Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Látni sem bírom a féltestvérem?

Látni sem bírom a féltestvérem?

Figyelt kérdés

Kb 3 éve váltak el a szüleim, apukám elhagyott minket, anyukám azóta sem tudja, hogy megcsalta, valahogy én mindenre rájövök, nem tudom, hogy van...

Apukám folyamatosan titkolózik anyukám előtt, azt sem mondta meg anyukámnak, hogy együtt él egy nővel, véletlenül látta meg anyukám, hogy egy idegen nő száll ki az apukám kocsijából.

Múlt télen úgy volt, hogy elmegyünk apukámmal kettesben síelni, mert soha nem látom, ám amikor elindultunk, akkor tudtam meg, hogy a barátnője is jön, és erről nekem nem, szabad beszéltem anyukámnak, azt kell hazudnom, hogy ketten voltunk.

Most pedig fogta, és amikor ketten voltunk itthon, apukám mutatott egy fotót egy 3 hónapos babáról nagy büszkén, hogy íme a testvéred, ugye milyen nagyszerű? Majd egyszer beviszlek hozzá.

Anyukám az egészről semmit nem tud, folyamatosan hazudnom kell neki, gyűlölöm apámat, hányingerem van attól, ha eszembe jut, hogy van egy féltestvérem, akit sosem láttam, és nem is akarok látni.

18/L


2013. márc. 11. 16:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
64%

A megcsalás gáz, de az, hogy 3 évvel a válás után van egy barátnője és egy kisgyereke apádnak, az egyáltalán nem az.


Nagyon túlreagálod a dolgot.


A szüleidnek meg fel kéne nőni, ez a titkolózás kb. 13 évesen normális még, utána már ciki. Anyám is rosszul reagált, hogy apámnak lett új nője, bosszús meg sértett, de az az ő baja. Én nem fogok emiatt hazudni, ha talákozom velük, és ott a nő, akkor ezt nem titkolom.

2013. márc. 11. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
62%

Az a gyerek nem tehet arról, hogy ilyeen körülmények közé született.

Próbálj meg örülni, hogy van egy testvéred.

Viszont a helyedben sosem hazudnék az édesanyámnak.

Elváltak, az édesapádnak joga van egy új kapcsolatra, ahogy édesanyádnak is.

Úgyis ki fog derülni minden, és anyukád nagyot fog benned csalódni.

Hogy tudtad kihagyni a történtekből az új barátnőt (mármint a síelésesből)?

Eddig meg miért nem mondta el apukád, hogy lesz testvéred. Ezeket én nem értem.

Valami oka csak volt hogy elváltak..tuti, hogy anyukád nem tudta, hogy megcsalják? vagy tuti megcsalták? mert ha 3 hónapos a baba, akkor kb tavaly télen már várandós volt a bnő

de az még a válás után volt 2 évvel...

2013. márc. 11. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
63%
Nem kötelező szeretned, sem látnod a féltestvéredet, viszont el kell fogadnod ezt a tényt, akár tetszik akár nem. A szüleid kapcsolatához semmi közöd nincs, hogy ők mit hazudoznak egymásnak. Legyél mindkettejükkel őszinte, még ha ez háborúhoz vezet is, ne sértsd meg a becsületességedet két buta ember harca miatt.
2013. márc. 11. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
80%

Nem az a baj, hogy apukádnak új barátnője és gyereke lett, hanem az, hogy hazugságokra kényszerít anyukád előtt. Ez egyrészt neked már így is kellemetlen, gondolom, nem szeretsz hazudozni. Másrészt ha anyukád rájön, akkor meg az lesz, hogy miért nem mondtad el, és neki meg ez fog rosszul esni.

Én az a típus vagyok, aki nem bírja sokáig a hazugságokat és általában nem is veszek részt bennük, úgyhogy én biztos megmondanám apukámnak, hogy rám ilyenben ne számítson!

2013. márc. 11. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
24%

Kicsit túlreagálod, de apád titkolózási is beteges kissé. Miért ne tudhatná anyud,hogy van egy nője és egy gyereke,ha már régen elváltak!?

A kicsire pedig ne haragudj, nem az ő hibája,hogy a szülők nem tudnak felnőttként viselkedni.

2013. márc. 11. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
53%
Nem értem, hogy három évvel a válás után miért van szükség ilyen titkolódzásra. Már semmi közük egymás magánéletéhez, legfeljebb akkor, ha olyan dolog történik, ami téged mondjuk hátrányosan érint. Amit apád művel, az nem normális. Mégis mitől fél?
2013. márc. 11. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy mivel már semmi közük egymáshoz, ezért nem mondhatok anyukámnak semmit. Viszont ez a titkolózás lehetetlen, nem vagyok hajlandó ezt csinálni...
2013. márc. 12. 15:47
 8/11 anonim ***** válasza:
Miért ne mondhatnál? Nem apádról vagy a nőjéről kell pletykálni, de ami téged érint, azt elmesélheted. Hogy kikkel mentél síelni, az alapvetően téged érintő dolog, ha akarod, elmeséled, ez ennyire egyszerű.
2013. márc. 12. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
de nem vagyok képes! Tudom, hogy irtózatos balhé lesz belőle, nem merem!
2013. márc. 12. 15:53
 10/11 anonim válasza:

én is hasonló cipőbe járok sajnos.Én sincs mit tegyek:(

Ez van :'(

2013. márc. 13. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!