Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha otthon rossz a szülő és...

Ha otthon rossz a szülő és gyerek közti viszony, akkor megoldás a kollégiumba való "menekülés"?

Figyelt kérdés
Egy ismerősöm minden áron el akar menni jövőre egy olyan iskolába, csak hogy messze legyen az anyjától. Ráadásul ez az iskola a leggyengébb azok közül amiket még megjelölt, és valójában (én úgy vettem észre) nem is abba vágyik...csak amibe eredetileg szeretne menni, az itt van a városban... "túl közel" van. Az egész életét elronthatja, ha egy szakközépbe megy a gimi helyett, emiatt a gyerekes hozzáállás miatt!(Én idén végzek a gimiben, szóval tudom miről beszélek) Hogy tudom meggyőzni? Egyáltalán lehet ilyenkor még variálni a felvételin?

2013. márc. 12. 17:44
 1/7 Argloss ***** válasza:

Nagyszerűen tovább lehet tanulni szakközépiskola után is, mert érettségizni ott is kell. Ha a képességei és elhatározása megvan, akkor ez nem fogja tönkretenni az életét.

Te ismered őt és a szüleit, ha nagyon rossz a kapcsolatuk, akkor nem biztos, hogy jól jár ha túl közel van hozzájuk, minden lelkesedést ki lehet irtani az emberből ha rossz közegbe kényszerítik és nem elég erős hogy elviselje.

Próbáld meg rávenni, hogy rendezze a kapcsolatát az anyjával. Persze a középiskolai felvételihez még bőven kellenek a szülők is, szóval ha belemegy ilyesmibe az anyja, akkor nem biztos, hogy könnyű lesz megoldani a dolgot.


[link]

2013. márc. 12. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

lol, nem ront el semmit max messze lesz az anyjáéktól, a szakközépben ugyanúgy kap érettségit,sőt ha marad egy két évet még szakmája is lesz,de akár egyetemre is mehet

már ezerszer megbántam,hogy nem szakközepet választottam

egy gimis végzős

2013. márc. 12. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Aterzem ismerosod akaratat. En kozepiskolaban meg nem, de fosulin mar kollegista voltam. Sajnos a varosunkban sok kozepiskola volt, igy nem engedtek volna meg, hogy kollegista legyek valahol. Viszont fosulinak mar olyat valasztottam, ami eleg messze is van. En annyira folytattam a menekulest, hogy fosuli utan kulfoldre koltoztem, 2000km-re, hogy veletlen se tudjanak csak ugy beugrani hozzam, vagy ne kelljen oket latnom, csak evente egyszer...azota mondjuk rendezodott a viszonyunk....de soha nem lesz tokeletes.

Attol, hogy te azt gondolod, hogy gyenge, meg nem biztos, hogy elrontja vele az eletet. A kozepiskolat nem kell lealacsonyitani, a szakkozepben szakmat tanulhat. Annak idejen mi is leneztuk altsuliban a varrono kepzot, asztalos kepzot...itt kulfoldon meg nem gyozik oket keresni....hanyszor gondoltam mar arra, barcsak tudnek varrogeppel varrni.

2013. márc. 12. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem megoldás volt. Nem bírtam a szüleim, ezért mentem messzi középiskolába. Jót tett, azóta egészen rendben van a kapcsolatunk, én is nyugodtabb vagyok. Ha egy hétnél több időt otthon töltök, akkor meg megint balhé van. Pedig már tíz éve eljöttem :)
2013. márc. 12. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
74%
Kend a hajadra a gimidet! Én szakközépbe jártam, de erősebb volt mint egy gimi, és ez köztudott is arról a suliról!
2013. márc. 12. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Anno nagyon sok általános iskolás cimborám választott szakközepet, engem meg gimibe raktak, hogy az jó lesz nekem, okos gyerek vagyok, onnan majd jó lesz egyetemre menni...


Namost ennek az lett a vége, hogy ők leérettségiztek, és vagy pontosan tudták, milyen irányba akarnak tovább tanulni (pl az egészségügyes szakközepet végzett ismerősöm védőnőnek tanult, a vegyészeti szakközepes biológia szakon tanul jelenleg, stb), vagy ott maradtak még egy évet szakképzésen, vagy pontosan tudták, mit NEM akarnak, én meg ott álltam a jelentkezésnél, hogy fogalmam sincs, mit akarok, semmibe sem volt még kicsit sem belelátásom, úgy, ahogy nekik.

2013. márc. 12. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem jót tett középiskolában a koli, bár a gondok nem oldódtak meg teljesen. Viszont olyanról is tudok, akinek csak a km távolság volt az egyetlen szempont az iskolaválasztásnál és csak így tud nyugodt életet élni.
2013. márc. 13. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!