Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most szerintetek ez normális?...

Most szerintetek ez normális? Kinek van igaza? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Kicsit hosszú lesz, de leirom...


Párommal 1,5 éve vagyunk együtt, nagyon szeretem. Kb 2-3 hónapja úgy alakult, hogy apósnál lakunk. Párom dolgozik vele, én itthon mosok, főzök, takaritok. Páromtól aztán elkezdtem kb 2 hónap után visszahallani, hogy apósom olyanokat mond rólam, hogy sokszor olyan mintha "nyalnék" neki, mert pl ebédnél szelek neki kenyeret, meg elmosogatom a tányérját. Aztán nem sokkal utána már azt hallottam, hogy én nem csinálok semmit, és mi az, hogy este ott marad a mosatlan (este 10-kor, kb 3 tányér, amit persze másnap szigorúan elmosok). Nekem egyelőre nincsen munkám, de nem az én hibámból. Párom reggel korán kel, én bevallom nem vagyok a korán kelés bajnoka, amit párom is tud rólam, és nem is várja el, hogy felkeljek 6-kor.

Apósom legújabb szövege, hogy mégis milyen feleség lesz az ilyen nőből, aki nem kel fel (a tyúkokkal) és nem csinálja meg a párjának a reggelit. Mert hogy az ő anyja igy meg úgy, és az az ő apjának milyen jól esett. Párommal megbeszéltük, ő csak nevetett az egészen, mert ez neki egyáltalán nem fontos. Hozzáteszem, más területen úgy érzem mindent megkap tőlem a párom, kedveskedek neki eléggé, és érzi, hogy nagyon szeretem. Apósom mégis össze akar minket veszteni (vagy hogy is kell mondani)... Múltkor párom már beszélt vele, de aztán tegnap megint felhozta ezt a témát, hogy de csak egyszer próbáljam meg meg ilyenek... Most nehogy már emiatt ne legyek jó párja a kedvesemnek?! Egyáltalán iyenre mit lehet válaszolni?


2009. szept. 12. 16:21
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát a nem túl korán kelés alatt mit értesz egészen pontosan?

Ha mindig rendben van minden, igazándiból akkor nem értem, hogy mégis mitől zörög a haraszt. Ha meg após mégis ennyire szét akar titeket szedni, akkor nem kéne ott lakni, szerintem, mert addig beleszólhat.

Ha párodat nem zavarja a te életmeneted és minden rendben akkor igen határozottan ki kéne melletted állnia, és szólni apjának, hogy ebből maradjon ki, nem pedig mindent eltűrni, mert ott laktok.

Várom a választ :)

2009. szept. 12. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Hát nem kelek fel velük reggel 6-kor és 7-kor, hanem mondjuk 8-kor vagy 9-kor. Aztán elmegyek boltba, megfőzök, mosogatok közben és takaritok.


El szeretnénk menni, de egyelőre sajnos nem tudunk.

2009. szept. 12. 17:01
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne törődj velük.ha neked meg a párodnak jó így,akkor felesleges ezen rágódni.
2009. szept. 12. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
97%

Tudod, nagy igazság van abban, hogy senkivel nem szabad összeköltözni... Sem az anyóssal, sem az apóssal...

Szülőkkel sem!...

Mindig bele fognak szólni a fiatalok életébe!


Ha nyugalmat akartok, akkor minél messzebb költözzetek, és minél gyorsabban, mielőtt teljesen megmérgezi a kapcsolatotokat!


Most még a párod csak nevet a megjegyzéseken, de előbb-utóbb elraktározódnak a fejében az apró megjegyzések...

Téged is egyre jobban irritálnak majd a csipkelődések, egyre többet panaszkodsz majd a párodnak a párod előbb-utóbb megunja a "családi tűzfészket"... :-[

2009. szept. 12. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Apósod nem komplett. Próbálj meg nem foglalkozni veled. Ha a párod így jó minden ahogy van, akkor ne csinálj semmit. Ne magyarázkodj, hagyd rá a hülyeségét. Mert a végén családi perpatvar lesz, és te leszel a rossz.
2009. szept. 12. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Van abban valami, hogy nem zörög a haraszt, de hidd el van olyan öreg, aki képes zörgetni a semmiért. Az én anyósomnak például az szúrta a szemét, hogy festem magam, meg szépen festett köröm van és ilyenek, pedig mikor náluk voltunk akár a frissen manikűrözött körmeimmel is ott palántáztam neki, nem szóltam egy szót sem. Meg az is, hogy nekem nem lesz jó a tárcsás mosógép a saját házunkban. Most ez neki nem mindegy?

Biztos nem véletlen laktok ott, meg nem jó kedvetekből de törekedj arra, hogy ne legyen természetes a párodnak sem, legyetek azon, hogy minél előbb saját kis fészketek lehessen. Tényleg igaz, hogy párod fejében ezek a megjegyzések el fognak raktározódni, az enyém is csak nevetgélt, meg maradizta az anyját, aztán utána meg volt olyan, hogy a fejemhez vágta, hogy nem az a jó asszony aki ÍÍÍGY (közben a kezével olyan mozdulatot tett, hogy a körmeimre utalt, amik csak nem lerágottak, meg általában mintásra festem. Rajtam ez szép, és hangsúlyozom is.) nyúl a dolgokhoz. Meg milyen úrinő vagyok, hogy én saját magam mosogatógépet szeretnék venni. Nem vetetni, venni! Meg egy-két ilyen dolga volt, és érdekes, azelőtt mindig hangsúlyozta, hogy neki pont ez tetszik bennem, aztán ilyen anyós-stílusban beszólogatott. Hát mit mondjak hatott rá anyuka. Pedig én is kinyaltam a seggét, ha nem is keltem fel, akkor előző este csináltam meg, amit elvigyen, takarítottam, főztem stb.

2009. szept. 12. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Az biztos, hogy akárhogy is akarsz majd mindent megtenni úgyis talál majd rajad fogást, mert ilyen típus.

Nálunk is ez megy, mi az én apukámmal lakunk.

Párom mindent megtesz, ő mégis, mikor nincs itthon néha mond olyan dolgokat, hogy a hajam égnek áll.

Hamarosan születik a kisbabánk. Mikor terhes lettem az állandó rosszullétektől csak a legszükségesebbeket csináltam meg. Akkor az volt a baj, hogy nem csinálok semmit meg hogy a terhesség alatt ugyanúgy kell mindnet csinálni. Most pörgök, mint az állat, most meg miért nem pihenek.

Na meg beleszól a dolgainkba. Ha rövidújjú van rajtam miért az van, ha tv-t nézek miért azt az adót nézem, stb...Meghallom, de nem foglalkozom vele, csak ha már nagyon felbosszant. Nagyon szeretem őt, emiatt nem is karok vitázni és egyelőre nincs más lehetőség, alkalmazkodunk és tűrök(a párom kevésbé toleráns).

Engedd el a füled mellett, hiszen, ha ti így jól elvagyok és nyugodt lehetsz afelől, hogy te mindent megteszel, akkor csak felesleges idegtépés az egész.

Nyugi!

2009. szept. 12. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!