Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » El lehet valakitől venni a...

El lehet valakitől venni a lakás tulajdonjogát?!

Figyelt kérdés
Az a problémám,hogy 3 éve nem fizet rezsit, én nem laktam itt,csak most jöttem vissza és jelzáloghitel is van a lakáson azzal nem tudom mi van, bár akkor szerintem már rég elvették volna a lakást ha az nincs fizetve. Én vagyok a haszonélvező. El lehet tőle venni a tulajdonjogot valahogy?! Mert ha én kifizetném az összes adósságot ami a lakáson van, és meghalnék, akkor ő ide bármikor visszaköltözhetne, és a lányait kitehetné. Ezt nem akarom, ha már ennyi adósságot felhalmozott és mi meg kifizettünk mindent! Segítsetek kérlek, mert ez az állapot már tarthatatlan sajnos.

2013. febr. 6. 18:19
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A tulajdonjogot senkitől sem lehet elvenni. De ha te vagy a haszonélvező, akkor kötelezheted a lakás elhagyására. Csak a te engedélyeddel lakhat bárki is a lakásban.

Jelzálog CSAK akkor lehet a lakáson, ha azt te is aláírtad.

Ha a telekkönyvben be van jegyezve a haszonélvezet, akkor a Bank nélküled nem adott volna jelzálog hitelt.

2013. febr. 6. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. A jelzálogról tudok. De azt szeretném elérni, hogyha már kifizetem az összes adósságot helyette, akkor ha én meghalok ő ne jöhessen vissza a lakásba.
2013. febr. 6. 18:33
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ha a haszonélvezet megszűnik, márpedig ha te meghalsz, és egy személyben te vagy a haszonélvező, akkor simán visszamehet, ha ő a tulaj.
2013. febr. 6. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Pontosan ezt akarom kikerülni. Egyébként ő alkoholista, és pszichés beteg!
2013. febr. 6. 18:58
 5/8 anonim ***** válasza:
Akkor sem tudod kikerülni.
2013. febr. 6. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ezt csak akkor tudod elérni, ha önszántából lemond a tulajdonáról, másként nem lehet elvenni tőle. Ebbe jobb ha belenyugszol, lehet akár pszichés beteg vagy akármilyen elítélendő ember, akkor sem lehet tőle elvenni.

Egy mód lett volna még rá, hogy a bank a jelzálog miatt elveszi a házat, értékesíti, és te vásároltad volna meg az árverésen.

2013. febr. 6. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Attól hogy beteg a tulajdonát nem lehet elvenni tőle.

Ha a lányainak se tulajdon része se haszonélvezete nincs közük a lakáshoz majd ha megöröklik akkor lakhatnak a házban de ha lemondanak az örökségről az adóságokat se kapják a nyakukba.

Ha nagykoruak és most ott laknak kérhet tölük albérleti díjat és a rájuk eső rezsit is fizetnijük kéne.

2013. febr. 6. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én ugy vettem ki hogy az elárverezés még nem történt meg. Ergó járható út lehet hogy hagyod elárvereztetni s rögtön jelentkezel vevőként. Adósságkifizetés helyett. A gond hogy lehet sokkal többet kéne kifizetni mint a ház értéke és még a végrehajtót és többit is te fizeted. És valaki be is előzhet az ilyen lakásokra ugy tudom lesnek a cápák...
2013. febr. 6. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!