Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetek? Élettársamnak (5...

Mit tehetek? Élettársamnak (5 éve vagyunk együtt) van egy 10éves lánya. A kapcsolat elején még egészen jól ment minden, mivel a gyerekes hétvégékből csak apró ízelítőket kaptam. Az összeköltözés után kezdődtek a bajságok.

Figyelt kérdés
(szerintem sokat van nála a gyerek, egyik héten egy estét, a másik héten péntek estétől egészen vasárnap délutánig) A kislány anyja egy katasztrófa, igazi vidéki bunkó. Sajnos a kislány is egyre inkább az, az ő nagyon szuper anyukáját mintázza. Rendetlen, trehány, lekezelő, fölényes… és persze mindig neki van igaza. Egyre nehezebben viselem a hétvégéket, sajnos a párom nagyon ritkán ad nekem igazat, az ő bájos kis csemetéjét védi. Valamilyen szinten ez érthető is, de ettől még én is a világon vagyok! Vagy nem?! Én mostmár örökre megtűrt személy leszek hétvégente a saját lakásomban? Jah, nem. Főzésre, mosásra első osztályú vagyok…

2013. febr. 27. 11:44
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
75%

Én elsőként a kérdésedre válaszolnék: hagyd ott a párodat. Hagyd élni. Hátha talál magának egy nőt, aki elfogadja a gyerekével együtt. Ugyanis az volt a kérdés, hogy mit tehetsz. Mit vártál, mit mondunk, hogy "beszélj vele", "veled is foglalkozzon"?

Ez szép élet lesz "főzésre, mosásra első osztályú vagyok", "a saját lakásomban". Már utálod az egészet. Aztán meg szülsz "neki" egy gyereket, el tudom képzelni, hogy mit le fogsz művelni.

Mint már előttem többen írták, annak a gyereknek egyáltalán nem SOK a hétvégi találkozás, még akkor sem, ha kétszer ott alszik. Az anyja egy másik kérdés, azzal nem lehet mit tenni. Abból is láthatod, mennyire nem sok ez az idő, amit az apjával tölt a gyerek, hogy állítom: nem tud rajta változtatni. Egy külön élő szülő nem tudja "megnevelni" a gyerekét, legfeljebb következtetesen betartatni, hogy addig, amíg ott van nála, viselkedjen jobban.

Képzelem, hogy milyen képet vágsz ahhoz a gyerekhez, csodálkozol, hogy ellenséges veled? Teljesen reménytelen a helyzetetek.

35/N

2013. febr. 27. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
A párod hogy áll ezekhez a dolgokhoz, ha konkrétan elmondod mi a bajod egy adott helyzetben? Mit szól a nem köszönéshez például. Ezt miért hagyja, mit mond? Neki kellene valamit tennie. Bár megértem, hogy ő meg játszani akarja a jóapát, ha csak ennyit van vele, de nem attól lesz az, ha hagyja, hogy a gyerek bunkón viselkedik.
2013. febr. 27. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

próbáltam finoman lelépni, amikor jön, hogy had legyenek kettesben. Sajnos a páromnak ez nem tetszett. De ha otthon vagyok, akkor csak bosszankodom! Állandóan nyavalyog valamiért, az apja meg természetesen mit sem sejtve fejet hajt, és máris minden úgy van ahogy a gyerek akarja….

A hármasban dolog is necces… Neveletlen és butácska (anyukája IQ szintjének eredménye) egyszerűen ciki vele társaságba menni….

2013. febr. 27. 12:11
 14/23 anonim ***** válasza:
36%
Ha ezt a férfit választottad, akkor számolnod kell a rossz oldalakkal is nem csak a jókkal. Próbáld meg kibírni ezt az időszakot, főzz valamit ami gyorsan megvan és csinálj magadnak programot. Mivel akármilyen rossz is mégis csak a gyereke,és ez úgy van rendjén ha jobban szereti a gyerekét!Egyébként meg lehetsz te akár milyen kedves a gyerekhez, mégis csak az van a szemébe hogy azaz ő apja! Egyébként még csak 10 éves, lesz ennél rosszabb is készülj fel lelkileg.. Majd 15-16-17 éves korába minden hétvégén világháború lesz.. Hétköznap a tied, hétvége a kölyöké sajnos ezt el kell fogadni.
2013. febr. 27. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

Sajna a párom nem következetes, egyszer megtiltja, egyszer megengedi ugyanazt a dolgot. Megértem, de tényleg!!! Hiszen a gyermeke! De nekem nem az. És ez niylván nem fog változni. Minnél hosszabb utat tettünk meg, annál rosszabb... és még rosszabb lesz??? Jajj.

A nemköszönésre (és minden egyébre) annyi a válasz, hogy tudod milyen az anyja, ezt tanulja otthon).

2013. febr. 27. 12:21
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
Ez az otthon tanulja ráhagyom nagyon rossz hozzáállás. Ahogy részedről is az, hogy nem mozdulsz ki vele mert butácska. Ha az anyja nem tanít meg neki dolgokat,és ti sem akkor ki fogja? Legyen tényleg egy tuskó felnőttkorában, csak mert az anyja az, az apjának pedig nehezére esik megnevelni? ez hülyeség. A szomszéd gyerekével talán meg lehet csinálni, de egy apának azért vannak feladatai. Én azt mondom az ő hozzáállásán kellene változtatni. Neked pedig támogatni. Leírod, hogy neked nem a gyereked, ez igaz. De az apját választottad, így már van közöd a gyerekhez.
2013. febr. 27. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

Tényleg próbáltam... Gondoljátok, hogy malmoztam az elmúlt 5 évben? Hiába. Sajnos a párom nem érzi akkor problémának a neveletlenségét, mint én... Volt idő, amikor a mama tett lépéseket, de aztán ő is inkább az egyszerűbb "ráhagyom" utat választotta.... Tényleg csak a külön út lesz a megoldás?

Sajnos a közös gyerek gondolata felsem merül bennem... pedig lassacskán el kellene ezen is gondolkodnom (35 vagyok)

2013. febr. 27. 12:30
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

Engem személy szerint zavarna, hogy az apát ennyire nem érdekli a dolog. És úgy tekint a gyerekre mint valami játszópajtás, aki még most milyen aranyos, aztán lesz belőle ami lesz, nem az ő dolga az anya rontotta el.

Majd a közössel is így lesz? Egyik fél nevelne a másik ráhagy mindent. Lehet nehéz ezt most így felfognod de még jó helyzetben is vagy. Az hogy kiből milyen szülő lesz azt csak elképzelni tudja a másik fél, de meg láthatod, tapasztalhatod is.

2013. febr. 27. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

óóó, hát ő úgy csinál, mintha érdekelné, de valóban inkább játszópajtás, mint Apa.

Állítása szerint egy közössel (ő régóta szeretne) egészen más lenne a helyzet, mert a lányával kapcsolatban picit "hétvégi apukának" érzi csak magát, és azért nem fegyelmez, mert fél, hogy a lánya majd nem akar jönni hozzánk.

2013. febr. 27. 13:24
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

De tipikus!

A sajáttal is így bánna, tuti.

Te viszont megérdemled a tiszteletet, és ezt igenis tartassa be a lányával! Nem megoldás, hogy anyuka ilyen. A gyerekek egyébként tudnak többféleképpen viselkedni, az elvárásoknak megfelelően.

2013. febr. 27. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!