Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » El akarok menni itthonról...

El akarok menni itthonról elegem van! Hova mehetnék mit csinálhatnék 16 évesen?

Figyelt kérdés

Eddig is gondolkoztam rajta de most már tényleg elegem van el akarok menni bárhova nem érdekel ennél nem lehet rosszabb (jó tom lehet, de nem érdekel). Anyám szarba se néz, néha az az érzésem h utál semmi nem tetszik neki amit csinálok állandóan b@sztat vmiért és soha nem kaptam tőle semmi jót, kizár a lakásból meg olyanokat mond, amik rohadt szarul esnek. Jó balhés vok, tudom, nem vok könnyen kezelhető meg azt is megkapom h agressziv vok meg bunkó nem érdekel akk sem érdemlem ezt. Már azér is leb@sz ha vmit jól csinálok.

Van vmennyi saját keresetem de nem túl sok nagyszülők meghaltak más rokon se nagyon van hova mehetnék? Tökmindegy, bárhova csak el innen!!! Egyáltalán 16 évesen leléphetek itthonról ezt a törvény megengedi? Mer ha nem én megölök vkit :@ Mit csináljak?

16/F


2010. máj. 1. 16:55
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
Megértelek. A helyzeted úgy néz ki, hogy kölcsönösen meggyűlöltétek egymást. Ezért lett tarthatatlan. Végülis ha tudomásul veszi a mamád, hogy elmész hazúról, nem jelentget fel ezért és nem kerestet, megpróbálhatsz kialakítani egy saját életet. Ha erre képesnej érzed magad kérd, hogy engedjenek utadra. Neki sem lenne jó, ha erővel tartana vissza, hiszen nem tudtok egymás mellett élni. Hivatalosan még kiskorú vagy, mégis: ha érzel magadban annyi erőt, hogy meg tudsz élni becsületesen egyedül, válaszd ezt az utat. Nem te lennél az első, aki így próbál menekülni a pokolból. Ha esetleg van valaki rokon, vagy befogadó ismerős, menj oda először.
2010. máj. 1. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
Hát én nem értek egyet az előttem szólóval. Én a leirásodból azt vettem ki, hogy egy kis lökött csitri vagy, aki nem érti, hogy miért nem csinálhat 16 évesen azt amit akar. Gondolom anyádnak már elege van a hülyeségeidből, ezért nem törődik veled. Bár ez igy nem igaz, hiszen a mai napig eltart. Van hol laknod, van mit enned, és gondolom ruhád is van. De ha ennyire rossz, akkor nyugodtan mond meg otthon, hogy elköltözöl, keress albérletet, munkát és tartsd el magad. Ha anyád nem törődik veled, örülni fog, hogy megszabadul tőled.
2010. máj. 1. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
Nyafnyafnyaf...
2010. máj. 1. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Bocs a csitri nem jó kifejezés rád, mivel fiú vagy. Csak egy engedetlen kamasz vagy.
2010. máj. 1. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

Sajna nincs semmi rokon vagy ilyesmi :S Melózni meg így is melózok de diákmelóból nem tok annyit keresni h egy albit kifizessek meg mellette még egyek is.


Am megteheti vhogy hogy erővel visszatart? Mert ha megteheti tuti meg fogja

2010. máj. 1. 17:18
 6/25 anonim ***** válasza:
Ha erővel visszatart az azt jelenti, hogy törődik veled. Akkor meg mi is a problémád? Szerintem ez semmi más mint a szokásos kamaszlázadás.
2010. máj. 1. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:

menj osztálytáshoz vagy egy koleszos ismerősödhöz...

10 perc fogom magam és lelépek. pá

2010. máj. 1. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok nyugi! Mikor feb@sszák az agyam akkor mindig kimegyek haverokhoz és hajnal tájba vagy másnap reggel hazajövök meg aggódnak hívnak, hogy hol vagyok néha be válik mert így oda figyelnek rám de utána eltűnök az útból és ismét bátyám veszi át a helyem!Volt már olyan, hogy 3 napig haza se jöttem és azóta tök jól meg vagyunk ami kell meg veszik ( de nem vagyok az a nagy pénzkidobálós!) Most 6 évig vártam egy kutyusra és megkaptam és most így mi 4-en apu anyu kiskutyus meg én számítunk bátyám meg döglik a gép előtt!:) ez így van kb 2 hónapja!:) és csak 3 napra tűntem el :) de nem azt mondom ezzel, hogy szökj meg hanem, hogy beszélgess velük, hogy te is itt vagy és szereted őket ha nem értik meg akkor keress 1 havert akinél aludhatsz!:S
2010. máj. 1. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

Szia!

Érdemes lenne először nem egymásnak ugrani hanem megbeszélni a dolgokat.Nem hiszem hogy került rá bármikor is erre sor. Meg azért le írhattad volna hogy általában min megy a balhé.


Amúgy nem hiszem hogy egyedül eltudnád tartani magad.Elég drága manapság minden, meg ha albérletbe mész akkor az is drága mulatság + a számlák, mindennap kéne neked kaja amit viszel a suliba meg amit otthon eszel ráadásul a suli is költséges. Gondolj bele havonta minimum 80ezer kéne legyen a zsebedbe hogy egy elfogadható szinten megtudj élni.Sőt 16 évesen csak pitiáner munkákat kapnál abból meg nem is élnél meg, egyébként meg ha szerencsés vagy olyan munát fogsz ki ahol ki sem fizetnek aztán dolgoztál ingyen. Szóval nehogy azt hidd hogy egyedül boldogulsz.

Ha nagyon nembírod menj kollégiumba.Ismerösökhöz meg olyanokhoz akik ne közeli rokonok nem nagyon érdemes menni mert max 1 hónapig tartanának el és onnan is szedelőzködhetsz.

Legyél komprumisszumban anyáddal, csinálj mindent úgy hogy abból ne legyen vita.

Meg ha kizár a lakásból és még bántó dolgokat is vág a fejedhez akkor az biztos hogy nem viselkedtél angyal módra.

Szerintem anyád is szeretné már végre letenni a csatabárdot nem hiszem hogy élvezi azt hogy állandóan dúl a vita.


Gondolkozz el ezeken de alaposan, ne állítsd be anyádat egy hárpiának, mert biztos sokat tett érted az életedben inkább nézz magadba jó mélyen.

2010. máj. 1. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
Azért lehettek ott problémák a múltban, ahol így el tud mérgesedni a viszony anya és fia között. Ha nincs más, saját lábadra kell állni. Ha tanulsz, akkor vannak kollégiumok, ahova egyedi elbírálás alapján talán felvesznek. Ha nem tanulsz, akkor dolgoznod kell. Egy hónapot bírj ki otthon, amíg összegyűjtöd az albérlet első havi díját. Aztán meglátod, mire mégy egyedül. De ne égess fel mindent magad mögött, mert lehet, hogy fogsz még könyörögni a visszafogadásért!
2010. máj. 1. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!