Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem akarok az anyámtól függeni...

Nem akarok az anyámtól függeni. Mit csinálhatnék?

Figyelt kérdés
23 éves vagyok, 17 éves korom óta külön élek a családomtól, és előtte sem a szüleim, hanem a nagymamám nevelt, aki sajnos meghalt. 17 éves koromban még tanultam, éjszaka pedig diákmunkát vállaltam, az akkori párom (inkább csak barátom) már idősebb volt, ő rendesen dolgozott, így tartottuk el magunkat, így érettségiztem le és töltöttem el még 2 évet, amíg befejeztem a felsőbb fokú tanulmányaimat is. Ennek a kapcsolatnak azóta vége, mostani párommal 1,5 éve vagyunk együtt. Szintén együtt élünk, közös albérletben, mindketten dolgozunk rendesen. Illetve, én most legnagyobb bánatomra már 3 hónapja nem, mert az üzlet, ahol dolgoztam már egy éve, becsődölt ezért el kellett bocsátaniuk az alkalmazottakat is nyilván. Párom egy belvárosi étteremben dolgozik, a mai viszonyokhoz képest jól keres, de nagyon nehéz megélni, ezt mindannyian jól tudjuk, és az elmúlt 3 hónapban sajnos az anyagi tartalékaink is elfogytak az én munkanélküliségem miatt. Természetesen folyamatosan keresgélek..Nem panaszkodom a gyerekkorommal kapcsolatosan, attól függetlenül, hogy nem éltem velük, anyukámék megpróbáltak nekem megadni dolgokat..Anyukám viszonylag befolyásos munkakörben dolgozik, jó anyagi helyzete van. A konkrét probléma a következő: jelenlegi albérletünkben közölte a tulaj, hogy 2 hónapon belül (1 as felmondási idő) ki kéne költözzünk, mert eladja a lakást. Ez még rendben is van, elkezdtünk új albérletet keresni. De mivel itt nem volt kauciónk, máshova pedig általában kérnek 2 havit is akár, ezért nem tudom hogy oldjam meg ezt a kérdést. Párom éppen kifizethetné, de akkor a hónap további részében fogalmunk sincs hogy élnénk meg (hiteltörlesztést is fizetnünk kell, autóra) Tehát ez a megoldás kilőve. Anyám ki tudná fizetni, de nem akarok tőle segítséget kérni, sosem kértem, és iszonyatosan kiszolgáltatottnak érezném magam emiatt. Párom családi kapcsolatai is elég érdekesek, apját nem is ismerni, anyja kint van külföldön. Egyedül a nagynénjétől tudnánk átmeneti anyagi támogatást kérni, de ezesetben szintén nagyon rosszul érezném magam. Mintha valakinek koloncként rákerülnék a nyakára..Pedig a párom szerint ez jó megoldás lehetne 1, maximum másfél hónap alatt helyreállnánk és az ő rokonának csak részletekben kéne visszaadjuk a pénzt. El vagyok keseredve, mit csináljak? Tényleg abszolút nincs és nem is volt anyuval sosem olyan kapcsolatom, hogy nyugodtan végig tudjam nézni, ahogy most ilyen szinten hirtelen belefolyik az életembe...
2013. márc. 7. 21:59
 1/7 anonim ***** válasza:
El kell adni az autót, visszafizetni a hitelt és a maradék elég az új albérletre.
2013. márc. 7. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ezt sosem értettem, mikor valakinek nincs lakása, de autó hitelre, az igen....
2013. márc. 8. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
De most őszintén... miért nem a kérdésre válaszolsz? Kit érdekel az ítélkezésed? Ki vagy te, hogy megmond, hogy mi a jó, vagy mi a rossz. Senkit nem érdekel, hogy te nem érted miért van autóhitelünk kedves tökély....
2013. márc. 8. 09:39
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha nem tetszik a válasz, nem kell kérdezni!
2013. márc. 8. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
igaza van a hozzászólónak, ha tudtátok hogy ez előfordulhat, minek mentek bele egy hitelbe? Hogy aztán azt se tudjátok kifizetni, a kocsit elveszik és nektek meg marad a törlesztés a semmire?
2013. márc. 9. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Utolsó előtti.. Nem is azt kérdeztem, amire válasz érkezett. Ha az érdekelt volna, akkor azt kérdezem.

Utolsó.. nem tehetek róla, hogy a párom hitelt vett fel egy autóra, mikor ez történt még nem is éltem vele együtt.

2013. márc. 9. 22:27
 7/7 anonim ***** válasza:
Egyetlen vagyonotok az autó ami viszi a pénzt is. Attól kell megszabadulni ez az egyetlen logikus lépés. Nehéz de néha áldozatokat kell hozni.
2013. márc. 9. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!