Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan vegyem rá édesanyámat,...

Hogyan vegyem rá édesanyámat, hogy járjon el rendesen méhnyakrákszűrésre? Az én példámból sem tanul.

Figyelt kérdés
Anyám mióta én megszülettem nem volt szűrésen,ennek már 25 éve. Azzal a felkiáltással,hogy úgyis találnának valamit,ő nem mer elmenni. Nekem 2 éve volt LLETZ műtétem és majdnem baj lett és még ez sem ébresztette arra rá,milyen fontos többek közt erre a szűrésre (is) eljárni minimum évente. Én elhiszem,hogy neki esetleg megalázó,vagy kiszolgáltatottnak érzi magát,vagy tudom is én,de hát ennyit nem ér meg egy "felnőtt" (aki gyerekesen gondolkodik...)ember élete? Hogy vegyem rá,hogy ébresszem rá,hogy ez milyen fontos? Mert nagyon féltem!
2013. márc. 7. 00:24
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
14%
Ha az elmúlt 25 évben komoly baj let volna már kiderült volna. Uram bocsá a helyébe én se mennék, az ilyen jelegű problémák esélye csökken ha kevés szex partnere volt, és hát az ember nem mindig akarja megérni a tisztes, leépült, kiszolgáltatott öregkort nem mész orvoshoz egy adott kor után.
2013. márc. 7. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 A kérdező kommentje:
Jó és a struccpolitika az célravezető? Nekem sem volt 100 partnerem,csupán egy eddigi életem folyamán,aki most is a párom és mégis meg volt a baj.
2013. márc. 7. 00:33
 3/36 anonim ***** válasza:
5%
Nem sturccpolitika. Valaki nem akar öregen meghalni, hanem akkor, amikor egy komoly betegség elviszi, és nem leépülve nyáladzva öntudatlanul. Megértem őt. Az már más kérdés, hogy anya létére gondolhatna a gyerekére, de már nem vagy gyerek. Te is dönthetsz a saját életedről, ő is az övéről.
2013. márc. 7. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom,de inkább öregen, a nyálamat folyatva halnék meg,mint halnék bele a rákba. De biztos én vagyok rosszul összerakva. Az a baj,hogy nem csak az én anyám ilyen felelőtlen,hanem nagyon sokan még. És sokan ezt a példát mutatját a gyereküknek is. Szomorú.
2013. márc. 7. 00:52
 5/36 anonim ***** válasza:
13%

Szerintem meg természetes kiválasztódás. A magamfajta "beteg lelkületűeknek" talán jobb is, ha meghalnak.

Nagyon jó, hogy te ilyen felelősségteljes vagy, lehet, ha én lettem volna rákos, én is így éreznék. De nem voltam, szóval olyan felelőtlen vagyok, amennyire csak akarok, és szívesebben viselnék egy betegséget, ami hossző évekig tünetmentes, mint az érzést, hogy egy idegen turkált bennem. Ha altatásban menne a vizsgálat, biztos többen mennének hidd el.

2013. márc. 7. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 A kérdező kommentje:

Hát mert a doki nyilván élvezetből csinálja! XXI. század és sokan még mindig itt tartank.hogy sokan nem érzékelik,hogy ez értünk,miattunk van és nem ellenünk?

Láttál már konkrétan méhnyakrákos beteget? Láttad,hogy pár hónap (jobb esetben) alatt az életerős nő csontsovánnyá aszalódik össze? Láttad,hogy piszkít maga alá az ilyen beteg és milyen fájdalmai,kínjai vannak? Mert én láttam. Mert én takarítottam ilyen beteg után,mikor összehányta vizelte magát és a nagy dolgot sem tudta visszatartani,mert a kór már átterjedt mindenére. Mert én fogtam ilyen beteg kezét,aki már a morfiumtóln nem volt tudatánál,csak " a nyálát csorgatta". Pedig ez a betegség,ha időben veszik észre szinte 100%-ig gyógyítható. Hát tudod kedves válaszoló,ha neked ez máltóságteljes halál,akkor csak sajnálni tudlak. Mert a rákos betegek nagy része SAJNOS nem elalszik szép csendben,hanem a kínok kínját éli át!

2013. márc. 7. 01:28
 7/36 anonim ***** válasza:
100%

Leírom őszintén az első gondolatom, ami a kérdést és a kommenteket olvasva felmerült bennem :


Istenem, hogy lehet ekkora gyökérségeket gondolni és még le is írni meg érvelni mellette. Elképesztő...



Kérdező, teljes mértében igazad van, de az emberek többsége tényleg így működik, egyrészt legtöbben elvesződnek -elvesződünk a mindennapok teendőiben , a rohanó, felgyorsult világban, nem is szívesen járunk orvoshoz, másrészt valahol érthető is, hogy ha nem érzünk semmi problémát, nem nagyon jut eszünkbe elébe menni annak.

Persze édesanyád azért érezhetné a te eseted miatt, hogy igenis érdemes lehet elébe menni a dolgoknak, rávenni magunkat bizonyos időközönként egy orvosi kivizsgálásra - mondjuk ez egyáltalán nem garancia semmire, amilyen kevés idő, pénz, energia, orvos, figyelem jut manapság a betegekre (hát még az egészségesekre, akik csak biztonságban akarják tudni magukat, hogy nincs semmi bajuk), szóval sokszor ki sem derülnek a bajok , félrediagnosztizálják az embereket, nem törődnek velük.


Nehéz és nagyon szomorú dolgok ezek, de nem csak az embereknek nincs eléggé igényük, idejük, energiájuk erre, a rendszer is szörnyen működik.


Én is szoktam mondogatni középkorú szüleimnek, hogy vizsgáltassák néha-néha ki magukat, ők is mindig halogatják, pedig a lelkük mélyén tudják, hogy tényleg nem ártana, hiába látszólag nincs semmi bajuk. De igazság szerint én is ilyen vagyok, igaz, fiatal vagyok még és nem voltam beteg vagy 10 éve, de én sem vettem még rá magam, hogy tudatosabban éljek egészségügyi szempontból.


Téged bizonyára azért is aggaszt fokozottabban ez a téma, mert beteg voltál. Nem tudom, hogy lehetne rávenni édesanyádat erre, talán ha együtt mennétek, veled együtt könnyebben rávenné magát a vizsgálatra. kívánom, hogy sikerüljön.

2013. márc. 7. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
100%
Igazából fogalmam sincs, miért dugják egyes emberek homokba a fejüket. Nem egy partnerem volt, de nem is sok. És sajnos elég félős tipus vagyok én is betegségek terén, pedig hála istennek egészséges vagyok. A szűrővizsgálatok azért vannak, hogy felelős, felnőtt emberek módjára viselkedhessünk és megelőzhessük azt, hogy a problémamentes életünket ne árnyékolhassa be egy betegség, ami a saját felelőtlenségünk miatt nem derült ki idejében ne adj isten! Ez nem kifogás, hogy "ne túrkáljon bennem egy idegen" ezt érett gondolkodású ember (véleményem szerint) nem gondolhatja komolyan... Az orvos nem kedvtelésből vizsgál meg, még akkor sem, ha nőgyógyász, neki ez a feladata, ez a munkája. Nem ítélkezem senki felett, de magára vessen, aki nem igényes annyira saját magára, hogy a megakadályozhatót megakadályozza.. Kedves kérdező! Mindenféleképpen próbálj édesanyádra hatni, ész érvekkel, amire nem tud kibúvót találni..
2013. márc. 7. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
13%
Ne állj vele szóba, amíg nem megy el a szűrésre. Kérjen róla valamilyen bizonylatot az orvostól, hogy ott járt.
2013. márc. 7. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 A kérdező kommentje:

02:04!

És csapjan nyakon is,ha mégsem megy el? Nem gyerek már,azt azért nekem is be kell látnom!

Köszi azoknak,akik azért érezték a dolgok súlyát. nem tudok rá hatni,pedig több,mint 2 éve próbálom.

2013. márc. 7. 02:54
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!