Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Már az őrület...

Mit tegyek? Már az őrület határán vagyok!?

Figyelt kérdés

Együtt élek Édesanyámmal és Dédnagymamámmal.Anyuval nagyon jó a kapcsolatom,szinte barátnők vagyunk.A dédim 84 éves.Testileg szellemileg nagyon toppon van,néha jobban vág az esze mint a miénk.Csakhogy.. 23 éves lány vagyok.Nem hagyja,hogy magán életem legyen.Ha csörög a telefonom,egyből kérdezi hogy ki az,mit akart.Valamelyik nap átjött egyik ismerősöm megcsinálni a számítógépem,ő már egyből kombinált,hogy biztos a pasim és hogy helyesebbet is találhatnék.A szobámba folyamatosan bejárkál,kopogás nélkül.Ha csinálok bármi házimunkát,ott áll felettem és csak kritizál.Nem vagyok egy bulizós típus,általában hétvégén is itthon vagyok.Egy hete elmentem egy 50 km-re lévő városba egy rokont meglátogatni,amint megtudta hogy elmegyek itthonról patáriát rendezett,hogy én minek "csavargok",majd 3 napig nem szólt hozzám azért mert pár órára elmentem. Volt osztálytársam végzett az egyetemmel és hazaköltözött,megbeszéltük hogy találkozunk,tegnap sötétedés előtt jött értem kocsival,mamám kileste hogy milyen kocsival jött és hogy hogy néz ki.Ma reggel szemrehányást tett,hogy már megint milyen "bakkal" csavargok.Próbáltam neki semmit nem elmondani,akkor az a baj,ha elmondok valamit akkor meg az a baj,mert annál többet akar tudni.Véletlenül nyitva hagytam egy közösségi oldalon a levelezésemet,és ő elolvasgatta.84 évesen... és utána apránként szemrehányást tett,hogy én mégis milyen emberekkel levelezek...Elköltözni nem tudok,a ház az én nevemen van övé a haszonélvezet.Amúgy istenigazából szeretem,nagyon sok mindent tett értem gyerekkorom óta,de ez a lenyomozgatás,sértődözés már az agyamra megy.

Ti mit tennétek a helyemben?Valami tanácsot tudtok adni?


2013. márc. 11. 11:34
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Véleményem szerint ne fogd fel ilyen komolyan a nagymama érdeklõdését az irányodba. Legyél lazább és kedvesen mondd neki, hogy már nem vagy 15 éves, hogy ennyire nyomon kõvessen, ezt az anyukád is erõsitse meg elõtte.
2013. márc. 11. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 klopusz ***** válasza:

Szia!


Azt írtad, anyukáddal remek a viszonyod. Ő nem tud segíteni rendezni a helyzetet?

Persze lehet, hogy a dédid azért nyüzsög, mert neki már valószínűleg valóban nincs magánélete, gondolom a régi ismerősei már meghaltak. Nehéz elfogadni, de lehet, hogy egyszerűen fontosnak akarja érezni magát azzal is, hogy téged próbál irányítani, szemmel tartani.


Beszéld meg anyukáddal, lehet, hogy van használható ötlete.


Remélem, segítettem.

2013. márc. 11. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Végtelen türelem.
2013. márc. 11. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
Ez eléggé vicces, már ne is haragudj! Mit foglalkozol a 84 éves dédid véleményével? 23 éves felnőtt nő vagy! Azt csinálsz és azzal találkozol, akivel akarsz. Én biztos felvilágosítanám, hogy már nem kisgyerek vagy! Ha meg nagyon zavar, akkor kérd meg anyudat, hogy beszéljen vele! Amúgy meg sz.a.r.d le véleményét!
2013. márc. 11. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Nem kell megsértődni, hanem finoman alakítani egymást! Mert most úgy tűnik, semmilyen irányban nem voltál rá hatással, pedig együtt éltek. Miért van ez így?

Az én nagymamám (73 éves) is használ olyan kifejezést, hogy "bak", meg tud kritizálni, de érdekes módon a finom nevelésünknek köszönhetően tisztában van azzal, hogy megváltozott a világ.

2013. márc. 11. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Köszi hogy válaszoltok!

Anyuval is próbálta ezt csinálni régen,de anyut kiborította olyan szinten,hogy falhozvágott egy poharat.

Anyu nem mehetett el úgy bevásárolni a közeli áruházba,hogy nem jelentette be mamámnak,ha anyuhoz vendég jött mamám eldugta a kávét,nehogy megtudjuk kínálni a vendéget.

Anyunál akkor tört el a mécses.A bizonyos eset óta anyuról teljes mértékben leszállt.

Próbál engem is védeni,amikor kettesbe vagyunk elmondja hogy nekem az igazat,de nem akar a dédivel összeveszni és ezt meg is értem,mert anyukámat is ő nevelte fel.

A másik,hogy már az össze gyereke,rokona meghalt rajtunk kívül,egész nap nézegeti a halottam fotóit és mással nem tudja lekötni magát,minthogy megfőz aztán csak velem foglalkozik.

2013. márc. 11. 11:46
 7/16 anonim ***** válasza:
Beszéld meg vele ezt a dolgot. Mondd meg neki, hogy oké, hogy figyel rád meg törődik veled, de már nagy vagy tudsz magadra vigyázni meg kicsit zavaró számodra, hogy ennyire beleüti a dolgát az életedbe. Persze mindezt kedvesen :)
2013. márc. 11. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Ezer, meg egy dolog van, amivel lekötheti magát:

- kötés, horgolás, keresztszemes, varrás

- számítógépes, vagy nyelvi tanfolyam

- kertészkedés

- állattal való foglalkozás: egy kicsi kutya olcsón tartható

- keresztrejtvény, sorozatok


A nagymamám nyugdíjas klubokba jár. Most is 3 nőnapi rendezvényre ment a napokban, meg velük jár egy napos külföldi utakra, farsangi jelmezbált rendeztek, és fenyőfának öltözött be.

2013. márc. 11. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

84 éves hidd el már nem él sokáig kb. 5-6 év.

Semmit nem tehetsz, más normák szerint nőtt fel. Keress megbízható rendes férfi barátot, társat és röhögjetek rajta.

A nagyanyám ennél kellemetlenebb ember volt, ő nevelt fel, baromi gonosz volt. 90 évesen hunyt el, nem hiányzik egyáltalán. Kibírtam valahogyan.

2013. márc. 11. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

A legegyszerűbb taktika: egyik füleden be, a másikon ki.

Lényegében a nagymamád csak beszél hozzád. Ne válaszolj, vagy válaszolj és hagyd ott.

Megkérdezi ki hívott, megmondod, hogy Józsika. Ki az a Józsika - nem ismered Nagyi. És kész, otthagyod. Vagy megmondod, hogy magánügy.

Ne már, hogy egy nagymamát nem tudsz leszerelni...

És ha leskelődik? :) Hagy leskelődjön bizonyos kor után ez a kedvenc hobbijuk. Vedd poénra, integess vissza, vagy utólag ugrasd vele.

Ha kritizál, nem kell meghallani, vagy nyugodtan megmondhatod, hogy ez magánügy.

Ha meg 3 napig nem szól hozzád, ne foglalkozz vele, csinálj úgy, mintha minden rendben lenne. Azért "büntet" így, mert mész utána és békítgeted.

2013. márc. 11. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!