Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A lányom apjától 15 éve...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A lányom apjától 15 éve váltam el. Mindig annyi pénzt küldött, amennyit akart.3-ezer 10 évig, aztán kicsit mindig többet. Most tartunk 14. 000-Ft-nál. Nagyon rossz anyagi helyzetbe kerültem mennyi tartásdíjat kérhetek és mennyi időre visszamenőleg?

Figyelt kérdés
A bíróság elsőre a jövedelme 20%-át, de legalább 3.000-Ft-ot állapított meg. A kérdésben leírtakon kívül soha semmilyen alkalomból nem adott többet. (szülinap, karácsony stb. ajándékot sem )A lányom most 18 éves és egyetemre szeretne menni. Majd belehalok, hogy nem tudom ezt neki biztosítani.
2009. szept. 18. 00:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Én teljesen megértelek, és eléggé keveslem is amit ad. Ha 14000-et küld akkor 70.000-et keres. Te tudod hogy ez mennyire reális.. Viszont bíztatásképpen: az egyetem nem igazán költség. Ha a lányod tanul akkor bekerül államira, és gyakorlatilag ingyen van az egész sőt, még ösztöndíjat is kap, nálunk lazán vannak 20.000-es ösztöndíjak (bme) sőt még diákhitelt is vehet fel ha nagyon muszáj. Egyedüli gáz ha vidéki, akkor koli, de az meg rászorultsági alapon megy, és elég kedvezményes. Sőt, van szociális ösztöndíj is, és ha ilyen helyzetben vagytok akkor nyilván esélyesek vagytok még arra is!
2009. szept. 18. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
A jövedelmemmel nem lenne gond, de a hiteleink (lakás, felújítás) elviszi a fizetésem több mint felét. Vidékiek vagyunk az egyetem Pesten van. A lányom apjával felvettem a kapcsolatot, de elutasított. Ez az egy gyereke van, aki most fiatal, most szeretne élni, továbbtanulni. Miért csak én vagyok ezért felelős. Ezért szeretném tudni, hogyha jogi útra terelném a dolgot, hogy jöhetnénk ki belőle.
2009. szept. 18. 03:30
 3/12 anonim ***** válasza:
41%

A Biróság most is a jövedelem 20 százalékat ítéli meg,visszamenőleges 6 hónapra.Akkor érdemes megpróbálnod,ha tudod,hogy az igazolható jövedelme több,mint 70.000.- Ft.1-2.000.- Ft-ért nem sok értelme van pereskedni.És a per elhúzódhat évekig.

Ami az egyetemet illeti,az előttem szóüló kissé el van tájolódva.Az unokám is most kezdte az egyetemet.Minden létező kedvezményt megkap ( hasonlóan a szomszéd gyerekekhez )hetente hazajár,és viszi itthonról a kaját.Csak a tankönyvek,jegyzetek 170.000.- Ft-ba kerülnek.Az egyetem még így is igen drága.A diákhitelt pedig nagyon megkell gondolni.Ha végez,hosszú évekre eladósodott,és ha nem kap munkát ( ami könnyen előfordulhat ) miből fizeti vissza? Sajnálom a kislányodat és téged is.

2009. szept. 18. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

tankönyv,jegyzet 170ezer?

mire van a kis keze?jegyzetelni...mire a könyvtár?könyvet onnan kivenni ingyen...

egyetemista vagyok,egy forintot nem kapok otthonrol...

dolgozok mellette...

anyámék elváltak,az a férfi aki megcsinált (szebb szó rá nem illik),egy forintot nema dott soha...ne is adjon


te lányod is megtudja oldani ah akarja,nem kell az apjánál pár forintért kuncsorogni

2009. szept. 18. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Csak akkor pereld, ha úgy látod, hogy van olyan anyagi helyzetben, hogy többet tud segíteni.

Mellesleg a felnőtt gyermek is részt vállalhat a költségekből, és akkor még könnyebb lesz a Te helyzeted is.

2009. szept. 18. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
41%
07:16-es: a jegyzet az egyetemen belöli könyveket jelenti, nem azt, hogy az elöadásokon hallottakat felirja (nem hiszem, hogy te hajlandó lennél több ezer oldalt - meg ábrákat - lemásolni!) A legtöbb szükséges tankönyvet nem lehet a könyvtárban megtalálni illetve kivenni. Ne irj hülyeséget, ha nem tudod miröl van,szó.
2009. szept. 18. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

8.07-nek: háát, bizony nem mindenki tudja (és az okosabbja nem is akarja) megvenni az egyetemi jegyzeteket 170.000-ért! Valóban ott a könyvtár, minden szükséges könyv megtalálható benne. És a könyv és jegyzet se nagyon kell, ami a vizsgához kell, azt bizony elmondják az órákon, csak le kell jegyzetelni. Sőt, jobbat mondok, el is lehet kérni esténként a többiektől, ha koleszban laksz.

Úgyhogy szép, hogy van pénzetek az unokára, de nem SZÜKSÉGES ennyi pénz hozzá tényleg. A kedves válaszoló is tudja ezt, hiszen ő maga is egyetemista. Én se rég végeztem.

Kedves kérdező: a többiek nem tudom, miért a költségekről kezdtek el beszélni, a férjednek kutya kötelessége a saját gyereke költségeihez hozzájárulni.

Én őszintén megmondom, hogy haragszom rád, mivel a saját gyereked érdekében már rég emeltetned kellett volna a tartásdíjat, amit 2 évente meg is tehettél volna. Akkor nem 3000 Ft-ot kaptatok volna...

Úgyhogy szépen nyugodtan indítsd meg a pert a tartásdíj emeléséért. Kérd a bére 20 %-át és jelölj meg minimumot is, pl. 20.000 Ft-ot. Amit akkor is fizetni kell, ha nincs munkája, hivatalos jövedelme. Sajnos csak fél évre visszamenőleg kérheted, ezért ne késlekedj, mielőbb add be!

2009. szept. 18. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! életemben nem pereskedtem még, pedig lett volna rá okom más miatt is.
2009. szept. 18. 08:47
 9/12 anonim ***** válasza:
Basszus, 170.000-et adni jegyzetekre az év legrosszabb üzlete volt ezt garantálom. Mire való a könyvtár?? Az egyetemi jgyzetek kb arra jók hogy egyszer-kétszer átolvasod őket, a lényeget meg kijegyzeteled a füzetbe maximum. Ezzel kitapétázhatod a házatokat.. Még mindig nevetek, 170ezret kiadni könyvekre- Én 3adéves vagyok a műszaki egyetemen és eddig kb 3000 forintot adtam ki könyvre, csak azért, mert a nyelvkönyveket tényleg meg kellett venni, de semmi szakmai könyvre nem adtam ki 5-10.000-eket, és nem is fogok ezentúl sem!
2009. szept. 18. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

08:07nek

07:16 vagyok,és de,tudom miről beszélek

eddig össz nyelvkönyvet vettem,többit mind könyvtárbol,vagy kölcsönkértem

jegyzet meg azt jelenti,hogyszépen beülsz órára és leirod

vagy a tanár jegyzteét lehet fénymásolni,az is max 1-2ezer forint/félév

többi mondandom már leirtam

2009. szept. 18. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!