Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Felnevelnétek a húgotokat...

Felnevelnétek a húgotokat ebben az esetben? Örökbefogadnák őt még? Vagy jobb a vérszerinti családban?

Figyelt kérdés
A családi életünk nem valami szép sajnos. Van egy hároméves féltestvérem, az anyánk közös. Ő sem, a pasi sem dolgozik mióta megvan a gyerek, most jutottak el arra a szintre, hogy nincs tovább, vagy már teher a gyerek nem tudom. A pasi már elhagyott összesen 5 gyereket, csak most sajnos az anyám is ilyen. Én évek óta nem láttam, a kicsit is pár hónaposan utoljára. Van még három másik testvérem, csak a legkisebbel (vagyis a kicsin kívül a legkisebbel) a 18 évessel van kapcsolata. Ő velük élt eddig nagyjából, először muszájból, utána mert szerette a húgunkat. Most ő is nekem (másik két tesónknak) könyörög, hogy csináljunk valamit, neveljük fel együtt a kicsit. Másik két tesónk fiú, ő még fiatal, én maradnék az akinek meg kellene tennie. Az öcsém azt mondja, hagyjuk valaki nevelőszülőkhöz kerül, majd valaki örökbefogadja. Bátyám szerint lépjünk, ő segít a barátnőjével (együtt lakunk amúgy, a lány is támogatja az ötletet) Én nem tudom mit csináljak. Az annyira evidens volt mindig hogy mi négyen összetartunk, de eziránt a kicsi iránt nem érzek ilyen felelősséget. A húgomat viszont nagyon sajnálom, én nem tudom milyen lehet ragaszkodni egy ilyen kicsi gyerekhez, de félek, hogy ha elveszti, akkor kisiklik az élete. Eddig is voltak rossz húzásai, próbáljuk normális úton tartani, félek, hogy ez betenne neki végleg. De nem tudom vagyok e elég erős ahhoz, hogy felneveljem/felneveljük.

2013. febr. 15. 22:47
1 2 3 4
 1/32 A kérdező kommentje:
Én sem vagyok idős 25. (tesóim 26, 24, 18) Nem állunk túl fényesen anyagilag, csináljuk mi is napról napra mint más, de nem tudom mire "visszük", elég jó e ez a lehetőség ez kisgyereknek, vagy lenne jobb.
2013. febr. 15. 22:49
 2/32 anonim ***** válasza:
100%
Én tuti nem engedném, hogy nevelőszülőkhöz kerüljön. A húgod, ti a vér szerinti családja vagytok, sokkal de sokkal jobb, ha a saját családjánál nevelkedik fel. Bár igazán, nem is ismer titeket, de én nem hagynám, mégiscsak a húgom.
2013. febr. 15. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:
A húgunkat ismeri csak, de őt nagyon szereti. Ez az én "gondom" is, hogy ők nagyon-nagyon sokat jelentenek egymásnak, szeretnék mindkettőnek segíteni. Csak hát mégis ezernyi kérdés van bennem.
2013. febr. 15. 22:52
 4/32 anonim ***** válasza:
100%
Ha a helyedben lennék én magamhoz venném az biztos. Főleg, így, hogy segítséged is lesz. Nagyon sajnálom a kislányt így ismeretlenül is... ha teheted szerintem vedd magadhoz
2013. febr. 15. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
100%
Igen nem engedném árvaházba mert pokol lenne neki. Apukát perelni gyerektartásért aztán ha nem fizet majd az állam megelőlegezi anyukád meg szedje össze magát ha lehet még.
2013. febr. 15. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
97%

Ismerjétek meg és majd kialakul bennetek is a kötődés. Aztán már ha nem vagytok vadidegenek számára, akkor vegyétek magatokhoz. 3 évesen még annyira pici, hogy mindennek és mindenkinek tud örülni, könnyű a kötődést kialakítani vele és nagy szüksége is van egy ilyen idős gyereknek a kontaktokra.

Emellett pedig felkeresném a családsegítőt, hogy hogyan is működik ez, mit tehettek a gyerek érdekében, illetve jogosultak lennétek-e bármiféle anyagi támogatásra!? Mert ugye egy gyereknek anyagi vonzata is van.

Én nem engedném nevelőszülőkhöz, akkor sem ha relative abszolút nem ismerem, még is csak az én vérem. Lehet sosem kap nevelőszülőket és egy otthonban nőne fel. Az is lehet, hogy olyan nevelőszülőket kapna, akik sosem tisztelnék és becsülnék meg rendesen. Kicsi az esélye, hogy pont egy tökéletes párhoz kerülne, tökéletes körülmények közé. Van olyan örökbefogadott ismerősöm, aki a család szeme fénye volt egészen addig, amíg össze nem jött egy lombik baba a párnak. Onnantól kezdve csak kolonc volt és ezt éreztették is vele. Nem hiányzik ilyen élet szerintem senkinek ha nem muszáj.

2013. febr. 15. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
92%
Én egy percet sem gondolkodnék. A testvérem, így teljesen természetes lenne hogy magamhoz vegyem. Idővel megismernénk egymást, megszeretnénk egymást. De nem hagynám cserben amikor a legnagyobb szüksége lenne rám.
2013. febr. 15. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy az örökbefodott gyerekek élete sem mindig siker. És nem is egyik napról a másikra történik. Nem is újszülött, kisbaba már, így minden nehezebb. Szeretném, ha normális élete lenne. Legalább neki a családból. És nem tudom eldönteni hogyan van erre nagyobb esély.


Jogi segítséget persze kérnénk majd, csak előtte azért jó lenne tisztázni nagyjából mit is akarunk.


Anyámtól nem nagyon várok már semmit. Ezt a gyereket sem ő nevelte. Inkább a húgom, vagy valamennyire az apa. De ő meg olyan hogy a kisujját sem mozdítja érte, annyi volt, hogy milyen édes gyerek... De egy idő után mindig lelép a gyerekei mellől ő is.

2013. febr. 15. 23:03
 9/32 anonim ***** válasza:
52%
Azért, kedves válaszolók, 25 évesen annyira nem könnyű döntés ez. Magadhoz venni egy számodra teljesen idegen 3 éves gyereket. Ne érezd úgy, hogy kötelességed megtenni. Dönts a szíved szerint. Szerintem egy hároméves kislány még könnyen talál nevelőszülőket, ha úgy adódik, hogy az a megoldás. Ha elmesélitek, mi a helyzet, szerintem a húgod is gyakran látogathatja/elviheti majd. Vér ide vagy oda, jobban jár egy szerető családdal, mint egy olyan közeggel, ahova kényszerből fogadják be.
2013. febr. 15. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:
Kívülállóként lehet én sem gondolkodnék egy percet sem. Csak most az életemről van szó, az egész jövőmről. Ilyenkor azért elgondolkodik az ember a legnagyobb jószándék mellett is.
2013. febr. 15. 23:04
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!