Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire függ a neveltetéstől,...

Mennyire függ a neveltetéstől, hogy egy ember válogatós e?

Figyelt kérdés
Nem arra gondolok, hogy akármennyire is utálja, megeszi, mert megverték kiskorában ha nem, hanem arra, hogy majdnem mindent szeret, és nem kényszerből eszi meg. Aztán vannak az olyan emberek, akik nem szeretnek sokféle ételt (persze, ha muszáj, megeszik, de nem szeretik). Kicsit bonyolult lett. Remélem azért érthető.
2009. szept. 13. 18:29
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez inkább genetikus lehet. Vannak olyan vélemények is, hogy a vércsoport határozza meg, ki milyen típusú ételeket szeret elsősorban, és mit nem. A nevelésen biztosan nem múlik, mert az unokatesóm eredetileg nagyon egészségesen akarta táplálni a kétéves kisfiát, de a kölyök nem hajlandó csak húst enni hússal, legtöbbször kiköpi a zöldséget, gyümölcsöt, és a kenyérről is képes a kis fogával lehúzni a felvágottat anélkül, hogy a kenyérből egy falatot is enne.
2009. szept. 13. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nem igazán nevelés kérdése.

Páromék nem éltek hű de nagy jómódban, mindent meg kellett enni, de mégis válogatós. Vannak ételek amit egyszerűen, ha éhen halna sem enne meg.

Nálunk sem volt gazdagság, de jutott. Én viszont minden ehetőt szeretek. Egyszerűen imádom minden étel ízét.

2009. szept. 13. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Részben nevelés kérdése, részben függ a egyéntől. Volt olyan szomszédunk, aki egy nap 3 féle főételt főzött, "mert a lányom a tésztát szereti, a fiam a töltött káposztát, a férjem meg a rántott húst sült krumplival." Nekem ez furcsa, mert nálunk mindig csak egy főétel volt, azt ehetted. Habár én csak két kaját nem eszek meg a sárgaborsófőzeléket, és a pacalt. Tehát nem vagyok finnyás. Ezeket azért anyum mindig tiszteletben tartotta, és ritkán csinált ilyeneket. Egyébként párom is fintorog az ő szüleinél a tésztára (mert hogy hamar éhes lesz tőle), de nálunk érdekes módon megette, mert tudta, hogy biztos nem csinálok mást. :)
2009. szept. 13. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Függ egyrészt a génektől, pl hogy mennyire erősen érzi valaki az ízeket, például a párom nagyon kiérzi a leggyengébb keserű ízt is bármiből, nekem meg a grapefruit is édes-savanykás :)

És attól is függ, hogy miket kapunk gyerekkorunkban, vagyis milyen ízekhez szokunk hozzá.

22/L

2009. szept. 13. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

neveltetés kérdése


párom szülei megtehették volna hogy hagyják válogatni,mégsem...amit eléteszek,megeszi...


engem anya egyedül nevelt,minimális pénzből,de inkább nem eszek,minthogy megegyek olyat ami ránézésre sem tetszik...


öcsém (8éves) a teli hűtő előtt fél órát is ül mire eldönti hogy végülis inkább átsétál a boltba,mert hiába van tele a hűtő,egyikse tetszik neki

2009. szept. 14. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem sem függ tőle. Elég jómódban nőttünk fel a tesómmal, mégis anyuék mindent megpróbáltak velünk megetetni. Talán azért, mert ők gyerekkorukban nagyon szegények voltak, és nem volt választásuk. Én mégis viszonylag válogatós lettem, tesóm meg mindent megeszik, amit eléraknak. Pedig ugyanúgy neveltek bennünket. Nem tudom, hogy hogyan alakul ki a válogatósság. Talán tényleg valamilyen genetikai oka lehet.
2009. szept. 14. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
En nagyon rossz etvagyu voltam kiskoromban, ezert anyukam az en kedvem szerint fozott es valogatos voltam egy darabig, aztan kinottem a tinedzser kort es mar mindent megeszem!
2009. szept. 14. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!