Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Éljünk egymás mellett kirakatb...

Éljünk egymás mellett kirakatban vagy dobbantsunk?

Figyelt kérdés

Fiatal pár vagyunk, akiknek van egy közös gyereke.

Szerelem volt ez az elején, vagy valami hasonló, így a "becsúszott" gyereket közös megegyezéssel megtartottuk.

Az érzelmek azonban változtak, sokkal nagyobb mértékben, mint ahogy én azt eddig hittem.

Van valakije, nem lehet hanem biztos. Láttam őket tök véletlenül.

Nem az fáj, hogy mást szeret, mert mi régóta nem élünk úgy mint a párok, szóval intimitás nincs köztünk. Valahol azonban mégis bántja az önérzetem.

A kérdés az, hogy "váljunk" vagy minden maradjon a régiben a gyerek miatt? Nem vagyunk veszekedősek, igazából úgy viselkedünk otthon is, mint egy normális pár. Este összebújva nézünk filmet, ha sétálunk azt kézen fogva tesszük stb. Csak intimitás nincs.

Szóval zavar ez az állapot, de nem tudom, hogy ezért érdemes e felborítani a családi egységünket? Nyilván ő is azért csinálja ezt titokban, mert egyben akarja tudni a családot. A gyermekünk boldog és kiegyensúlyozott és félek, hogy ha külön mennénk akkor ez gyökeresen megváltozna és csak hátránya származna belőle.


Ti mit tennétek?

A tisztánlátás érdekében: nem vagyok szerelmes, szeretem őt nagyon, de inkább olyan mint a barátom, lelki társam.


2013. márc. 2. 16:15
1 2
 11/11 anonim válasza:
14%

Itt 8-9.


Nagyon örülök! És drukkolok Nektek! Ha szabad még egy tanácsot adnom:

Én keresztyén vagyok, és meggyőződésem, hogy Isten (vagyis Jézus Krisztus) mindenható, és teljes szívéből szereti az embert. Forduljatok hozzá. Úgyis tud Rólatok, a problémáitokról és a szíveteket is ismeri, még Nálatok is jobban. Nem kell sehova menni, semmi különöset csinálni, csak otthon csöndben térdeljetek le és imádkozzatok (de ha nem térdeltek, úgy is jó, a szíveteket nézi), kérjétek meg, hogy segítsen. Meg fogja hallgatni, és segíteni fog. Tudom, mert megígérte, hogy aki hozzá fordul, azt meghallgatja. És mert még soha nem hallottam olyat, hogy valakit visszautasított volna.


Belinkelek egy Bibliát (egyszerű fordítású, mai nyelvezettel van, nagyon szeretem):

[link]

[link]

2013. márc. 17. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!