Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Változhat anyós menny kapcsolata?

Változhat anyós menny kapcsolata?

Figyelt kérdés
Anyósom korházba került, azt mondtam,annyit segítek neki, mint ő nekem, azaz semmit, mégis mellette vagyok, ételt viszek neki, kocsival szaladgálok, mivel 20km- re van tőlünk, apósomat hurcolom oda és majd megyek érte. Az lenne a kérdésem, hogy vajon anyósom észreveszi e hogy mi segítünk neki, nem más és fog vajon törődni az unokájával és velünk, vagy amint minden visszaáll a régi kerékvágásba és nem lesz ránk szüksége, hanyagolni fog bennünket? Szinte soha nem jött a gyerekhez, nem érdekelte az sem, ha a korházból hoztuk haza stb.
2013. márc. 4. 08:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
67%
Lehet hogy sosem jön rá mennyit tettetek érte és sosem fog közelebbi viszonyt ápolni az unokáival sem, de vannak ilyen emberek is. Ezt kell tudnod fogadni. Te megteszel mindent, a lelkiismereted is tiszta lesz, a többi meg rajta múlik.
2013. márc. 4. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
24%
Egyébként még annyit, hogy az én anyai nagymamámnak néha a neve sem jut eszembe. Gondolhatod milyen sűrűn látogatott minket. Pedig sosem zárkóztunk el tőle.
2013. márc. 4. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Idővel minden visszaáll a régibe. Negyven feletti emberek nem változnak. Majd ha megint baj lesz már simán elvárja, hogy segíts. Bár szerintem most is. Egyáltalán mondta már csak egyszer is, hogy szép tőled amit teszel?
2013. márc. 4. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Van, hogy az ember kiteszi a szívét, lelkét, de semmi változás... Vagy rájön, vagy nem. A lényeg, hogy a te lelkiismereted tiszta, te mindent megtettél, amit csak tudtál. Vannak olyan emberek, akik sosem veszik észre. Majd eldől a kórház után, hogy hogy fog hozzátok viszonyulni, de addig se számíts semmi jóra és akkor csalódás nem érhet.
2013. márc. 4. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
33%

Esetleg a halálos ágyán rájön majd, hogy mennyit veszített a közömbösségével.

Ő ilyen, lehet hogy valaha történt vele az életben valami amit nem mondd el... ami közömbössé vagy rideggé tette.


Szerintem nagy reményeket ne fűzz, ahhoz hogy megváltozik!

2013. márc. 4. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Nem, soha nem mondta, hogy rendes tőlem, hogy segítek, vagy köszöni az ebédet...igazatok lehet, nagyon bánt, mert miközben én korán kelek, hogy diétás ételt is főzzek neki, meg a családnak is, elhanyagolok mindneki mást, gyerekemet, férjemet, anyukámat, aki nem mellesleg segít mindenben.

Hátha rájön majd egyszer.

2013. márc. 4. 09:14
 7/12 anonim ***** válasza:
26%

Én úgy gondolom, ha valaki nem tudja önzetlenül teljesíteni a segítségnyújtást, az inkább ne is tegye. Jó tett helyében hálára vágyakozni nem éppen önzetlen dolog. :)

Én inkább arra lennék kíváncsi, hogy vajon mi annak az oka, hogy az anyós így viselkedett veletek már a betegség előtt is? Lehet hogy ő világ életében egy lusta ember volt? Vagy éppen pszichés problémái vannak? Mert akkor nem biztos hogy ő kikerülvén a kórházban magától változásokra lesz képes.

2013. márc. 4. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Ha egy köszönöm nehezedre esik, ha valaki segít rajtad, akkor tényleg bennem van a hiba.

Nem vártam semmi mást, csak rá döbbenést, hogy van kire számítson és egy kapcsolat viszonzáson alapszik, legalábbis felénk. Az korrekt és jó, ha én csak szaladok,más viszont, ha én vagyok gondba, fel sem emeli a telefont? Szerintem nem!

2013. márc. 4. 09:23
 9/12 A kérdező kommentje:
Amúgy semmi baja, csak büszke, azt hiszi mindenki alárendeltje neki. Gondoltam egy ilyen helyzet rávilágít, hogy segítségre van szüksége és mi itt vagyunk. Tényleg nem önzetlenűl csinálom, az lenne a fizettség, hogy látogassa az unokáját, vagy néha felhívjon ő is, ne csak én. De tudom,a szeretetet nem lehet eröltetni.
2013. márc. 4. 09:30
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Te látod jól ez nem vitás. Attól még egy bunkó emberből nem lesz érző szívű anyós és nagymama. Erre ne számíts. Vannak ilyen emberek, sajnos elég sokan. Mégis, valami nagyon érdekes módon ha ők kerülnek bajba, mindig akad valaki akinek a lelkiismerete nem hagyja, hogy egyedül maradjon a kínjával. Fura dolog ez, de így van.
2013. márc. 4. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!