Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férjem nem hajlandó dolgozni...

A férjem nem hajlandó dolgozni. Hogy vegyem rá, hogy kezdjem magával valamit?

Figyelt kérdés

Nagyon sokáig vállalkozó volt. A társával közösen nyerőgépeket üzemeltettek. Aztán ezeket ugye a kormány tavaly betiltotta. Azóta nem csinál semmit.

Van egy törzshelyük, egy kávézó. A volt társával meg az ilyen ex nyerőgépes barátaikkal egész nap ott tespednek. Saját bevallásuk szerint azon gondolkoznak mibe kellene belefogni. Viszont még egy épp eszű ötlet nem jutott eszükbe. Csak röhögcsélnek meg szidják a kormányt, hogy elvette tőlük a mézesbödönüket. Meg elmennek konditerembe vagy fel alá kocsikáznak a városba. Ilyenekből áll az egész napjuk.


Az a baj, hogy semmi akarást nem látok, hogy a férjem akarna magával mit kezdeni. Ő így elvan.


Hogy lehetne kizökkenteni ebből a tunya életmódból?


2013. márc. 3. 17:48
 91/143 A kérdező kommentje:

Én lefoglalom magam.

Vezetem a háztartást. Vannak ingatlanjaink és szántóföldjeink és ezeknek az ügyeit intézem. Mindkettőnknek elég betegesek a szülei aztán velük is én foglalkozom. Orvoshoz viszem őket, bevásárolok nekik, stb. Délutántól meg vacsora főzés és a gyerekkel foglalkozás.

2013. ápr. 1. 10:33
 92/143 anonim ***** válasza:
100%
Értelek. S ez sem motiválja, hogy te ezeket csinálod? Pl segíthetne a szüleiteknek ő is.
2013. ápr. 1. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/143 A kérdező kommentje:

Áááá ő az ilyen dolgokkal egyáltalán nem foglalkozik.

Még régen megbeszéltük, hogy az ilyen ingatlanos dolgokat én intézem aztán ő azóta ehhez tartja magát:)

Van egy kis panel lakásunk nemrég az egyik bérlő nagyon lelakta. Aztán egy kicsit felkellet újítani. Akkor se csinált semmit, meg is mondta, hogy őt nem érdekli. Én intéztem nő létemre minden festőt meg szakembert meg én járkáltam a barkácsboltokba is. Ő meg addig haverozott. Ilyen dolgokban csak akkor segít hogyha én megoldhatatlan problémába ütközök:) Egy másik helyen volt egy bérlőnk aki több hónappal elvolt maradva és se fizetni, se kiköltözni nem volt hajlandó. Ezt ő intézte el. De max ilyen speciális esetekben foglalkozik a dologgal.


A szülőkhöz meg a problémáikhoz pedig nem nagyon van türelme. Például az anyukája is elég nehéz esett. Minden bántás és rossz szándék nélkül mondom, hogy egy kiállhatatlan, rosszindulatú nőszemély lett így idős korára. Rengetek türelem kell hozzá.

Elég rossz már a hallása. Vettünk neki egy hallókészüléket 160 ezerért. Tetszett neki meg örült neki és azt mondta, hogy jó is. Másnap megyek és látom nincs a fülében a készülék. Kérdezem tőle, hogy hol van. Azt mondja kidobta mert nem tetszett már neki. Szószerint a kukába dobta ki és a szemetesek már el is vitték. Egy ilyenen a férjem úgy kiakadna, hogy az senkinek nem lenne a hasznára.

Meg az orvoshoz járkálás se neki való. Tehát például időpontra vinni valamelyik szülőnket az orvoshoz és 10 perccel a megadott időpont után még nem hívják be akkor képes lenne bemenni és számon kérni az orvos, hogy mit képzel magáról, hogy még nem hívták be.

Egyszer jött el orvoshoz akkor nekem kellet orvoshoz menni. Egyszer a combomba beleállt egy vasdarab és kötözésre mentem vissza és elkísért. Na mindegy. Azthiszem 3-kor kezdődött a rendelés. Ilyen 3:15 lehetett és egy csomó beteg a váróban bent a rendelőben meg a nővérek elég jól hallhatóan nevetgéltek meg beszélgettek az orvossal együtt. Nem kezdték még meg a rendelést. Egyszercsak a férjem berontott hozzájuk, hogy "Mi a f@szom folyik itt? Tea délután?". Persze nem helyes, hogy nem kezdték meg a rendelést időben, de azért nem így kellene intézni a dolgot. A mai egészségügyben sajnos az én férjem nagyon sokat veszekedne az orvosokkal, nővérekkel. Legtöbbször jogosan ugyan, de annak csak a szüleink látnák kárát. Sok problémát jobb türelemmel kezelni.


A férjem nagyon kemény és határozott. Nem tűri az ellentmondásokat. A legapróbb sérelmet is kőkeményen torolja meg. Én meg a lányaink kenyérre tudjuk kenni, másokkal szemben viszont hideg, távolságtartó és sok esetben kifejezetten ellenséges.

Az üzleti életben remekül működtek ezek a tulajdonságai, de a hétköznapi dolgokban a legtöbb esetben ezek feleslegesek és jobb a türelem. Úgyhogy szerintem jobb is, hogy nem folyik bele túlságosan az ilyen ügyek intézésebe, csakha tényleg szükség van rá:) De szerintem ezt ő is tudja:)

2013. ápr. 1. 12:08
 94/143 anonim ***** válasza:

" Egyszercsak a férjem berontott hozzájuk, hogy "Mi a f@szom folyik itt? Tea délután?". "

Gondolom csak pislogtak odabent. :) Végül is jogos volt a férjed reakciója.

Biztos nem lehet egyébként könnyű eset. Szoktad tőle kérdezni, hogy mit szeretne csinálni, mit akar magával kezdeni?

Egy idő után csak unalmas lehet ez a haverokkal összeülés is. Minden nap ennyi időt velük tölteni...egy idő után nem fognak tudni miről beszélgetni. Hátha akkor ráeszmél,hogy kellene valamit csinálnia. :):)

2013. ápr. 1. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/143 anonim ***** válasza:

Pedig nagyon sok hely van ahová pont egy ilyen habitusu ember kellene...


Nekem.személy szerint pl. órákat kellene vennem tőle. Abszolút nem ilyen vagyok s ezzel.rendre vissza is el a környezetem...

2013. ápr. 1. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/143 anonim ***** válasza:
100%

hm. most, h kezd kirajzolódni a férjed személyisége, sztem egy őrző-védő céget kellene alapítani. úgyis hasonló körökben mozgott, és manapság már lassan a nyilvános wc-k be is biztiőrt kénytelenek alkalmazni.


én írtam korábban a kocsmát. nem tudom hol laktok, de itt Bp-en úgy tömve vannak a helyek szinte minden este, h alig lehet asztalt találni. most nagyon mennek ezek az olcsóbb árfekvésű egyetemista-végzősgimis lebujok :) ha jó az árlap, vannak akciók, zenegép, darts, esetleg biliárd, akkor aranybánya a hely. csak úgy kell kialakítani, hogy megfelelő törzsközönsége legyen. a lepukkant alkeszkocsmák persze h nem mennek, mert oda a csóró alja emberek járnak, akik egész nap egy fröccs mellett ücsörögnek, és nem termelik a bevételt.


a kis menőző gimisek meg alkeszpalánta egyetemisták viszont hétvégente rendeznek ivóversenyt csapatostul. olcsóbb sör-és rövidárak mellett is megtérül, csak kell pár hónap és jó marketing, h beinduljon a hely.


van pár kedvenc kocsmám itt Pesten és Budán, nem hiszem, h mostanában fognak bezárni, annyira megy nekik a bolt.

2013. ápr. 1. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/143 anonim ***** válasza:
11%
ráadásul ez ugyanolyan luzerfejo hely lenne mint a játékterem.
2013. ápr. 1. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/143 anonim ***** válasza:
0%
Azért figyelj rá oda, látod Klauzzal is mi lett.
2013. ápr. 3. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/143 anonim ***** válasza:
63%
Az mi?
2013. ápr. 3. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/143 anonim ***** válasza:
0%
Ő is nyerőgépes volt, nagyon megszedte magát és belebetegedett, hogy ennek vége és meghalt.
2013. ápr. 4. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!