Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van joga egy szülőnek azért...

Van joga egy szülőnek azért elverni a gyereket, mert füllentett, nem tanul rendesen? Valahol azt olvastam, hogy tilos a családon belüli erőszak?

Figyelt kérdés
11 éves elfenekelése

2012. dec. 11. 14:21
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
50%
van.
2012. dec. 11. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
41%

én kaptam ilyenért..és nem lettem retardált sőt.....

ha nem kékre zöldre verésről és folyamatos dologról van szó akkor szerintem jót is tehet...nekem legalábbis nagyon jót tett....

2012. dec. 11. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
64%
hát gyerek, ezt megszívtad ... ha nem hallgatsz a szép szóra akkor szegény szülőnek nincs más választása csak az erőszak ... nem a jogon kellene gondolkodnod, hanem azon, hogy rendbe hozd a dolgaidat
2012. dec. 11. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
29%
Van olyan szülő aki az erejével akar nevelni...én azt a szülőt verném el jól. Nekem is van gyerekem és én hiszek abban,hogy szép szóval is lehet nevelni az eddigi 16 éves gyereknevelési pálya futásom alatt még nem volt olyan,hogy nem vált volna be. tehát nincsen joga szerintem!!
2012. dec. 11. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
86%

ez nevelés nem erőszak. amikor marhaságot csinál a gyerek akkor jól jön egy atyai(vagy anyai) pofon, hogy később ne legyen a gyerek egy idióta felnőtt.


a családon belüli erőszak az sokkal súlyosabb. pl apa megerőszakolja a lányát, nálunk volt olyan, hogy nagyapám vaslapáttal verte meg nagyanyámat.

2012. dec. 11. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
91%

Nem verheted el a gyereket, persze most ha rácsapsz egyet a seggére úgy, hogy nem marad nyoma meg nem is fáj igazán, abból semmi sem lesz. Soha senki sem fogja megtudni + akkor már minden második szülő ellen eljárás indult volna...

Ha viszont elvered úgy hogy kék zöld lesz és egy tanár kiszúrja, vagy már ő kér segítséget a külvilágtól, akkor valóban eljárás indulhat.

2012. dec. 11. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
92%
Egy-egy legyintés, dorgálás még belefér nálam. Főleg, ha a szép szó nem ér semmit. De elítélem, ha valaki mindent veréssel akar megoldani.
2012. dec. 11. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

De nem hülyeség ez az egész? Most az mitől jobb ha csak azért tanulok, hogy ne verjen el anyukám és ne fájjon. Nem szeretek tanulni.

Nem csak egyszer szokott rámütni, hanem többször, ilyet lehet?

2012. dec. 11. 14:36
 9/23 anonim ***** válasza:
77%
Volt hogy könyörögtem egy pofonért mert azon hamarabb túllettem volna.Apám leültetett az asztalhoz és gyóntatott valami fél órán át,iszonyú volt.
2012. dec. 11. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
62%
Ha te lennél a gyerekem nem vernélek.Mindent megvonnék tőled,nem lenne se net se mobil semmi.Kapnál kaját meg az alap dolgokat és kész,aztán meglátnám hogy tetszik-e ez az élet.Tanulni kell,nem kell szeretni,most ez a dolgod,hidd el visszasirod még ezeket az időket mikor még csak tanulnod kell.
2012. dec. 11. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!