Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy kamaszfiútól elvárható...

Egy kamaszfiútól elvárható lenne, hogy a lakásban segédkezzen, takarítson?

Figyelt kérdés

A páromnak a 16 éves fia nem csinál otthon semmit. Én nem szólok bele természetesen, mindenki úgy neveli a gyerkőcét ahogy jónak látja, természetesen, plusz nekem nincs gyerekem, tehát tapasztalatom sincs. Csak érdekel, hogy más családokban hogy megy ez!

Én elmondtam a véleményemet, hogy szerintem nem helyes hogy a gyerek nem csinál semmit otthon. A párom azt mondja: egy fiú ne csináljon házimunkát. (Mindeközben ő maga mindent megcsinál, főz, takarít stb). Persze nem azt mondom, hogy egy 16 éves fiú mosson ablakot, de pl a mosogatás, porszívózás azért nem olyan nagy kunszt megcsinálni...

Ha a saját bátyámból indulok ki, ő 16 évesen már főzött, porszívózott, mosogatott, rotálta a kertet, apánknak segített a műhelyben. Nálunk ez természetes volt, hogy mindenben kivesszük a részünket. Zsebpénzt se kaptunk soha, elmentünk suli mellett diákmunkázni.


Szóval érdekel, hogy más családokban a fiú kamaszok mit csinálnak otthon? Hangúlyozom: nem szólok bele a párom nevelési módszereibe, csak nekem ez egy új dolog volt és nem értem. Egyébként nem élünk együtt.


2009. szept. 13. 12:37
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Elvárható lenne bizony. Nekem fiaim vannak, de mindenki csinál mindent,nincs férfi és női munka. Nekem is könnyebb, ha segítenek és majd anno a menyeim is örülni fognak a nevelésemnek:)
2009. szept. 13. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Előző előtti vagyok.


Velem is előrordult már táborban, hogy én fűrészeltem a fát. Mert a fiúk bizony nem tudnak.

A házimunka a nők dolga, mást meg egy átlag háztartásban nem kell csinálni, így ülnek a s.ggükön. Szégyen.


Sajnálom, ha a párod így gondolja, annak ellenére, hogy segít neked. Sok pasinak csak a büszkeségét sérti, és elméletben így gondolják, de gyakorlatban nem így tesznek.


Mellesleg a 15 éves fiú, akiről beszéltem, olyan jó példát kapott otthon, hogy nemrég hangosan kijelentette, hogy szerinte a nő arra van otthon, hogy mosogasson, illetve, az a terve, hogy majd feleségül vesz egy gazdag nőt aki kitartja. Pont mint a tinik.rvák már bocsánat, akik életük végéig boldogtalan, ámde gazdag, házassági papírokkal rendelkező prostituáltak lesznek.

2009. szept. 13. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim válasza:
100%

Igen!!! Hacsak nem a királyi családhoz tartoztok! Mert a palotában van szobalány, cseléd, szakács, komornyik stb, aki elvégzi a "piszkos" munkát. Egy átlagos családban viszont, ha mindenki dolgozik, akkor az otthoni teendőket is meg kell csinálni valaki(k)nek. Az a felfogás, hogy "asszony dóga", talán érthető volt 50- 100 évvel ezelőtt, amikor anyuci megtehette, hogy nem ment dolgozni, hanem otthon rendbentartotta a lakást; cserébe apuci eltartotta, és biztosította a többé- kevésbé stabil anyagi hátteret.

Ha egy fiú azt szokja meg, hogy körbe van nyalva, akkor később nagy bajban lesz, hacsak nem talál magának olyan párt, aki napi 8- 10 óta munka után azt lesi, hogy mikor viheti ki őurasága után a használt zokniját (A mai világban már kevés ilyen lány van, nem sokan szeretik, ha életük párja cselédként kezeli őket). De ha valamikor elhagyja a szülői házat, akkor képtelen lesz önállóan fenntartani egy háztartást, még akkor is, ha csak önmagáról van szó. Vagy anyu jön hetente, kitakarít és bevásárol az "önálló" életet kezdett huszonéves fiacskájának. Ilyen is van, ismerek ilyen családot. Az ilyen fiúkból lesznek a legönzőbb barmok.

Szerintem egy családban mindenkinek lennie kell otthoni teendőinek, életkortól és képességektől függően. Egy fiú nem azért bénább talán a konyhában, vagy a takarításban, mert van egy Y kromoszómája, hanem azért, mert még gyakorlatlan. És fordítva, egy lány nem születik konyhatündérnek, csak azért, mert ő lány. Mindenkinek meg kell tanulnia azt, hogy ebéd után a használt edények nem alakulnak át valamiféle misztikus folyamat következtében tiszta edénnyé. (Ez hozzátartozik az átlagműveltséghez) Mindenkitől elvárható, hogy rendet tartson maga körül, és maga után elpakoljon. És ne mondja senki, hogy egy 16 éves fiatal csak azért nem tud rendesen tanulni, mert naponta fél órán keresztül mosogatnia kell....

2009. szept. 13. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Hát igen, így gondolom én is, hogy azon túl, hogy a gyerkőccel tol ki az apja, kitol a majdani barátnőjével is, aki nem több mint valószínű hogy nem fogja elviselni azt, hogy a párja nem csinál semmit, mert évek hosszú sora alatt azt szokta meg otthon.
2009. szept. 13. 19:14
 15/16 anonim ***** válasza:
Elvárható. A férjemnek egy öccse van, akivel otthon takarítani, felmosni, mosogatni, vasalni kellett. Először furcsa volt számomra is, mert az apám semmit nem tett meg. Aztán megszoktam hogy az én férjem is besegít mindenben és már a két saját gyermekünket is eszerint fogom nevelni.
2009. szept. 14. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
47%

13:53


Szerinted a pénzt ész nélkül osztogatják?

Akkor mindenkinek lenne!!!


Neked mégjobbat!!

2009. szept. 14. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!