Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon komolyan veszed az...

Nagyon komolyan veszed az életet/d vagy inkább éled az álmaid?

Figyelt kérdés

Úgy értem, ha valami nem sikerül (egy állás, egy vizsga, egy nehezebb napod van stb.), akkor kiborulsz és nem tudod, hogyan tovább, vagy inkább könnyebben kezeled a dolgokat, az álmaidnak élsz?

Tudom, hogy nem ez a két lehetőség van, mielőtt valaki felháborodik, ahogy szoktak egyesek. :) Csak érdekel, hogy kik vannak többségben:

- akik sokat aggódnak a dolgokon vagy

- akiknek fontosabb a mindennapi vidámság, a boldogág, az álmaik, és nem kenődnek el, ha valami nem sikerül?


2013. márc. 11. 16:44
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Komolyan veszem, kuzdok a vegsokig, mindenbol kihozom a maximumot.
2013. márc. 11. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Őszinte leszek, sokat aggódok, rágódok egy egy kudarcon. Mi lett volna ha? Mennyivel könnyebb lenne úgy, ha...Viszont néhány nap depressziózás és önmarcangolás után felállok magamtól, és átértékelem az apró örömöket, hogy amit elveszítettem mi minden kedves dolog pótolja.
2013. márc. 11. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én nagyon komolyan veszem az életem, mert meg akarom valósítani az álmaim és épp ezért nem borulok ki és húzom le magam hanem rögtön a következő lépésen gondolkozok.
2013. márc. 11. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

hú .. nehéz kérdés. mindig próbálom kihozni mindenből a maxot..

ha egy vizsga v ilyesmi nem sikerül akkor elgondolkozok hogy na hogyan tovább??

de ha egy dolgozat nem sikerül nem kenődök el,hanem azt mondom h majd írok másikat,és az jobb lesz.

én valahogy a kettő között vagyok..

ha nem olyan nagy dolog akkor annyira nem érdekel,de valamilyen szinten persze igen..

de ha nagy: pl egy vizsga,egy állás interjú vagy akármi ilyen nagyobb,akkor persze szomorú vagyok,de tudom h lesz jobb lehetőségem vagy több lehetőségem. nem csak 1 dologból áll a világ:) de fontos a vidámság.. mit bánkódjak a dolgokon? valami jön valami megy..

2013. márc. 11. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem az álmaim élem, hanem az életem, de megvan, hogy mik a fontos dolgok. Az interjú, a vizsga stb. nem az. Nem mondom, hogy sosem csüggedek el, ha valami nem sikerül, de sokkal inkább megkeresem a hibát magamban, kijavítom, megküzdök újra, mint hogy zokogva nyaldossam a sebeim. Nem éri meg, attól semmi nem lesz jobb.


Nem értem pontosan, mit értesz az alatt, hogy "éled az álmaid", de az sose jó, ha kiszakadsz a valóságból.

2013. márc. 11. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én akkorát buktam az életben,hogy tudom azt ,hogy nem lehet mindent irányítani...legalábbis nem mindeninek adatik ez meg.

Most csak vagyok.Tenném a jó dolgokat,lennének céljaim csak "meg van kötve a kezem".Boldog lennék ha menne,de nem megy.

2013. márc. 11. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Így sorban ahogy írtad:D


Egy vizsgán, vagy egy állásinterjún oltárian tudok aggódni, hányinger hasmenés.... stb


De nagyon fontos a mindennapi vidámság, boldogság, az álmaim (amiket innkább céloknak mondanék), de ha nem sikerül egyáltalán nem szakadok össze (nem is értem akkor miért stresszelek rajta:P, azért mert szeretné ha sikerülne)

ha nem sikerül, akkor vagy újranekifutok (természetesen még nagyobb stresszel), vagy megkeresem hogyan lehetne megoldani.

Bár megmondom őszintén volt, hogy a stressz megfutamított már.

2013. márc. 11. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem vagyok aggódó típus, inkább az álmaimnak élek, mindig igyekszem magamból kihozni a maximumot. Ha valami nem sikerül arra vállat vonok és hagyom a f*ancba. Változtatni nem tudok rajta szóval kár lenne keseregnem rajta, ilyenkor az jár a fejemben, hogy talán majd legközelebb. :) Pesze azért néha előfordul velem is hogy kiborulok egy kicsit, de hamar túlteszem magam rajta.
2013. márc. 11. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Élem az álmaimat és nem idegeskedek meg stresszelek semmin. a sors ellen úgyse lehet semmit se tenni.
2013. márc. 11. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Soha semmin nem aggódtam még, talán ezért is sikerült eddig minden. Most vagyok első éves főiskolás, már túlvagyok egy vizsgaidőszakon. Soha nem voltam tanulós, gimiben sem, mégis mindig 3-4-5-ös jegyeim voltak, sosem álltam bukásra semmiből, az érettségim is jól sikerült, pedig 5 nap alatt készültem fel rá (mármint a szóbelire, az írásbelikre egyáltalán nem készültem, szerintem arra nem is lehet). A matekom hármas lett, a többi négyes-ötös. Most a főiskolán úgy csináltam meg 12 vizsgát, hogy egyikre sem készültem különösebben, de mindegyik elsőre meglett, egyszer sem kellett pótvizsgáznom. De meglett elsőre a kresz/forgalmi/rutin vizsgám, mindkét nyelvvizsgám. Ha görcsölnék sokkal rosszabbul teljesítenék. Én nem arra megyek, hogy minden maximális legyen, én a sulival világ életemben úgy voltam, hogy csak ne bukjak. Ez eddig sikerült. Viszont láttam magam körül azokat, akik éjjel-nappal tanultak mert ötöst akartak, majd zokogva jöttek ki minden vizsgájukról, mert kettest-hármast kaptak. És felháborodtak, mikor kérdeztem, hogy megérte-e? Van köztük olyan, amelyiknél jobb lett az állagom 0 tanulással, vagy pl. egy darab ötöse nem lett, holott nekem minden szóbelim (4 db) ötös lett, csak mert nem görcsöltem, és megállás nélkül beszéltem, még ha hülyeségeket is, ők meg meg sem tudtak szólalni ha véletlenül elrontottak egy gondosan bemagolt mondatot. Szóval én inkább nyugodt vagyok, nem aggódok semmin feleslegesen. Valami úgyis lesz. Attól sem félek, hogy mi lesz a jövőben. Elég talpraesettnek tartom magam, fel fogom magam találni minden élethelyzetben, és abban is biztos vagyok, hogy sosem fogok az éhhalál szélén állni a munkanélküliség miatt. De amúgy értek már engem is rossz dolgok, de azokat is átvészeltem anélkül, hogy belebetegednék. Veszítettem el családtagot, túléltem, ez az élet rendje. Az élet nem habostorta, nem is szabad ezt várni tőle, de felesleges azzal elrontani, hogy mindenen görcsölünk, aggódunk, mert olyan gyorsan elrepül.
2013. márc. 11. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!