Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Férfiaktól miért nem kérdeznek...

Férfiaktól miért nem kérdeznek olyat, hogy karrier, vagy család?

Figyelt kérdés
Ma már nem az van, mint régen volt. Ma már egy nő nyolc óra munka után nem egyedül gürizik otthon is, hanem együtt a párjával. Mert közös az otthon, közös a gyerek, közös a felelősség és a dolog is.
2013. febr. 27. 07:28
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
75%
Mert 99%ban az anya vállalja a felelősséget a gyerekért. Nyilván először ott a terhesseg: a ferfi nem megy el táppénzre, aztán meg GYEDre, gyesre. Nincs szülési szabadságon. Ha a gyereke beteg, szinte mindig az anya felügyel ra.
2013. febr. 27. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Tehát akkor a nőknek fontosabb a család, mint a férfiaknak?
2013. febr. 27. 07:38
 3/18 anonim ***** válasza:
47%
A nők szeretik a kettős mércét: Ha a felelősségről van szó, akkor minden közös. Ha a gyermekelhelyezésről a bíróságon, akkor az anyáé legyen a gyerek automatikusan. Innentől a kérdés felesleges. "Én szültem..." Ezt sokszor hallani nőktől. Akkor a felelősség is a nőé.
2013. febr. 27. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Általánosságban véve igen, de persze van olyan nő, akit marhára nem érdekel es olyan ferfi is, aki valóságos "anyatigris"
2013. febr. 27. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Tőlem nő létemre sehol nem kérdeztek ilyet, pedig egy éve állásinterjúról állásinterjúra mentem. Sehol nem kérdeztek rá és én sem jeleztem az önéletrajzomban a családi állapotomat (semmi közük hozzá).


A jelenlegi főnököm gondolom idővel rájött, hogy nincs gyerekem, vagy titkolom, mert ugye soha nem került szóba.


Ha végiggondolom a munkatársaimat, 80%-ban a férfikollégák tépnek el négy után a gyerekért oviba, iskolába. A főnököm (férfi!) is hozza-viszi a gyerekét, néha a tárgyalásait kell borítania miatta.


Az tény, hogy szülési szabadságra csak nő tud menni és a szoptatást se tudja átadni. Annak viszont nem látom akadályát, hogy a szoptatás után az apa maradjon otthon a gyerekkel. Nálunk is ez a terv. A férjem még örült is neki, hogy jelenleg nincs ideje a munkája mellett tanulni. Az előző házasságából született gyerekkel is otthon volt egy darabig, akkor végzett el egy képzést, mert úgy több ideje volt.

2013. febr. 27. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
69%

Nem egésszen azért.

Ez inkább csak a kiskeresetü férfiaknál van.

De régen sem volt így. Apám dolgozott 8 órában majd haza ment és csinálta az 1000m2-s kertet, házimunkát nem kelltt neki, de ö javított meg mindent, ö tapétázott, és öszerelt meg minden dolgot. Anyám soha nem nyirt füvet, és ásni sem nagyon ásott, de fözött, mosott takarított. Talán a veteményezés volt közös feladat nekik, meg a betermelés.


Nekem a férjem 7-18 óráig dolgozik. Mi úgy is terveztük, hogy vagy 4 órában megyek vissza vagy sehogy sem. Férjemnek magas a fizetése, nem muszáj vissza mennem dolgozni. De akarok dolgozni, de csak akkor, ha ez nem megy a család rovására. Férjem abban segít amiben akar. Gyerekek körül mindent megcsinál, ha haza jön este, akkor jönnek a gyerekek neki. Háztartásban tényleg azt csinál amit akar, pl ha meglátja hogy ki kell pakolni a mosogatógépet megteszi, és elökészíti a vacsorát, hétvégén ha van kedve föz...

Ott ahol a férj keveset keres és a nönek teljes idöben kell vissza mennie, ott egyértelmü, hogy mindenki ugyan azt a részt veszi ki a munka utánni dologból is.

2013. febr. 27. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
83%

Azért, ahogy valaki írta: szülni, szoptatni csak a nő tud, tehát evidens, hogy előbb-utóbb be fog következni.


Én sem értem a kérdés lényegét, hiszen ha van már gyerek, akkor néha az a baj (mert ha beteg, majd biztos otthon akar vele mindig maradni), ha nincs, akkor azt (merthogy majd lesz), ha nem is akar, akkor az (mert akkor rohadt családellenes némber).


Vannak ilyen munkáltatók sajna. De vannak normálisak is szerencsére. Én külföldön dolgozom, itt hál' az égnek eszükbe sem jutott megkérdezni, mert különben bármily jó is az állás, visszakérdeztem volna, hogy elnézést, de mégis mi köze van ehhez? (Friss master diplomás ismerősöm meg is tette ezt minden egyes interjún Magyarországon, bele is tellett fél évbe, mire munkát kapott a szakmájában :)


Egyébként mi úgy gondolkodunk a párommal, hogy szoptatás után ő is marad vele otthon valamennyit, fele-fele arányban szeretnénk otthon lenni a gyerekkel.


A legnagyobb baj ezzel a kérdéssel egyébként az, hogy egyrészt magánügy, másrészt pedig nem kötelező rá igazat mondani. Pedig ha belegondolunk, azért a munkáltatóval sem teljesen fair az, ha valaki mondjuk 5 gyermeket szeretne egyhuzamban, és csak arra kell a munkahely, hogy legyen gyed. Mert sajnos ez is előfordul. Ilyenkor én meg tudom érteni a munkáltatót is, hiszen ők egy szakmailag hozzáértő, lehetőleg hosszú ideig dolgozni képes, jó, megbízható munkaerőt vesznek fel - elvileg. Aztán sokszor kiderül, hogy 1 éven után jön is a baba...

2013. febr. 27. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
51%
Azért kérdező, mert csak a nők tudnak szülni. Ráadásul kevés férfi menne el gyesre. Tudom emancipációvan, de nekem a gyomrom forog a szerepek felcserélésétől. Így is laig különböznek már a nekem az öltözködésben, viselkedésben, ezért óvatosabban szemezgetem a csajokat az utcán.
2013. febr. 27. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
90%
igaza van a kérdezőnek. én meg azt nem értem,ha valaki nőnek születik,miért gondolják azt automatikusan, hogy szülni is fog? nem mindenki akar gyereket. egy pasitól miért nem kérdezik meg soha h mikor tervezi a gyereket??
2013. febr. 27. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
67%

Hogy ezt te hol látod??

Tudod, ált. a férfiak keresnek többet, ha ők mennek táppénzre a gyerekkel, akkor sok pénz kiesik, úgyhogy többnyire a nők mennek el a beteg gyerekkel táppénzre. A gyereknevelés miatt a nő hátrébb tart a ranglétrán, ha mégsem, akkor fizetheti a szittert és megkapja, hogy pocsék anya, nem törődik a gyerekeivel. Én úgy látom, még mindig él az a sztereotípia, hogy a nő a gyerekhez tartozik. A férfi meg ott van valahol, de inkább csak vigye a lóvét haza, akkor már jó férj és apa.

Ha te fiatalabb vagy és a környezetedben megoszlanak a dolgok, az nagyon örvendetes.


Aztán: csomó nő nem tud szoptatni, tápot keverni mindenki tud, akár egy éves kora után a pasi is otthon maradhatna, ha akar. Vajon miért nem akarnak mégsem otthon maradni a gyerekkel egy évet??

2013. febr. 27. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!