Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ennyi pénzből meg tudnánk élni?

Ennyi pénzből meg tudnánk élni?

Figyelt kérdés

Egyedülálló anyaként egy három éves kisgyerekkel havi nettó 135ezerból meg tudnánk élni úgy, hogy albérletbe költözünk? A fizetésem ennyi, ehhez még némi étkezési utalvány jár havonta, és még nem számoltam azt a pluszt, amit esetleg a férjem adna gyerektartás jogcímén. Tehát ez a tiszta jövedelmem a jelen állás szerint.

Az albérlet egy önkormányzati lakás lenne, alacsony bérleti díjjal és rezsivel (havi szinten max. 40-50ezer forint).

Bele mernétek vágni ilyen feltételekkel?

Egyébként a szüleimhez is mehetnék, ha más választásom nem lenne, de ezt csak legutolsó sorban tenném meg.


2013. márc. 4. 12:54
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Sokan élnek még ennél kevesebből is. Itthon ez átlagfizetésnek számít.
2013. márc. 4. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
38%

Minek kínzod magad? Biztosan kínlódva belefér éppen hogy.

Menj a szüleidhez. Húzd inkább ott össze magad és legalább a bérleti díjat rakd félre.

2013. márc. 4. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Ha a férjeddel nem tudjátok megoldani a gondokat, és a lakhatás tényleg kijön 50ből akkor igen. Nem tudom mennyi gyerektartás jár, de ha 20 ezerrel számolunk, plusz családi pótlék akkor is kijön 170 körül. 120 megmarad. Ebből azért valahogy ki lehet jönni egy kisgyerekkel, még ha nem is a legjobban. Ha rosszul éltek akkor inkább a kevesebb pénz, mint a rossz családi légkör.
2013. márc. 4. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Nem akarok oda menni. 30 éves vagyok, ideje a saját lábamra állni. Amikor elköltöztem 8 évvel ezelőtt a férjem anyukájához egy külön lakrészbe, akkor még nem hittem, hogy szorosabb felügyelet alá kerülök, mint ami otthon volt apukám részéről. Anyósom minden lépésemről beszámolót kér, telefonálni sem tudok nyugodtan, szerintem azt is kihallgatja, hogy mikor megyek vécézni :(

Sajnos apukámnak gondjai vannak az itallal, egyébként nagyon szeretem a szüleimet, de elegem van abból, hogy mindig mások irányítsanak és alkalmazkodnom kelljen egész életemben... talán hülyeség, de tényleg besokalltam.

2013. márc. 4. 13:00
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Én elmennék és bele mernék vágni. A nyugalom megfizethetetlen. Ha otthon főzöl nem költesz semmi luxusra, akkor kijöttök belőle.
2013. márc. 4. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!

A legteljesebb igazad van, hogy a legjobb az anyóstól, és a szülőktől távol lenni. Csak azt nem értem, hogyan tudott rág az anyósod ilyen hatékonyan felügyelni, és a férjed miért nem védett meg? Ő leállíthatta volna az anyját.

2013. márc. 4. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Sajnos a férjemnek túl kényelmes volt ez a helyzet mindig is, mert így továbbra is élvezhette az anyukája rajongását... és lesöpörte a válláról azokat a problémákat, amiket én felvetettem az együttlakásunkkal kapcsolatban.

Egyébként anyósom nem rossz ember, csak egy iszonyatosan furfangosan manipulálni tudó személy, észre sem veszed és elmondasz neki olyanokat is, amiket nem kellene. Mindig résen kell lenni, és ebből elegem van. Ráadásul az utóbbi évben már a férjem sem volt itthon, mert távol dolgozik, így minden rajtam csapódott le, ő igazából semmit sem érzékel a gondokból. Hiába mondom el neki a problémám, ugyebár az nem olyan, mintha részt is venne benne, akkor jobban átérezné. De hát amikor itthon volt, ő akkor sem feszélyezte magát emiatt, különben is alapjában véve konfliktuskerülő természet a férjem, így inkább mindig próbált ellavírozni anyós és köztem, inkább nem foglalt állást kérdésekben, csak nehogy konfliktusba kelljen kerülni valakivel.

2013. márc. 4. 13:15
 8/16 anonim ***** válasza:
Meg tudtok élni ketten, simán.
2013. márc. 4. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Meg lehet élni, csak nem túl jól.


Mielőtt válni kezdenétek beszélj férjeddel. Mondd meg neki hogy anyósotok rád/rátok telepedő magatartását már képtelen vagy elviselni, döntenie kell.


Néha a legjobb szándékú segítőkész anyós is szörnyen idegesítő lehet. Van olyan fiatal nő aki örül annak, ha anyós házimunkában, gyermek nevelésben sokat segít, és ilyenkor hajlandó meghallgatni a tanácsokat, valakit pedig ez kifejezetten idegesít.


Anyósok fő témakörei:

Hogyan kell nevelni a gyermeket, milyen napirend szerint éljen egy kisgyermekes anyuka (pl. naponta megmutatja a régi fényképeit hogy ő kis gyermekkel is milyen csinos és jó alkatú volt)

2013. márc. 4. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Már kértem, hogy menjünk el innen, mert én már nem bírom sokáig ezt a helyzetet elviselni. De a férjem annyira szépen le tudta vezetni, hogy anyagilag jobban megéri itthon lakni, mint elmenni egy albérletbe (hármónknak már nagyobb kellene, több bérleti díjjal és rezsivel nyilván), hogy egyszerűen nem tudtam vele vitába szállni. Persze anyagilag. De érzelmileg már nem éri meg, viszont ezt ő nem fogja föl, szerinte teljesen logikus itt élnünk, és tényleg az, csak ő nem érzi azokat a buktatókat, amikbe én már lassan beleőrülök.

Ráadásul gondolom ha az én anyámról lenne szó, akkor én is toleránsabb tudnék lenni, ezt még valahol meg is értem.

2013. márc. 4. 13:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!