Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem lehet befogadni a...

Miért nem lehet befogadni a "nem hétköznapi" neveket?

Figyelt kérdés
Itt olvastam régebben, hogy az pl. rohadtul vicces, ha valakit XY Manónak hívnak és 190 centi magas. Az miért nem eget rengetően nagy poén, ha a 2 méteres szomszéd neve meg Kis János? Azon mégse röhög senki... (Csak példa.)
2013. febr. 26. 16:56
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
70%
egy lányt meg úgy hívnak, hogy Száguldó Mercédesz :)
2013. febr. 26. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 QueenRavenna ***** válasza:
96%
Mert idétlenek ezek a nem hétköznapi nevek? Mindenki azt akarja, hogy egyedi legyen a gyereke neve, de pár év múlva minden 3. kisgyereknek is ugyanaz a röhelyes neve van, pl. Dzsenifer
2013. febr. 26. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
89%

Ez a Manó név inkább tűnik becézgetésnek,mint "normális" névnek.Képzeld el ilyen névvel egy komolyabb munkahelyen bemutatkozáskor: Jó napot kívánok! XY Manó vagyok. Te nem nevetnéd ki?

Másrészt azért,mert hogy néz már ki leírva pl a Dzsesszika,vagy a Dzsenifer?

2013. febr. 26. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

A "Kis Jánoson" jó hogy nem röhög senki,arról már igazán nem tehet az ember hogy mi a vezetékneve! Szép is lenne ha 180cm felett meg kellene változtatni "Nagyra".


Mi számít "nem hétköznapi névnek"???

Sokan annyira szeretnének ritka,különleges neveket adni a gyereküknek hogy tényleg röhejes! Azt hiszik hogy majd a névvel fognak kiemelkedni a tömegből,és ha "Julcsa" helyett "Adelgund" lesz akkor lesz valaki! Arra nem gondolnak hogy ezzel a névvel nem nekik hanem a gyereknek kell együtt élni!

2013. febr. 26. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

Ja, én kérek elnézést. Akkor az a szülő, aki a Manó nevet adja a gyerekének, az akkor biztosan tudja, hogy nem nő a gyereke 150 centi fölé, ha mégis, akkor meg ez van....


Tegyünk már különbséget a fonetikusan leírt külföldi nevek (Dzsennifer) meg a régebbi, Magyarországon is használt nevek között.

Széchényi Manó.. :

[link]

2013. febr. 26. 17:21
 6/24 anonim ***** válasza:
86%

Te most miről beszélsz???

Én a vezetéknévről! Nem mindegy hogy valaki Manó János vagy Kovács (Kis) Manó a neve,mert ez tényleg nagyon vicces és csak a gyerekkel szúrsz ki!!!


Már ne is haragudj de ki adja azt a nevet a gyerekének hogy MANÓ??? Akár 120cm vagy 2méter!!!

2013. febr. 26. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Arról beszéltem, hogy aki a Manó nevet adja a gyerekének, az se tudja, hány centi lesz a gyereke egyszer majd. A gyerek ezt a nevet kapta és ennyi. Pont, mint a vezetéknévnél, azt is csak úgy kapod, mert az van.
2013. febr. 26. 17:35
 8/24 anonim ***** válasza:
16%

Az emberek nem tudják tolerálni, ha valaki nem azt csinálja, ami elfogadott. Tiniként lázadnak minden ellen, aztán besimulnak.

Nekem ritkább nevem van, és előre is bocs mindenkitől, de megőrülnék, ha Kis János lennék, amivel Dunát lehet rekeszteni. Anno az osztályomban hat Eszter volt, nem is tudom, hogy lehet azt elviselni.


Szerintem ez hozzáállás, illetve nevelés dolga. A legtöbb embert úgy nevelik, hogy lehetőleg ne különbözzön az átlagtól, azt is keresi (vö. szerelem, szex kategóriában mindenki csak egy "átlagos" lányt/fiút keres, saját magát is átlagosként jellemzi). De ha valakit úgy nevelnek, hogy a különlegeset keresse, az szeretni fogja a különleges nevét.


Én biztos, hogy valami extrább nevet adok a gyerekemnek, akár Manó vagy Ráhel, ilyesmi. Ez nem a Dzsenifer kategória, de nem is szaladgál belőle több ezer az országban.

2013. febr. 26. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
43%
Mi Alfonznak fogjuk hívni a fiunkat, na erre is kap az ember hideget meleget :) A legjobb az volt mikor azt írták pont itt, hogy a macskájuknak adnák. :D
2013. febr. 26. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
80%

Mert az ember asszociál és amíg nem lesz gyakori addig mindenki megfogja mosolyogni ezt a nevet.


Meg mert becenévnek hat, és a legtöbb ember ha meghalja azt,hogy manó akkor egy süveges kisemberre gondol, aki a bányába jár dolgozni vagy a Hupitörpökkel él.


Én kicseszésnek gondolom a gyerek ellen

pl a Farkas azon nem akadok meg ha valakinek ez a családneve mert ez így alakult ki akár több százévvel ezelőtt, de ha egy kisfiút Farkasnak hívnak az szerintem igenis furcsa

2013. febr. 26. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!