Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan oldjam meg vele a...

Hogyan oldjam meg vele a kapcsolatom, és hogy elfogadja a szerelmem, és hogy engedje azt hogy egyedül hozzak döntéseket, vállalva érte a feleőséget?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok,anyukámmal sosem volt jó a kapcsolatom. Ami most van,az sem egy tipikus anya-tinilány kapcsolat. Nem apró viták vannak,vagy komolyabb néha-néha,egyszerüen mindennap veszekszünk. Távkapcsolatom van,és szeretnék nyáron vele lenni,2 hét lenne,nem csak a srác a családja is,anya még csak neten ismeri a srácot. Meglett beszélve anyuval,hogy találkoznak személyesen a nyaralás előtt,vagy ha nem jönne össze akkor kamerán és telefonon is beszélnek. Viszont anya nagyon ellenem van! Én nem drogozok,nem cigizek,nem iszok,4-5 tanuló vagyok,ráadásul ugye külföldön,szóval még idegen nyelven tanulok mindent. Nem járok el bulizni,néha megyek a városba barátnőimmel,szivesebben bezsélgetek a barátommal a partik helyett. Nagyon fáj hogy anya ezt az egy kérést se akarja engedni,ma is minden köcsögnek elhordta a barátomat. Viszont mi a távolság ellenére szeretjük egymást és mindent megtezsünk a kapcsolatért. Ahányszor akarnák komolyan beszélni anyával a magánéletemről,az érzelmeikről,mindig összeveszünk és ordibálás lesz belőle már az első 10 perc után. Komolyan,semmi olyat nem csinálok amit a mai fiatalok,nekik mégis megengednek mindent! Nekem meg szinte semmit. Valahányszor próbáltam már rendbe rakni anyával a kapcsolatot sose ment,és nem is fog. Mindig próbálkozok,de egyszerüen már csak erölködés az egész és szinjáték. Nem birom! Elakarok tőle menni,de nem tehetem meg. Minden ellenére valahol a szivem legmélyén szeretem,és tudod hogy az édesanyám,de nem birom vele. Fáj amiket mond,amilyen a kapcsolatunk,pláne az hogy nevelőapukámmal többet van,vele foglalkozik,és mindig neki ad igazt,nekem soha. Sokszor vizátunk abból hogy a szobámat nem rakom rendbe,de én ezt is már csak azért csinálom hogy legalább ennyit figyeljen rám. Egyzserüen nem érzem a szeretetét,ha pedig ezt szóbahozom én vagyoka szar hogy ő mindent megtesz értem,mégis nem elég. Az a baj hogy én is ezt érzem. Akarom azt a nyarat,ennyi kiváságom van. Akkor lesz a szülinapom is(júliusban) és komolyan nekem nem kell semmi ajándék,csak had lehessk azzal akit szeretek. Segitsetek egy kétségbeesett 16 éves lánynak,aki már lelkileg gyenge. :( U.I: bocsi a hibákért,ezeket egy hatalmas veszekedés után,sirás közbe irom.

2013. márc. 10. 12:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
47%

Én megértem anyukád, még csak 16 éves vagy, nem nagykorú, majd 18 év után hozhatsz önálló komoly döntéseket az életedről. Most a te feladatod elsősorban a tanulás, magad képzése.

Külföldi, tehát nem is magyar a fiú? Hányszor találkoztál már vele? És anyukád hányszor?

2013. márc. 10. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Én lakom külföldön,és a barátom magyarországon. Én is megtudom érteni anyut,de tényleg nem bizik bennem. Ők még nem találkoztak,irtam is hogy csak neten beszéltek még,és majd nyár előtt 60% hogy tudnak találkozni,de ha nem akkor kamerán beszél barátommal,anyukájával meg telefonon is.
2013. márc. 10. 12:59
 3/14 anonim ***** válasza:
67%

Kedves 16 éves leány

Sajnos nem tudlak vigasztalni, ezért rövid is leszek. Én, mint többgyerekes apa is messze elzárkóznék ilyen távkapcsolati találkozótól. Ha ezen vitatkoztok anyukáddal, akkor neki van igaza. És micsoda marhaság, hogy én csak ezt az egyet kérem tőle....Te nem is tudod, hogy mit kérsz. Gondolj csak a Bándi Katára! Ugye tudod, mire gondolok...

2013. márc. 10. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
2x voltunk együtt barátommal. bocsi ez lemaradt:/
2013. márc. 10. 13:00
 5/14 A kérdező kommentje:
Az a baj,hogy nem csak ezen vitatkozunk,hanem egyszerüen mindenen.
2013. márc. 10. 13:01
 6/14 anonim ***** válasza:

Ebben a korban nagyon sok mindenen lehet vitatkozni.

De a szülők feladata az, hogy megszabják a korlátokat, ami mentén a gyermeket nevelik.

Ezt most el kell fogadnod, és 16 évesen még a szüleid útmutatását kell követned (sok mindenben).

Tudom, ilyenkor már felnőttnek hisszük magunkat (én is voltam 16 éves lány, most kétszer annyi vagyok), de nem, kislány, még nem vagy az. Még a szüleid felelőssége minden, ami veled történik.

Ha az én lányom lennél, én is nemet mondanék.

Jöjjön a fiú, ha látni akar, és lakjanak egy közeli szálláson, de nem engednélek egyedül.

2013. márc. 10. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
16 évesen jogilag sem vagy felnőtt, és anyukád felelős érted.
2013. márc. 10. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Ő is fog jönni nyáron is,csak az nem nyaralás hanem itt nálunk lesz. Amúgy Vecsésen lakik,és ha magyarországra megyek akkor Miskolc,ha bármi van van sok ismerős eltudna értem is jönni. Meg Kékestetőre mennek/mennék nyaralni velük. Tudom hogy ez hatalmas kérés,de sose kérek ilyeneket,tőlük,nem hiszem hogy nem érdemelném meg,tényleg jól tanulok minden ellenére,nyelveket beszélek,bár szeretem is tanulni őket. Tényleg nagy kérés,ezt aláirom, anyukámnak is mondtam,de mindent megteszek érte hogy bizzon bennem és a barátomba is,és ő is sokat beszélgetnek. Azzal is tisztába vagyok hogy neten mondhat bárki bármit,de én már voltam vele,tudom hogy milyen. Remélem ha találkoznak változik róla a véleménye. Azt is megértem hogy félt,pláne igy hogy ő kapta a felügyeleti jogot,apukámat is már 4 hónapja nem láttam,hozzá se akar engedni,mert nem fizeti a gyerek tartást.
2013. márc. 10. 13:13
 9/14 anonim ***** válasza:

Megértelek, én is voltam 16 éves szerelmes lány, de az anyukád dönt. Ezek szerint már eldöntötte, és sajnos ezen nem tudsz változtatni.


Hidd el, hogy nem rosszat akar neked, ő is volt 16 éves, de egyelőre ő felelős érted.


Fogadd el a döntését.

2013. márc. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Ő 16 évesen férjnél volt.. Én semmi ilyet nem akarok csak 2 hetet. :/ amit olyanokkal töltök akiket előtte mindenképpen megismer,tehát még azt se mondhatja hogy az ismeretlenbe enged.:/
2013. márc. 10. 13:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!