Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem lehet befogadni a...

Miért nem lehet befogadni a "nem hétköznapi" neveket?

Figyelt kérdés
Itt olvastam régebben, hogy az pl. rohadtul vicces, ha valakit XY Manónak hívnak és 190 centi magas. Az miért nem eget rengetően nagy poén, ha a 2 méteres szomszéd neve meg Kis János? Azon mégse röhög senki... (Csak példa.)
2013. febr. 26. 16:56
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

Pedig a Noel-ben szerintem semmi megütköztető nincs... miért, a Pikáccsú, meg a Nintendó és társai miért elfogadottabbak?

Meg a tízezredik Marcell.

Nekem meg a Marcell ami "macskanév", sosem adnám embernek mégse szólok le senkit akinek tetszik...

Ismerek Napsugarat is... hullaszínűre festett arcú, feketébe öltözött rockercsaj, csak úgy ragyog xD

ez a baj tényleg a beszédes nevekkel, tuti nem olyan lesz mint amilyenre a szülő képzelte a gyereket.

Az említett Napsugár is, szerintem babaként fürtös angyalarcú, rózsaszín tüllös modellánynak indult a furcsa vadóc helyett...

viszont egy "Lekvár"-t nem lehet "elrontani". Az egyszerűen tiszta poén, én adnám :D

2013. febr. 26. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
100%

Az a hihetetlen, hogy egész egyszerűen marha sok szülő nem hallja, hogy nem passzol össze a keresztnév a vezetéknévvel, és nem gondolnak bele abba, hogy a nagy egyénieskedésben gyakorlatilag adnak egy idétlen tucatnevet a gyereknek.


Aztán csodálkoznak, ha szerencsétlen gyereket csúfolják a neve miatt.


Persze, hogy vannak nekünk is idegen eredetű, de mára meghonosodott, és nem fülsértő keresztneveink. Abból ciki válogatni?

2013. febr. 27. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
56%
Váradi Armandó Axel Xenon Donhuán Micsell
2013. febr. 27. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
Ismerek olyan 90éves bácsikát, akinek minden hivatalos iratán a neve X. Zakariás Manócska. Nem írígylem...
2013. ápr. 9. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!