Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A párom túl sokat költ egy...

A párom túl sokat költ egy hónapban felesleges dolgokra és képtelen vagyok vele megértetni, hogy ezt nem engedhetjük meg magunknak. Hogyan tudnám felnyitni a szemét?

Figyelt kérdés
Nem keres rosszul, netto 180000Ft körül kap havonta. Ebből viszont jó, ha 50000Ft-ot tud adni a közösbe. Addig rendben van, hogy 60000Ft a hitel, amit az anyjáéktól átvállalt, 30000Ft a cigije, de a "maradék" 40000Ft úgy megy el, hogy gyakorlatilag semmi nincs belőle. Ezt én nagyon felelőtlennek érzem, de szerinte ez jár neki, mert dolgozik eleget a pénzéért. Addig amíg kevesebbet keresett, jobban tudott takarékoskodni a pénzzel, de az utóbbi 2 évben kifolyik a kezéből. Nem tudom, hogyan tudnám ezt megbeszélni vele. Kifogytam az ötletekből.
2013. márc. 4. 06:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
40%

Jó Reggelt:)

had meséljek egy kis történetet:

tesóm 7 évig férjél volt (még most is de csak papíron) amikor eljött nem fogod elhinni.. amit keresett itthon ( mert olaszban lakott,haza jött magyarba,de vissza jött olaszba,csak nem a férjéhez) na szval nem fogod elhinni,elég jól keres,és keresett,MINDENT MEGVETT még azt is ami nem kell. mert 7 évig spórolnia kellett és nem tudott venni egy drága arckrémet stb. és nekünk is vette. jó volt,meg van ott sok hasznos is.. de vásárlási láza lett. kitudtunk még fizetni mindent,de mindent megvett :D

lehet a férjednek is volt ilyen korszaka ( nem tudom hány éves) lehet h gyerekkora szegény volt,vagy akármi,és most éli ki h költhet magára.. tesóm ugyan ez az eset volt.. ( még a mai napig is sokszor de inkább már félre rak mint költ világba) szerintem ez a gond hogy idáig nem tudott megvenni mindent,amit szeretett volna csak spórolnia kellett,és most kiélni magát. kérdezd meg tőle hogy ezért-e?.. sőt szerintem tuti :) További szép napot!:)

2013. márc. 4. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
84%

Én 5 év után hasonló dolgok miatt hagytam ott a vőlegényem. Nekem az utolsó 100ft-om is kettőnkre ment, Ő meg a

200 000Ft körüli fizetéséből havi 20000-et adott kajába+ rezsire. Sokat cigizett, erre is folyt ki a pénz hónapról hónapra. Mégis azt vettem észre, hogy 5 év után sem volt egy új cipője, nadrágja, amit Ő vett volna magának a saját fizetéséből. Mindent tőlem és az anyukájától kapott... :( Hozzáteszem nem volt már éretlen gyerek, mikor szakítottunk 30-on felül volt.

2013. márc. 4. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Aztán lehet hogy a következő kapcsolatára gyűjt....


Ezt csak azért írtam, mert eddig még nem írta senki, tudom elég pesszimista felfogás, de azért számolj ezzel a lehetőséggel is...


Egyébként tudod hogy mire költi? vagy csak uk-muk-fuk eltűnik ennyi pénz? Elég-e nektek a közös kasszába az 50 ezer vagy mindig negatívra jön ki a hónap végén? Te mennyit keresel, és adsz bele a közösbe, mennyid marad utána neked?


Amúgy nekem is volt ilyen pasim, de egy idő után meguntam, hogy a közösbe nem volt pénze, de sörözni a haverokkal arra mindig. Egy ideig tűrtem, mert nem gazdag családból származott, és arra gondoltam hogy most éli ki magát...mígnem egy veszekedés közben azt mondta, hogy ez így természetes, és nem hajlandó ezen változtatni..én meg kenterből rávágtam, hogy már nem gyerek és nem fogom eltartani...a barátnőm is hasonlóan járt azzal a különbséggel, hogy a pasija már a következő csajára "gyűjtött"... mindenki azt mondta, hogy biztos nem, meg hogy biztos meglepire...hát elég nagy meglepi lett belőle...szóval ezért írtam...

2013. márc. 4. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Én kicsit olyan szituban voltam, mint amiről a 3. válaszoló írt. A rezsire egy idő után sose volt pénz, más közösre meg végképp nem, meg is kaptam egyszer, hogy a rezsit nekem egyébként is ki kellene fizetnem (az én lakásomban laktunk), de annak soha se volt semmi látszata, hogy mire ment el az összes pénze, mert pl. cigire mindig volt, és mikor kiraktam, utólag megtudtam, hogy már kb 1 évvel a kapcsolatunk befejezése előtt másokkal ismerkedett neten. ez van, a ó nőket lenyúló, nőkön élősködő patkány pasik korszakát éljük, nagyon kell vigyázni.
2013. márc. 4. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
36%

Mégis mire költi? Például abból vesz mindennap magának reggelit és ebédet? Néha elmegy 1-1 sörre a barátjával?

Ez napi 1.300 ft. Csak tudod mit szokott venni?

2013. márc. 4. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

A szüleimnél élünk egy 2 generációs házban.

Kaját rendel magának (itthon reggelizik, ebédet visz itthonról, este vacsorával várom), nasit vesz, elmegy sörözni a haverokkal, de semmi maradandót nem vesz, ezért írtam, hogy csak kifolyik a pénz a kezéből. Aztán persze engem korhol, hogy hónap végén miért van forintra kiszámolva a pénzÜNK.

2013. márc. 4. 09:15
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

4! :)


3-as vagyok...

Csak az a a baj ha az ember meg elkezd különkasszázni (úgy ahogy a kérdező), a közös költg-t meg közösre teszi, akkor meg az ilyen mo*csadékok előjönnek azzal, hogy hát ha majd elmész gyesre, akkor majd élj meg abból...stb. Én már azt most tudom, hogy nálam olyan hogy megint közös legyen a kassza, nem lesz. Ami megmarad neki azt arra költi amire akarja...


Kérdező! Amúgy igazából mi a gond:

- Az hogy csontra jön ki a hónap végén a pénz,

- az hogy nem tudod mire költi

- vagy hogy ő többet keres mint te?

- vagy szeretnél közös programot (pl nyaralás), de így nem fog összejönni az...


Amúgy meg abszolút nem értem miért kell bagózni? + hogy miért kell ennyit rákölteni? Ez majdnem 1 1/2 doboz cigi naponta????

2013. márc. 4. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Na az elmész szülni duma...


Én elmentem szülni halljátok.... Kemény 45 ezer forint volt a gyed-em. A férjem meg taxizott. És jóideig adta is haza a pénzt, aztán egyszercsak ne adott (de a napi doboz cigaretta, meg a 2 sör az megvolt), aztán egyszercsak elkezdte elvinni(!!!), kell tagdíjra, meg az autót ki kell fizetni, nem tud tankolni, stb.


Végül kínomban elkezdtem megint feketén dolgozni, a gyereket meg otthon hagytam embernél, aki csak hisztizett, hogy ő nem bébicsősz, mondanom sem kell, háztartási munkt sem csinált semmit, ez is még az én dolgom volt, mire hazajöttem.


Én akkor sokalltam be, amikor zaciba adta az arany nyakláncomat.


SOHA TÖBBÉ FELELŐTLEN PASIT! SOHA!

2013. márc. 4. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 8-as!


Hát ez szörnyű!

És mi lett azóta a pasival? Lapát, vagy megemberelte magát?


Pedig azt hittem hogy ez egyfajta új mentalitás visszavezethető a hímek nem kötelező sorkatonai szolgálatára, de ezek szerint nem az... Azért kíváncsi lennék hogy az ilyen egyének mit képzelnek magukról... lehet a második gyerekkorukat élik?


Amúgy elgondolkoztam azon, hogy vajon mi viheti őket ekkora húzásra? Mármint biztos valami kicsivel kezdődik: adj egy 1000-st sörre...aztán benzinre...stb... és annyira nehéz felismerni a korai jeleket...

2013. márc. 4. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Ezt sajnos magamról is el tudom mondani. Szegény családban nőttem fel, nem tellett nekem mindig mindenre és ahogy jó fizetésem lett, nagyon kihasználtam. És amúgy is imádok vásárolni. De ennek a vásárlási láznak sok oka lehet. Viszont ha önző módon csak magára költ, az nagyobb probléma szerintem.
2013. márc. 4. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!