Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha a gyerekem...

Mit csináljak, ha a gyerekem nem hajlandó 25 évesen sem elmenni dolgozni?

Figyelt kérdés
Nagyon keveset keresek, magamat is alig tudom eltartani, nemhogy őt. Tanulni nem akar, érettségije van, de amilyen munkára felvennék,(betanított munka, Tesco) arra nem hajlandó. Nyelvet nem tud. Mit csináljak vele?
2009. nov. 23. 09:12
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Én szabnék neki egy határidőt, azzal, hogy ha addig nem talál munkát, nem tud hozzájárulni a lakás rezsijéhez, nem tartja el magát, akkor kirakod.

Ha nem lépsz drasztikusan, akkor soha nem tesz semmit, hiszen ez így nagyon kényelmes neki.

2009. nov. 23. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Adj neki ultimátumot.1 hónap alatt talál valami munkát,vagy kereshet magának másik lakást.Volt egy exem aki ugyanilyen volt,emiatt is mentünk szét...Ha hagyod magad kihasználni,azt látod majd,h még 30 évesen is te tartod el.A lényeg,h határozd el magad,és gondold is komolyan amit mondasz neki.
2009. nov. 23. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom azért igényei vannak. Én ott kezdeném, hogy karácsonyra semmit nem kapna, ezen kívül kaja terén sem lenne kiszolgálva. Pénzt természetesen nem kapna semmire, és amíg én dolgozom, a tévét és egyéb szórakoztató dolgokat is szüneteltetném. Majd rájön mi a dolga. Ezek után biztos megunná, hisz nem lenne neki kényelmes otthon.
2009. nov. 23. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit elkényeztetted azt a gyereket. Én simán azt mondanám neki, hogy akkor szépen tegye le a rezsi, kaja rá eső részét különben kinn találja a cuccait a ház előtt. Ilyen nincs, hogy "nem hajlandó". Állj a sarkadra, mert majd még 40 évesen is babusgathatod...
2009. nov. 23. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit vagyok idősebb a fiánál. Az ismerősök körében sajnos gyakran látom,hogy a korunkbeliek tesznek mindenről nagyívben. Ha dolgoznak is egy forintot se adnak haza. Tudom,hogy a gyereke,de ennyi idősen már önmagáért kell felelősséget vállalnia. Egyszerűen állítsa kész tények elé, vagy elmegy dolgozni és haza ad vagy menjen lakni ahova akar. Lehet,hogy keményen hanzik,de ha nem akarja még 40 éves korában is Ön eltartani,akkor nincs más választás. Ezzel,hogy eltartja nem segít neki. Arról nem is beszélve,hogy igazán felfoghatná,hogy ez mekkora teher magára nézve.
2009. nov. 23. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Válaszút elé kell állítani.

Vagy elmegy dolgozni -vagy elmegy a háztól. És nem csak mondani, hanem tényleg kitenni a holmijait az ajtó elé egy adott napon. Ja, és ezzel egyidőben kijelenteni a lakásból.

2009. nov. 23. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is van egy ismerősöm, aki épp ilyen helyzetben van. A fia már 38 éves uo. végzettséggel, mint a tiéd és soha nem dolgozott, mert hogy ő nem végez ilyen munkát, de tanulni sem akart soha. Most lépj még, mert fiatal, később már el fogja várni, hogy teljes mértékben kiszolgáld. Már eddig is hihetetlen, hogy engedted tengni-lengni. 18 évesen leérettségizett és azóta (7 éve) csak úgy otthon van?? Nem az a jó szülő, aki életképtelenre neveli a gyerekét, nem szabad, mert ez a gyereknek hosszútávon nem jó. Keményen lépj fel, biztos, hogy nagyon engedékeny vagy és tudja, hogy veled ezt meg azt meg minden mást is meg lehet tenni. Hát mától ne lehessen!
2009. nov. 23. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Biztos, hogy egy szulonek nehez drasztikus donteseket hozni a gyerekevel kapcsolatban, de ebben az esetban muszaly mert maskepp nem lehet.Sot ezt a lepest jo par evvel ezelott meg kellett volna tenni, mert azt hiszi,"ha mostanig tartott akkor ezutan is fog".Amint az elottem szolok is irtak, meg kell mutatni neki, hogy ez nem megy igy mig a vilag s ket nap.Ultimatumot kell neki adni es talan akkor majd rajon, hogy vegre ideje mar neki is munkaba allnia, mert mar felnott ember.Meg kell ertetni vele, hogy a nagy emberek is valamikor alulrol kezdtek es a munka nem szegyen barmi is legyen az, penzt adnak erte.Az a szegyen, ha az ember masra van szorulva.Senki se kezdi az igazgatoi szekbe.

En erettsegi utan rogton munkaba alltam, hogy megteremthessem azt a penzt, ami az egyetem elvegzesehez szukseges, mert a szuleimnek nem volt ra lehetosege, hogy fizessek.Most visszatekintve jo par ev tavlatabol azt mondhatom, hogy jot tett nekem mert sikerult talpra allnom, barhol megallom a helyem, az egyetemet is el tudtam vegezni, sikeres vagyok es a kituzott celjaimat is kezdtem elerni.

Legyen erelyes, ne nezze azt, hogy a gyereke, mert akkor nem fog elerni vele semmit.

2009. nov. 23. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

A válaszút elé állítás elég egyértelmű módszer és célravezető is lehet.

Viszont azt is tudjuk mind, hogy mi sem és az eseteink sem egyformák.

Az se lehet érdektelen, hogy mi lehet ennek a problémának az igazi oka.

Ha az ok megvan, akkor azt kellene valahogy megszüntetni, vagy korrigálni.

2009. nov. 23. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az ok egyértelmű: én elég sok hasonló esetet láttam és ált. ez olyan családokban fordul elő, ahol anya egyedül él egyes gyermekével. Így elég nehéz elkerülni az elkényeztetést, de ez igazából a szülő hibája. 25 éves embert már nem lehet nevelni, gyermekkorában lett elrontva a dolog. Most már csak az marad, hogy megértse, ami eddig volt, az nem a való életre készítette fel, az eltartottság nem erény, hanem hatalmas hátrány. Főleg ha férfi, fogalmam sincs, hogy hogy fogja eltartani egyszer a családját...muszáj minél előbb lépni az ő és a saját érdekében.
2009. nov. 23. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!