Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti hogy toleráljátok a férfiak...

Ti hogy toleráljátok a férfiak sérülékeny önérzetét?

Figyelt kérdés

Komolyan nem értem, hogy lehet ezt kezelni, vagy csak nekem nem megy.

A barátommal összeköltözés előtt állunk, de most igen csak arra hajlok, hogy ebből nem lesz semmi.

Beszélgettünk a közös jövőről, és mondta, hogy ne aggódjak, mert majd segít nekem a háztartásban.

Erre én megjegyeztem, hogy rendben életem, én meg segítek neked a pénzkeresésben. Én elhiszem, hogy ez így gúnyos, de hogy vérig sértődött rajta, ezt komolyan nem tudom hova tenni.

A válaszom azért volt olyan amilyen, mert nem tudtam hova tenni magamban, hogy hogy gondolja ezt a segít nekem a háztartásban. Dolgozok én is mindennap, az ő keresete annyival több, hogy használhatja a céges telefonját magán célra és a számla 20 %-át ő fizeti.

Eddig egyedül éltem, el tudom tartani magam, nyilván magamnak mindent megcsináltam, de nem értem, hogy neki honnan jött, hogy ha majd együtt élnünk, akkor ő nem csinál semmit, mert a háztartás az én dolgom.

Ennyi erővel én is megsértődhettem volna, de butaságnak tartanám, mint ahogy ezt sem értem.

Ő meg felháborodott, hogy én mit képzelek róla, mi az, hogy segítek neki pénzt keresni..

Ti hogy kezelitek az ilyen helyzeteket?



#háztartás #női férfi munka
2013. febr. 26. 02:12
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
87%

Én tökéletesen megértem, hogy felkaptad a vizet ezen "segítek a háztartásban" szövegen.


Az ismerkedés, együtt járás fázisában kellett volna megfigyelned, észrevenned..., hogy ő hogyan él.

Pl. ha elmész hozzá, akkor várt-e maga főzte kajával, hogyan néz ki a lakása, rend van-e vagy kupleráj.

Esetleg mama egy szem fiacskája, akinek még a teát is megkeverik.

2013. febr. 26. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
44%
Nagyon sok toleranciára van szükség amikor valakivel együtt akarsz élni.A férfiak másképp gondolkoznak mint a nők és ezt neked is figyelembe kell venni.A sértődések helyett inkább meg kellene ismernetek egymást,ha komolyan gondoltátok akkor ez biztos menni fog. A "segítek neki pénzt keresni" nem igazán szalonképes.Napjainkban, mind a nő és a férfi együttes keresete sem elegendő a megélhetéshez!Az olcsó női munkaerőnek is be kellett vonulnia a munkahelyekre a családfenntartás végett! Egy tisztességesen gondolkodó férfi még plusz munkát is vállal azért,hogy a családjának mindent megadjon! A mi kultúránkban is a férfiak úgy szerepelnek:Ők a családfők!
2013. febr. 26. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
68%
2-es vagyok:a férjemmel együtt vasaltuk a pelenkákat,sokszor megfőzött nem beszélve a vásárlásokról:a háztartásban segített nekem.
2013. febr. 26. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
72%
Na igen, nekem is a férjem mindig ezt mondja, hogy segít főzni, és ezen már én is kiakadtam párszor, hogy jobb lenne, ha nem segítene, hanem csinálná. :)
2013. febr. 26. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
22%

Sok nő azt hiszi, hogy azért, mert a világnézetek megváltoztak, már minden férfi automatikusan magáénak is vallja azokat, pedig ez messze nincs így. Most én is szajkózhatnám férfi létemre, hogy majd megosztom a házimunkát a feleségemmel és minden páros napon én főzök, de eszemben sincsen. Sőt, soha nem vettem volna el olyan nőt, aki felháborodik azon ha rámarad a házimunka.

Én a megszabott szerepek híve vagyok, ennek megfelelően én csinálok otthon minden férfias munkát: fűrészelem-hasogatom-pakolom a tüzelőt, intézem a műszaki dolgokat vagy szükség szerint szakembereket és hasonlók.

A nagy megosztás mennyire tetszene a nőknek, ha mondjuk gerinctörő rönköket kellene fűrészelniük és pakolniuk egész nap? A megosztásban bizony az is benne van.

Ha tehát a nők el akarják törölni a nemek közötti különbségeket, akkor készüljenek fel arra is, hogy onnantól olyan munkát is el kell majd végezniük, amit korábban csak az ablakból láttak otthon. Ha pedig ez teljesül, AKKOR lehet megosztásról beszélni.

2013. febr. 26. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
83%

2-es vagyok és voltam: Látom a nemtetszés jeleként jól lehúztak de ez nem zavar engem!

Az 5-höz szólok.Nő létemre én tanulom meg az ácsok,kerítésépítők,a villanyszerelők és még ki tudja kinek a foglalkozását.Rendelem az autógumit,megmondom a szerelőnek mit készítsen el a részemre.Ha kell ajtókilincset vagy egyéb elromlott dolgot szerelek.Lassan már azt sem érzem,hogy nőből vagyok mert ezeket a tevékenységeket a főzés,takarítás és mindennapos házimunka mellett illetve a közbeiktatásával végzem el! A férjem akkor szokta megcsinálni ha azt mondom neki vásárolj,de ahhoz fel kell írni a tételeket vagy akkor ha rászólok milyen feladatban segíthet.

2013. febr. 26. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
48%
Ez nem önérzeti kérdés. Megbántott téged te pedig visszabántottad. Mi ilyet nem csinálunk a férjemmel. Nálunk az is hatalmas előrelépés volt, hogy a koszos ruhák kitévedtek a szennyesig. Aztán rájöttem, hogy ha a hálóba is teszek egy szennyest, mindenkinek jobb lesz. De én tudtam, hogy ilyen a férjem, ugyanakkor ő is tudja magáról, hogy kupis és nagyon sokat változott. De sose cseszegettük egymást, hogy akkor most ki segít kinek... A férjem nem a kisöcsém, hogy piszkáljuk egymást, hogy "akkor én ma nem mosogatok, mert dolgozni voltam!" Mit mond erre egy férfi "jó, akkor bújj ide!" Egy férfi többnyire lesz@rja, hogy két napja nincs elmosogatva, mert nekik ez nem olyan kardinális probléma, mint egy nőnek. Ha téged zavar, majd elmosogatsz. Nekem 2 bátyám van, erre elég hamar rájöttem. 28N
2013. febr. 26. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
11%
5-össel nagyon egyet értek. Én nő vagyok. Én nem várom el, hogy a férjem segítsen a házimunkában, az az én dolgom. Ne teregessen, ne törölgessen, nem mosogasson, ne takarítson, ezeket megcsinálom én. Múltkor kiteregetett magától, és olyan hülyén éreztem magam... Viszont az udvari munkák az ő dolga. Fát vág, kertben dolgozik, ajtót csinál, barkácsol, múltkor csinált az én kedvemért madáretetőt is, amit javítani kell, megcsinálja. Most ezek után még mondjam neki, hogy akkor apukám, takarítás? Egyébként is, én tudom jobban, minek hol a helye, mit hogy szeretek csinálni. Amíg én ezeket csinálom, addig a legnagyobb segítség, hogy vigyáz a gyerekekre.
2013. febr. 26. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

Hát 5-ös erre annyit mondanék, hogy tudok és szoktam nehéz dolgokat cipelni, tudok már egy-két dolgot szerelni, és egyéb ilyen “férfi munkát“, mert a párom megtanított rá.

Viszont cserébe szokott segíteni a házimunkában. Ne haragudj meg, de nem tudom a két szintes házat egyedül kipucolni mindig... Plusz van garázs, pince, padlás na meg két állatka.

Bele is gebednék, ha nem segítene. Bár azért bem segít így se túl sokat... Max. a mosogatásban, meg néha letakarítja a pultot... Szóval nekem nagyon nehéz itthon.

És akkor még nincs gyerek...


Kérdező, hogy a kérdésre is válaszoljak. Nagyon nehezen tudom tolerálni, de már lassan 10hónapja lakok vele, így megpróbáltam alkalmazkodni.

2013. febr. 26. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
89%
Azok a férfiak, akik úgy gondolják, hogy a háztartás női munka, ők meg csak a kemény fizikai munkát hajlandóak megcsinálni egyszerűen lusták és önzőek. Mondjuk megértem hogy tetszik nekik, hogy találtak egy jó okot arra, hogy kiszolgáltassák magukat és cselédnek használják a másikat. Ne magyarázza már meg nekem senki, hogy olyan sok munka van a ház körül, amit egyenlőnek lehet venni a mindennapos mosással, főzéssel, takarítással, gyerekekkel foglalkozással stb. Azok a nők is túlélik valahogy, akik egyedül élnek. Arról meg nem is beszélve, hogy sokan lakásban laknak, na ott meg aztán tényleg nevetséges, hogy egy villanykörte kicserélésére büszke valaki és elvárja cserébe a teljes kiszolgálást. Mondjuk ez a nők hibája, mert amíg ezt meg lehet tenni valakivel, meg is fogják.
2013. febr. 26. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!