Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak? Hogy lehetne...

Mit csináljak? Hogy lehetne megoldani, vagy könnyebbé tenni a lakás és az emberek higiéniáját?

Figyelt kérdés
Anyám macskabolond. Már egyszer az egyik macskát elvittem itthonról, de megbolondult pár órára, egész éjjel az utcán kiabálta macskának, remegett, hogy eltűnt. Visszahoztam, jobban lett. 3 macska van a lakásban.... a 2 nagy már nem, de a kicsi nem szobatiszta, én takarítok utána... a lakás higiéniájáról nem is beszélek!!! Nem bírok már napi 6-8 órát takarítani. Az emeleten szép rend van mindig, hisz ott annyira nem mozognak a szülők. De odalent... Ráadásul a lakásban cigiznek, és a szobámon kívül még 6 helyiségben cigiszag van. (Én és párom nem cigizünk.) Tiszta macskaszőr minden, senki nem tud leülni úgy, hogy ne legyen szőrös a ruhája. Senki nem jön ide hozzánk, senkit nem hívhatok ide. Apám meg alkesz. Csak én mosok 2 naponta, tárcsás mosógéppel, anyám talán havonta, apám meg 3 havonta, és a fürdés is kb. ilyen időközönként történik náluk. Tehát, mit lehetne ennek az érdekében tenni? Sem a szép, sem a csúnya szó nem hat. Csak az én főztömből eszünk párommal, hisz anyám cigivel a szájában, telis-tele macskaszőrrel a ruháján, és wc-zés utáni mosatlan kézzel főz. Esetleg valami hamis papírt lehetne csináltatni, hogy beteg vagyok a macskaürülék és a kosz miatt??? Vagy valami olyasmit, hogy ne ártsanak már az egészségemnek? Elköltözni még nem tudok, érettségire járok, estire. MIT CSINÁLJAK????

2013. márc. 9. 17:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Kérj tanácsot a háziorvostól és a kerületi ÁNTSZ-től!
2013. márc. 9. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 intrepid ***** válasza:
71%
Kié is az a lakás? A szüleidé? Akkor túl sokat nem tehetsz. Majd a saját lakásodban megtilthatod a dohányzást, nem tartasz macskákat, annyit mosol, és fürödsz amennyit akarsz, nem fogja senki rád kényszeríteni az akaratát. Most te se tedd.
2013. márc. 9. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
87%

a szüleid nem dolgoznak? vagy így mosdatlanul macskaszőrösen járnak be?


amúgy pont annyit tehetsz, hogy próbálsz hatni rájuk, de ha ők nem akarnak változni, akkor annyi. ha így akarnak élni szívük joga. szerintem általában azért szokott hatni a másikra, ha más példát lát. furcsa, hogy itt nincs rájuk hatással, hogy te odafigyelsz jobban ezekre.

2013. márc. 9. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

ha estire jársz, akkor dolgozz, és menjetek el a pároddal, amint tudtok!


minél idősebb az ember, annál inkább nem változik, a szüleid sem fognak sajnos.

2013. márc. 9. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, 'tanácsokat'! :)

Ma van az első munkanapom, és igen, úgy mennek dolgozni. Az orvostól szerettem volna segítséget kérni, de még nem merek, hisz szégyenlem. Sajnos nem sok közöm van a lakáshoz, így nem én mondom meg, mi legyen itt. De, majd csak kialakul! .)

2013. márc. 11. 06:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!