Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 18 evesen ugye mar elkoltozhetek?

18 evesen ugye mar elkoltozhetek?

Figyelt kérdés
Anyam azt mondta,hogy szeretne mar ha elkoltoznek,es nemsokara lecsereli a zarat,hogy ne tudjak bejonni,es ne is hivjam ot soha tobbet,ne keressem sehogyan sem.. Ugye elkoltozhetek ennyi idosen?
2013. márc. 3. 20:43
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
Van,de vn mar felesege es masik gyereke,illetve nem jovok ki belole hiszen nem is ismer,ahogy anya sem,mert a mamam volt mindig sokat velem,amig elt,es hozza mentem at mindig mikor verte apa anyat...
2013. márc. 3. 21:03
 12/25 anonim ***** válasza:

Biztosan van egy olyan barátnőd, aki feltétel nélkül befogadna ilyen helyzetben! Vagy, ha mást nem, segít az összerámolásnál és elköltözésnél.

Minél hamarabb keress egy olyan helyet, ami legalább arra jó, hogy lehajtsd esténként a fejed aztán csak lesz valahogy. Ha abszolút nem lesz anyagi segítséged, az nem túl jó, de a családival és némi diákmunkával talán talpon tudsz maradni.

A címemet nem adnám meg semmi könyörgés árán sem. A telefont sem venném fel neki, sőt ha kell, számot is váltanék. Ilyen ember nem méltó a figyelmedre, segítségedre, szeretetedre - én tuti megszakítanék minden kapcsolatot vele...

Fel a fejjel, innen csak jobb lehet, én drukkolok!

2013. márc. 3. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:

Nyilván ebben az esetben nem arról szól a dolog, hogy Te elköltözhetsz-e avagy sem. Itt inkább arról van szó, hogy anyád azt akarja, hogy elköltözz. Viszont amíg nem múltál el 18 éves, addig akármi történt volna veled, neki kellett volna vállalnia a felelősséget a történtekért.


Így nézve a dolgot, kritikán aluli, és minősíthetetlen anyád viselkedése. Szégyen az, hogy egy szülő ilyen módon keres kibúvót a felelősség alól. Ha 18' éve bevállalt, akkor kutya kötelessége lenne tisztességgel felnevelni, és megadni a lehetőséget, hogy megalapozd az életed - ha nem élsz a lehetőséggel, akkor is.


Végül, de nem utolsó sorban én azért meghallgatnám anyád véleményét is a dolgokról, mert nem hiszem, hogy minden ilyen "szép és kerek", ahogy leírtad. Egy szó, mint száz, én úgy érzem, hogy van vaj a Te füled mögött is :)


Erőt és kitartást az elkövetkezendő időszakhoz! Bízom benne, hogy mihamarabb jobbra fordulnak a dolgok körülötted!

2013. márc. 3. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:
Koszonom a tovabbi valaszokat is... Semmi sincs a fulem mogott,o szimplan ilyen ember. Apa is miatta kezdett el nyugtatokon elni,es rendkivul agresszivva valno. Neha amikor felhiv,szoktunk beszelgetni,elmondtam mit muvel velem anya es azt mondta kisertetiesen hasonlit arra amit vele tett. Innentol kezdve,kedves utolso valaszolo valaszt is nyertel burkolt kerdesedre. Ha tettem volna valamit,-egyreszt nem olyan vagyok aki olyat csinal,amiert kesobb bocsanatot kelljen kernie,illetve en nem megyek bele ilyen menetekbe,megkimelven magam a hulyesegeitol es a szo szerinti pofonoktol,amik utan a siras hataran indulok az iskolaba es teljesitek ott is maximalisan.
2013. márc. 3. 22:23
 15/25 anonim ***** válasza:
Van hova költöznöd?
2013. márc. 5. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:
Igazabol van,de ugy latom helyesnek,hogy amig el nem jon az ev vege,meg itt maradok,valahogy kibirom ezt a 3 honapot,mert igy mar nehez lenne cselekedni,a suliban is rengeteg a dolgom,emellett musorokon konferalok,edzenem is kell,futnom is,es azert neha itthon tanulnom is. Ugy gondolom most ez a kivaras meg a helyes,nyaron pedig nezek valami utan.
2013. márc. 5. 17:28
 17/25 anonim ***** válasza:

13:

Nem feltétlenül kell a gyereknek hibásnak lenni, nekem a gyerekkori legjobb barátomnál is ez ment. Jó tanuló volt, jól viselkedett, otthon mindent ő csinált (mosott, főzött, takarított, tesójával foglalkozott, bevásárolt stb stb) és még diákmunkára is járt és az anyja mégis úgy viselkedett vele mint egy utolsó ronggyal. Fenyegette, verte stb...Akármit megcsinált, ha az egész ház csillogott-villogot, a gázon ott volt a meleg vacsora, ha csak ötösöket vitt haza akkor is talált valami apróságot az anyja, ami miatt ordíthatott vele. Gondolhatod azóta is milyen jó a kapcsolata az anyjával.


Amúgy kérdező, a lényeg az itt, hogy tudsz e hova menni? Ha jól értem még középiskolás vagy egy fél évig szóval nem tudsz csak úgy ott hagyni mindent, vagy van hova menj? Mert ha igen akkor minden további nélkül pakolj.

2013. márc. 5. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim válasza:
Ne
2013. márc. 5. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
15%

Apád verte anyádat. És szerinted ezért is az anyád hibás...


Huhh, azért nekem ez kicsit erős. Az is, hogy amíg apád verte anyádat, átmentél a mamádhoz, ahelyett, hogy hívtad volna a rendőrséget. Ez szomorú. nem mondom, hogy helyes anyád viselkedése, de valahol őt is meg lehet érteni. Te meg hiába állítod be magad, mint tökéletességet, legkevésbé sem vagy az!

2013. márc. 5. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

Előző:

Nehogy már egy gyerek legyen hibás azért mert az anyja hagyta, hogy a férje verje. Ha annyira zavarta volna, akkor bement volna ő a rendőrségre vagy megoldotta volna, de mivel nem tette, láthatólag nem zavarta. Na meg ott volt a mama is, aki megint csak felnőtt ember, szóval nem hiszem, hogy a gyereknek kellett volna megoldania egy ilyen helyzetet. A gyerek csak a szenvedője volt ennek.

Meg egy anya ne a gyerek ellen forduljon már azért mert szarul házasodott.

Látom te is ezüstkanállal a szádban nőttél fel.

2013. márc. 5. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!