Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A párom nagyapja meghalt,...

A párom nagyapja meghalt, teljesen ki van? A lelki támaszon kívül mit tehetnék még?

Figyelt kérdés

A nagyapja volt a példaképe.Mert a másik nagyszülei már korábban meghaltak.Apa nem foglalkozott vele,így ő se.

Elmondása szerint apjának tekintette a nagyapját.

Mi már együtt élünk,de tegnap is egész nap szomorkodott,tudom,hogy a gyász.

Szerintem egy percet sem aludt,csak simogatott egész éjjel.

Sírt is. Mit tegyek,hogy hamarabb feldolgozza?


20/N 21/F


2013. márc. 3. 08:26
 1/5 A kérdező kommentje:
Apja*
2013. márc. 3. 08:27
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem semmit nem kellene tenned. Ott vagy neki, mint biztos pont és ha úgy érzi megoszthatja veled a bántatát-örömét.

Hagyni kell. Ez nem egy-két nap, nem olyan hogy felkelek és reggelre elmúlik...

Sajnos sokszor azt érzem nem a gyászoló fájdalmát akarják enyhíteni, hanem az ő szomorúsága miatt kialakult nyomasztó hangulatot akarják megszüntetni ami kellemetlen a veszteség nélkül maradtaknak. Ne ess ebbe a hibába!

Majd kiheveri idővel.

2013. márc. 3. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%

Simogatott Téged egész éjjel??

Hát akkor akkora baj nem lehet.

Mondd meg neki, hogy nem a társa vagy gyereke halt meg, lehetne rosszabb is.

2013. márc. 3. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Útolsónak üzenném:Olyan ember halt meg akit SZERETETT.Ha valakit szeretünk nincs olyan,hogy most lehetne rosszabb is.

És szerinted csak akkor lehet valakit simogatni,ha boldog vagy?

2013. márc. 3. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kedves 3-as. Nagyszüleid neked nem közeli hozzátartozó, téged nem rázna meg, ha meghalna valamelyik nagyszülőd? Csak téged minősít! Mikor a dédim meghalt, nagyon szerettem nagyon kiborultam, sokat sírtam utána. Akkor kezdtem megnyugodni mikor már túl voltunk a temetésen. Addig bárki, bármivel próbálkozhatott. Temetés napja szörnyű volt, de utána fokozatosan könnyebb volt. Kedves kérdező RÉSZVÉTEM!
2013. márc. 3. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!