Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kisgyerekes anyukák! Ti...

Kisgyerekes anyukák! Ti hogyan oldjátok meg a mindennapokat, hogy minden munkát megcsináljatok és még a férjetekkel is legyen időtök/energiátok foglalkozni?

Figyelt kérdés
Én egyszerűen csak vergődök és nem jutok egyről a kettőre. A férjem pedig ahelyett, hogy segítene, csak számítógépezik minden szabad percében és kioktat, hogy ezer más nő is megoldja ezt, biztos én vagyok ügyetlen. Régebben a férjem is besegített a munkában (porszívózás, mosogatás, főzés), de mióta megszülettek a gyerekek, és összeházasodtunk egyre kevesebbet segített itthon, az utóbbi fél évben pedig már semmit. Olyan érzésem van, mintha ez az egész segítség csak az udvarlás része lett volna. Tegnap este még azt is megkaptam, hogy elhanyagolom. Egyre többet veszekszünk és nem érzem jogosnak, hogy csak és kizárólag engem hibáztat mindenért. Már nem tudom mit tegyek. Hogyan javíthatnék a helyzeten?
2013. márc. 6. 07:06
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
76%
Te jó ég, ezt szóról szóra én írhattam volna.... régen segített, utána rám szakadt minden, ő csak gépezett és nyafogott hogy elhanyagolom, miközben kétségbeesetten próbáltam helyt állni a munkahelyemen, a gyereknevelésben és a háztartásban.... de ismerős szöveg.....Hulla fáradt voltam és még egy kedves szót se kaptam. Csakhogy mivel én kerestem a pénzt a családban, az ő minimálbére elment a márkás cuccaira, emellett semmit sem segített csak még több terhet rakott rám, egy idő után ezért kirúgtam. 5 évet kínkeservet megspórolhattam volna, ha ezt rögtön az elején teszem. Közben próbáltam mindent, szépen megbeszélni, munkát beosztani, stb, semmi változás nem volt. Amikor kitettem a szűrét, utána farolt volna vissza, de nem hagytam. Akkor már mondta, hogy megért, sajnálja, igazam volt, blabla, de akkor már belekóstoltam a jóba, hogy nem szívja a véremet. Na és kutyából nem lesz szalonna, az utódomnál úgy hallottam hasonló gondok léptek fel. :-)))
2013. márc. 6. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Igen, sajnos jól érzed, ez csak az udvarlás része volt. A pasik már csak ilyenek, kevés közöttük a normális, a legtöbb egy gusztustalan vérszívó és soha nemnő fel. Szerintem paterold ki a francba, úgysem veszed semmi hasznát és keress egy normálisat. Az a baj a férfiak legtöbbjével, hogy csak addig tudnak rendesek lenni, amég meg nem szerzik a nőt és magukhoz nem láncolják. Utána már kijön sajnos az igazi énjük és az már közel sem az a rendes ember, akit az elején mutattak. Nem szabad bedőlni a szövegnek. Tesztelgetni kell ezeket a féreg pasikat, hogy megtudd, hogy tényleg rendes e, vagy csak hazudik.
2013. márc. 6. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
20%
Utolsó inkább neked jön ki az igazi éned. Felcsináltatod magad és kirakod a pasit, mert nincs hasznodra? És miből is tartod el magad? Mert elmondom neked nem minden férfi álma egy kis babás nő.
2013. márc. 6. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
52%

A gyereket nem akaró férfiak igazán gondoskodhatnának a fogamzásgátlásról. Miért csak egy nőnek kell roncsolnia a szervezetét tablettákkal meg különféle nőgyógyászati szerkentyűket felrakatni?

Szedjenek a férfiak fogamzásgátlót, ha annyira nem akarnak gyereket!

2013. márc. 6. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam a kommenteket... szomorú, hogy ilyen lett a férjed! Épp tegnap pánikoltam azon, hogy mennyire nincs időm semmire.

Reggel vittem kölyköt oviba, ilyenkor Apa már dolgozik. Ő hazaér fél 3-ra, berakott egy mosást, hogy ne nekem kelljen. 4-re ment a gyerekért oviba, 3/4 5-kor találkoztunk, elmentünk együtt hárman vásárolni. Hazaérve ő vacsorát csinált én játszottam a kölyökkel, majd én mosogattam, ő kiteregetett, addig kölyök mesét nézett. Most épp játszanak, én itt ülök 10 percig, aztán viszem fürdeni a kicsit, míg Apa is ideül. Gyerkőc fürdik, vacsizunk, lefektetem, és marad kettőnkre is 1-1,5 óra, mert hajnal 3,30-kor Apának csörög a vekker. Tegnap nem volt időm mosogatni, helyette hajat mostam és vasaltam, míg Apa a kölyökkel játszott.


Szóval nehéz, de ha megfelelő társ van hozzá, akkor megy ez is, mint minden más. :)

2013. márc. 6. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
13 :DDD Ez a válasz most komoly?:D
2013. márc. 6. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

hát asszonyok! akkor asszem nekem nagyon fel kell kötni az alsóneműt, ha komolyan szülni szeretnék :)


pont én is ettől fosok, h fél évig mosott hulla leszek. bár a páromnál rendesebb férfit nem sokat ismerek a világon, de nála is el fog szakadni a cérna egy idő után, az tuti.


már most mondogatom neki, h bizony a gyerek nem csak egy édesen gügyögő kis illatgombóc lesz, hanem üvölt, fosik, hány, és a lakás is szaladni fog :)

ha nem tetszik neki, akkor úgyis besegít, ha meg elvan a ganéban és a mekis kaján is, akkor no problem :)

2013. márc. 6. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Reggel fel hatkor kelek,kavet fözök.reggelit csinalok,tizorait pakolok(férjemnek a.munkaba)6-kor megy el.utana.en is iszok kavet,neten.a hireket elolvasom.Fel het mar a gyerekek is fennt vannak(3es 4 eves)kapnak reggelit,fogmosas,kisebbik pelenka,felöltöztetem.Tv-t neznek kb 9-ig,fel 10-ig.Addig szellöztetek ,mosogatok,àgyazok,porszivozok,felmosok.10 körül leülök.rajzolni ,gyurma stb velük.Vagy èpp èn is belelesek a.tv-be:)delbe eszek(elözö este szoktam.fözni masnapra)kaja utan kimegyek sétalunk,boltba megyünk vagy jatszoterezünk.Kb 3-kor haza jövünk.Uzsonna van,azta a gyerekek a szobaban jatszanak mig én sziesztazok vagy neten vagy tv,vagy a teraszon kavezok.5-kor parom jön,ilyenkor allok.neki masnapra.ebedet fözni.Ez kb 1 orahossza.Aztan letusolok ,vacsizunk,esti mese van.fel nyolckor agyba rakom a gyerekeket ,8-ra elalszanak.Onnantol kezdve 2-3 orahosszat fennt vqgyok vqgy filmezek,vagy iszunk.a.parommal bort ,beszelgetünk,neten csaladdal irok esetleg.Aztan alvàs nekem is.Hètvége:szombat nagytakaritas,mosas,vasalas(ilyenkor pàromé a gyerekek,vasarnap pedig együtt megyünk sètalni.
2013. márc. 6. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Az hogy valaki amikor azt hiszi megszerezte a másikat probálja kihasználni nem nemtől függ hanem személyiségtől.


Én erre egyetlen megoldást látok: akkor kell mindent megtenni a másikért amikor még nincs gyerek. S ha válaszul ő is mindent megtesz értünk akkor jöhet a közösebb jövő.


Ha pedig az a válasza hogy miután nyeregben érzi magát visszaél a helyzettel, akkor szerezzünk be kotont amig meg nem találjuk meg az igazit.

2013. márc. 10. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!