják őket. A barátok jönnek, mennek, párkapcsolatuk lesz.

Soha nem fogja egy gyerek megérezni, megtanulni mit jelent felelősséget vállalni önmagáért, és hogy a szülők mennyi áldozatot hoztak értük, ha a még 25-28 évesen is otthon lakik.

[link]

2013. febr. 26. 20:03
 42/50 anonim ***** válasza:
Csak ma már nem úgy van, hogy rögtön fenn tud tartani egy lakást, plusz magát...Ha egyetemen van akkor diploma után először is kell egy biztonságos és fizetőképes állás amivel elindulhat, elkezdhet félrerakni, de az nem diploma után lesz két perccel. 1-2 év...
2013. febr. 26. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/50 A kérdező kommentje:

A nagyobbik már dolgozik, a kicsi sem akar nagyon tanulni. Szóval diplomás ember nem lesz belőlük.

De sokan nem értették meg miről beszélek. Én is megküzdöttem mindenért, és megteremtettem a saját életemet.

Nyilván szeretnék nyugodtan élni és nem más gyereke miatt idegeskedni. Ennyi.

2013. febr. 26. 20:47
 44/50 anonim ***** válasza:
Te hány éves vagy, kérdező?
2013. febr. 26. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/50 A kérdező kommentje:
Miért érdekes, hogy hány éves vagyok?
2013. febr. 27. 07:46
 46/50 anonim ***** válasza:
A gyerekek kora miatt. De ha titok egy névtelen oldalon, nem gond.
2013. febr. 27. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/50 anonim ***** válasza:
71%
választottál volna olyat akinek nincs gyereke.
2013. febr. 27. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/50 anonim ***** válasza:
49%

Te nem tudtad, hogy gyerekei vannak, mikor összejöttél vele?


Rosszindulatú, ostoba liba vagy.

2013. febr. 27. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/50 anonim ***** válasza:
48%

Pff...el nem hiszem, hogy léteznek ilyen undok emberek.

Kérdező hiába csűröd csavarod, lerí, hogy neked csak az a vágyad, hogy elköltözzenek. Tudod ha szereted a férjed, akkor elfogadod a gyerekeit is.

Tudja egyáltalán a párod rólad, hogy ilyeneket beszélsz, gondolsz az ő gyerekeiről? Mert ha nekem ilyen feleségem lenne, és kiderülne, akkor kidobnám mint macskát sz*rni.


Akkor várható el, ha van diplomája vagy szakmája, van munkahelye és félretett pénze az új élet kezdéséhez. A párod gyerekeinek egyik sincs meg MÉG, de te MÁR kiraknád őket.

Fogalmad sincs micsoda felelősséggel jár egy gyerek. Nem úgy van, hogy betölti a 18-at és "vagy dolgozol, vagy eltakarodsz"....

Nem vagy köteles őket szeretni, de ha már alapba így állsz hozzájuk, akkor ne csodálkozz, hogy mindenki rosszindulatú ostoba p*csának tart.

Megpróbálhattál volna velük jól kijönni, egy szimpla haveri, baráti viszony. Csak gondolom neked az kevésbé lett volna kényelmes, mert egyszerűbb panaszkodni, mint tenni valamit.


Sztem te nem gondolsz bele, hogy diákmelóból, vagy minimálbérből NEM lehet megélni, még albérletbe sem, vagy csak elvegetálva...



Nem akarok neked rosszat, de remélem a párod egyszer rájön, hogy mi a véleményed a saját gyerekeiről...

2013. febr. 27. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/50 anonim ***** válasza:
49%

Az, hogy hogyan tekered a mondanivalódat egyáltalán nem változtat azon, hogy egy beképzelt buta liba vagy, aki semmit nem ért a gyerekekhez és a neveléshez.

Miért nem választottál olyat, akinek nincs gyereke? Így a gyerekeket is megkíméled. Én a helyükben már rég szóltam volna a párodnak.

Nem vagy köteles őket szeretni, ez igaz. De az nem, hogy ők neked terhedre vannak, a párod meg nem.


Párod helyében már kib*sztalak volna régen. Az ilyennek nem család, hanem szerető kell.


De azért nagyon kíváncsi lennék, hogy milyen véleményen lennél akkor, ha neked lenne 2 gyereked, és a párod vélekedne így róluk....

2013. febr. 27. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!