Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem lehet befogadni a...

Miért nem lehet befogadni a "nem hétköznapi" neveket?

Figyelt kérdés
Itt olvastam régebben, hogy az pl. rohadtul vicces, ha valakit XY Manónak hívnak és 190 centi magas. Az miért nem eget rengetően nagy poén, ha a 2 méteres szomszéd neve meg Kis János? Azon mégse röhög senki... (Csak példa.)
2013. febr. 26. 16:56
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem ennyi erővel adhatnánk bármilyen nevet a gyereknek! Akár Asztal,vagy Lekvár vagy Szörnyeret...:) Nekem személy szerint nem tetszenek az olyan nevek amiről asszociálni lehet valamire. Ezeknél még a Dzsenifer is jobban tetszik.

Az Alfonzzal meg a Ráhellel semmi bajom,de a gyerekemnek nem adnám.

Ízlések és pofonok,csak van egy olyan érzésem hogy a "hétköznapi" nevek már cikinek számítanak! Lehet 20év múlva már "Manók" lesznek hatan egy osztályban.

2013. febr. 26. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
53%

"Mi Alfonznak fogjuk hívni a fiunkat, na erre is kap az ember hideget meleget :) A legjobb az volt mikor azt írták pont itt, hogy a macskájuknak adnák. :D"


Ez jó! Én meg ha lányom lenne Alfonzinának hívnám, és aha fiam akkor én is Alfonznak! :) Nekem is ezek tetszenek!

2013. febr. 26. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
36%
Ha alacsony, ha magas gáz a Manó név!
2013. febr. 26. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
76%
Azért, mert az emberek mindig azt nézik, hogy miben különbözik a másik, mert ha különbözik, pl. duci, szemüveges, vagy épp idétlen neve van, akkor lehet piszkálni, és ez sokaknak jó szórakozás. Nekem sem hétköznapi keresztnevem volt, 22 évig próbáltam vele együtt élni, de nem sikerült, megváltoztattam. Igaz, nem lett nagy változás, mert a becéző alakját vettem fel, ahogy a szüleim el akartak nevezni, csak anno még nem volt anyakönyveztethető. Ugyanakkor elég sok volt vele a macera, de megérte. Én nem adnék a gyerekemnek nem hétköznapi nevet, mert csak feleslegesen tenném ki annak, hogy piszkálják a többiek. Engem halálra cikiztek általánosban, volt kismillió becenevem, persze a szüleim nem tudták, szóval ők szentül megesküdnének rá, hogy engem semmilyen hátrányos megkülönböztetés nem ért a nevem miatt. Nem is tudják, hogy megváltoztattam, egyébként is az "új" nevemen szólítanak. Konkrétan állásinterjún volt, hogy képen röhögtek, hogy ne szórakozzak már, engem nem hívhatnak úgy, az férfi név! Na, akkor telt be a pohár. Szóval inkább legyen a gyerekem a hatszázadik András vagy Judit, nekem akkor is különleges lesz, hisz a sajátom. Nem a nevétől lesz valaki egyedi, hanem a személyiségétől. 25N
2013. febr. 26. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
52%

Elképzelem a 30-as öltönyös szarkalábas fószert aki megy be az irodaházba és Manónak hívják.Viccnek is rossz.

Több száz szebbnél szebb nevekből lehet választani...de valakinek még ez sem elég,és elnevezik a gyereket Fácskának meg Kavicsnak.

Én elfogadok egy Kovács Manót vagy Nagy Napsugarat de ki fogom röhögni mikor meghallom mert egyszerűen nevetséges..

2013. febr. 26. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
42%
Azért egy Dr. Kovács Manóhoz sem mennék kezelésre :D És nem érdekel milyen jó orvos lehet, ez vicc :D
2013. febr. 26. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
44%

"Mi Alfonznak fogjuk hívni a fiunkat, na erre is kap az ember hideget meleget :) A legjobb az volt mikor azt írták pont itt, hogy a macskájuknak adnák. :D


A válasz 0%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad."


Köszi :) remélem kiélted ezzel magad :D

2013. febr. 26. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
35%
Engem itt az oldalon egyszer mondhatni meglincseltek mert Noelnek hívják a fiamat. Utána még más kérdésnél is viccelődtek rajta.. Pedig azért nem olyan extrém hogy megkéne kövezni miatta. Most tudnék mit mondani hogy ez miért van, de nem teszem. Én azt mondom hogy ezek a nevek mint pl az Alfonz is elfogadottak lesznek egyszer, ha megérett rá az emberiség hogy befogadja. :) Mert most még nem készek rá... Nem az ilyen Dzseszikákról beszélek.
2013. febr. 26. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
0%

A Noel még nem is olyan undorító, mint a Dzsennifer, Ajándék, Kandida, Orália és társai.


Az Alfonz egyébként szép, bár tény, én is állatot neveztem el így, a kutyámat :) De nyilván nem azért, mert nem tetszett a név.

A macskáknak szoktam direkt hülye neveket adni, Titusz, Barabás, Natasa :D

De őket nem is röhögi ki senki :D

2013. febr. 26. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
... Nagyon hülye név a Natasa... tényleg..
2013. febr. 26. 23:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!