Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért akadt ki anya így egy...

Miért akadt ki anya így egy kutya miatt? Mit csináljak, hogy lenyugodjon?

Figyelt kérdés

Szeptemberben találtam a suli közelében egy kutyát,ami ott sétált folyton.Nem bántott senkit,de aki hozzászólt,ahhoz odament és próbált ráugrani és játszani vele,de barátságos volt és látszott,hogy okos.

Néha odaadtam neki a szendvicseimet és elkezdett jönni utánam,de nem hozhattam haza,mert egy 2 szobás lakásba lakunk,nem tudtam volna hová tenni.Még ált. suliban volt egy jó barátom,aki a "nagymenők" társaságába tartozik,mert gazdag a családja,helyes,izmos és biciklizik(szóval minden ribit megfektet).Nem ezek miatt voltam vele jóba,meg mások nem is tudták,hogy barátok vagyunk.8.-ban összevesztünk,mert egyszer ott voltam náluk és teljesen rám nyomult és mikor közöltem vele,hogy nem leszek neki egy újabb kaland,akkor megharagudott.Fél évig nem beszéltünk,de a gimibe is osztálytársak lettünk.

Ő volt az egyetlen,akiről tudtam,hogy tudna segíteni a kutyával kapcsolatban.És segített.Elvitte állatorvoshoz és utána aggódtam,hogy mi lesz vele télen és erre mondta,hogy lehetne náluk,ha az ő kutyáját nem bántja,mert hatalmas a házuk és elférne.

Már ott lakik 4 hónapja kb. a kutyus és már egy ágyba alszanak,szóval jól elvannak.Azóta a sráccal nekem is jobb lett a kapcsolatom,mert gyakran megyek hozzájuk és többször beszélgetünk.Évek óta szeretem,de erről sose beszéltem neki,mert tudtam,hogy nem lenne értelme tönkretenni a barátságunkat és ő úgysem lenne képes tényleg szeretni.

Anya a srácot mindig utálta és most megtudta,hogy megint jóban vagyunk,mert Facebookra feltöltöttem a srác nevébe egy olyan képet,ahol én vagyok a srác bmxén és az a kép címe,hogy "szerelmeim".Anya meglátta és ma egész este kiabált,hogy megint csak ki fog használni és én ezt hagyom meg hogy a srác miatt rontok a suliba és csak a baj van vele.

Utána elmondtam neki az egész kutyás dolgot és emiatt is veszekszik velem,hogy miért nem hoztam ide meg hogy ennyi erővel szedjek össze minden állatot az utcáról,hátha megharap valami majd.Most közölte,hogy soha többet nem akar együtt látni a sráccal,különben kivesz a gimiből és tesz róla,hogy ne lássam többet.De ha idehoztam volna egy akkora kutyát,akkor se tarthattam volna itt,mert kb. kettőt fordulna a szobámba és mindent lesöpörne a polcokról meg az asztalról.Nem egy olyan kutya,aki nyugiba ül egész nap.

Mit csináljak,hogy ne szúrja el ezt az egészet?

Úgy érzem,hogy alakul valami a sráccal,ami több,mint barátság és ha most anya közbelép,akkor vége mindennek.

15L



2013. márc. 4. 21:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%

"helyes,izmos és biciklizik(szóval minden ribit megfektet)"


mekkorát röhögtem, te jó isten...

2013. márc. 4. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Örülök neki,de tényleg.Legalább a te estédben volt valami vicces.
2013. márc. 4. 21:48
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Akkor járjatok titokban.

Nem lehet rossz ember ha így befogad egy kutyát,tehát segítőkész.

De miért utálja anyukád? Én a helyedbe nem adnám fel ha tényleg fontos neked a srác,inkább anyukádat puhítsd de addigis ne mondogasd neki hogy találkoztok csak puhítsd.

Majd beletörődik,amit meg nem tudsz az nem fáj.

És gratula mindkettőtöknek a kutyusért ;)

2013. márc. 4. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
19%

Ne haragudj, de ez annyira zagyva, hogy már a közepén elvesztettem a fonalat teljesen.


Tökre nem értem, hogy jön ide a kutya, a gond sokkal inkább az, hogy anyukád szerint az a srác nem megfelelő társaság neked. A kutyának ehhez semmi köze.


És amúgy tényleg nem kéne kóbor állatokat összeszednetek az utcán, mert ki tudja, milyen betegséget terjesztenek, vagy nem harap-e meg egyszer tényleg.

2013. márc. 4. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelmű, hogy anyukád nem a kutya miatt akadt ki. Anyu is mindig ilyesmiket csinált. Inkább az zavarja, hogy amikor először romlott meg a fiúval a kapcsolatod elmondtad neki mennyire bántott vagy valami a lényeg az hogy negatív volt a részedről és anyukád sztem azért akadt ki mert azt hiszi, hogy megint meg fog ez történni és védeni akar. Ülj le vele mondd el neki, hogy neked nagyon tetszik ez a fiú és szeretnéd vele megpróbálni ha úgy alakul a helyzet. Kérd meg, hogy ne csináljon semmit mert tudod, hogy ő a szülő, de előbb vagy utóbb neked is át kell esned az első szerelmen és te szeretnéd, ha ezzel a fiúval lenne mert (itt elmondhatod, hogy mit szeretsz benne, hogy megvan a bizalom stb.) Aztán mondd meg neki, hogy akkor sem lesz semmi baj, ha nem jön össze a sráccal, mert lassan felnőtt vagy és majd megpróbálod úgy is csinálni a dolgokat. vagy ilyesmi..:D Anyudnak meg mondd meg, hogy ne lépjen közbe, mert lassan te is felnőtt leszel még ha mindig is az ő gyereke maradsz de meg kell értenie, hogy előbb utóbb te is átfogsz élni csalódásokat és követsz majd el hibákat, amiből majd tanulhatsz. Remélem tudtam segíteni. 21/L
2013. márc. 4. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Hát,még a járás közelében sem vagyunk,de már dolgozom az ügyön.

Anya azért utálja,mert volt a sráccal néhány gond a suliba a 8 év folyamán(folyton bajba kerül) és pár balhéjába engem is belerángatott és a tanárok amennyire szerettek régen,annyira megutáltak 8. végére.A srácnak van egy "híre" az emberek között,mert a szülei nem foglalkoznak vele annyira sokat,szóval azt csinál,amit csak akar igazából.És ez sem tetszett anyának.

A kutya úgy jön ide,hogy anya azt is ellenem használja fel.Pedig tudom,ha idehoztam volna,akkor azért veszekedett volna velem.Semmi nem jó neki.Nem szedek össze kóbor állatokat,nincs állatkert a szobámban.Egy kutyát etettem meg napjában kétszer és mivel nem úgy nézett ki,mint aki fel akar falni,ezért nem láttam értelmét,hogy miért ne foglalkozhatnék vele.

Csak anya ebbe is csak a rosszat látja,hogy a srác azért ajánlotta fel,hogy lehet náluk,mert ki akar használni.Képes minden hülyeséget összehordani.

2013. márc. 4. 22:00
 7/11 anonim ***** válasza:
nagyon félt téged, és ez normális is hisz az Anyukád, mindenképp le kell vele ülnöd és meg beszélni az egészet, mert különben csak a veszekedés lesz és az neked sem lesz jó meg az Anyukádnak sem.
2013. márc. 4. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Már írtál erről ki kérdést, nem? Ott valami olyat írtál, hogy a város krémjéhez tartozik, mert biciklizik. Mi ilyen mágikus a biciklizésben?
2013. márc. 5. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szerintem tanulj meg értelmesen fogalmazni.
2013. márc. 5. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Jaja, írt már ki kérdést erről a Kérdező, de ott ha jól emlékszem a fiú a féltestvére volt (úgy értve, hogy nem volt közös szülőjük, csak a kettőjük szülei "egymásra találtak" és összeköltöztek) A biciklizésről ismertem fel én is a kérdést:D Tényleg nem értem, én is szoktam biciklizni, akkor én is menő vagyok?:D

Nyilván félt téged az Édesanyád, csak nem annyira helyes módszerrel adja elő a dolgot. Igenis hagyni kell a gyereket a saját hülyeségéből tanulni (nyilván nem életveszélyes dolgok megengedésére/támogatására gondolok). Inkább 15 évesen tanulja meg felismerni a neki nem tetsző embertípust, és szintén inkább 15 évesen tanulja meg, hogy ne bízzon később azonnal mindenkiben 100%-osan.

Nyilván szar egy szülőnek szenvedni látni a gyerekét, ezért csinálja Anyukád a palávert. Talán mutasd meg neki ezeket a válaszokat, hátha enged. Tenni nem tudsz semmit, max marad a titkolózás.

2013. márc. 5. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!