Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 1hónapos 1hetes kicsifia nem...

1hónapos 1hetes kicsifia nem akar cicizni pontosabban ráteszem cicire és egy idő után elkezd sírni van hogy ordít tejcsi van szerintem nem az a baj mit csináljak? Mert már az örület határán vagyok

Figyelt kérdés
mit csináljak?

2012. okt. 30. 13:44
 1/9 A kérdező kommentje:
ja meg 3460grammal jöttünk haza kórházból és 4640gramm volt 1hónaposan 1kg hízott tehát a tejcsi csak jó de akkor mi lehet a gond ha eddig szépen evett
2012. okt. 30. 13:46
 2/9 anonim ***** válasza:

egy ciciből eszik egy alkalommal?

ha igen akkor próbáld meg hogyha befejzte az egyiket akkor add oda neki a másikat is.hátha csak kellene még neki de már kiürült az egyikből.

ja és a következő szopit azzal a cicivel kezd amelyiket nem szívott ki teljesen.

2012. okt. 30. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
egy ciciből eszik de volt már hogy úgy is próbáltuk
2012. okt. 30. 14:52
 4/9 A kérdező kommentje:
vagy lehet beteg lesz és azért nyűgösködik ennyit a poci is biztos fáj mindig adom neki az infacolt
2012. okt. 30. 14:56
 5/9 anonim ***** válasza:

Mennyi idő után sír? Esetleg folyik még a tej a melledből mikor abbahagyja a szopizást?

Sokszor az a baj, hogy a baba már jóllakott, de még komfortszopizni szeretne, azonban még mindig "dől" a tej és ez őt zavarja. Ha ezt látod, akkor próbáld meg úgy szoptatni, hogy hátradőlsz és "felülről" teszed mellre.

Ezen kívül, ami eszembe ut, azon kívül, amit már kérdeztek(oldalváltás gyakorisága), hogy böfizteted- e szopi közben vagy csak a végén. Segíthet ha megszakítod a szopit böfi erejéig, így hamarabb kijön a levegő a pocakjából, ami már feszítheti szopi végén.

2012. okt. 30. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Eloszor is, ne stresszeld magad (tudom, konnyu mondani).

A leggyakoribb ok, ahogy azt elottem mar leirtak, a kolika, vagyis tul sok levegot nyelt. Ha hatra fele fesziti a baba magat, akkor hasa faj, bufiztesd etetes kozben.

Valamint a novekedesi ugras is okozhat siros orakat. Ezeket a mamak sokszor nem veszik eszre, vagy bepanikolnak, hogy nincs eleg tej (nalad ez nem all fenn). A novekedesi ugrasnal a baba rengeteg tejet akar, es allandoan enne. Ilyenkor a legjobb, ha mi nem tervezunk semmit, csak mellefekszunk a babanknak es szopiztatunk egesz nap, a kovetkezo napon a baba annyira kifaradt, hogy szinte egesz nap alszik. A babak altalaban 8 novekedesi ugrason esnek at az eletuk elso eveben, kb a 5,8,12, 15, 23, 34, 42 es 51 heteken.

Azert hiszi sok mama kb a 3. honap utan, vagy 6 honap utan, hogy nincs tobb teje, mert az amugy rendszeresen szopizo baba el kezd nagyon sirni. Ilyenkor bizony sokan fel is adjak vegleg a szoptatast. A novekedesi ugras olyan, mint egy adok-veszek folyamat, annyi tejet termelunk, amennyire a babanak szuksege van, amikor a baba egesz nap eszik, akkor a cicinket felkesziti a tobb tej termelesre, hogy a baba jovobeli igenyeinek eleget tegyen. Remelem csak ez a "baj", es hamar viszaall minden a normalis kerekvagasba! Jo babazast!

2012. okt. 30. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az én lányom 6 hetes és szokott ilyeneket csinálni. Amit az 5. válaszoló írt abban lehet valami. Ezt én is észrevettem, hogy ha még jön tej a cicimből akkor sír, ha a másik cicire teszem ami már kiürült akkor viszont cumizik rajta és abbahagyja a sírást. Egyébként cumizik a kislányom ilyenkor az megnyugtatja.
2012. okt. 30. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 xStefix ***** válasza:
Üveget, játszócumit kap? Ha igen, lehet a cumizavar első jele.
2012. okt. 31. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Légrádi Hajnalka válasza:
Az én kisfiam is ezt csinálja én sem tudok rájönni az okára tejem nekem is van. Arra is gondoltam h vmi olyat ehettem amitől fáj a pocija és azért sír.
2012. nov. 2. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!