Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ilyen esetben jó megoldás...

Ilyen esetben jó megoldás elköltözni? Vagy az csak menekülés a problémák elől?

Figyelt kérdés
Lassan 26 éves leszek, de még mindig nagyon függök anyukámtól, meg a családtól érzelmileg.Nagyon tudnak befolyásolni és én gyakran úgy érzem, hogy semmi nem jó nekik úgy ahogy csinálom.Egy konkrét példa: eddig azt mondogatták folyton, hogy mér nem keresek valami állandó munkát, hogy emberek között legyek. Erre jött egy lehetőség, legalja munka az igaz, de legalább valami, ma kezdtem volna. De ők már egy hete itt sipákolnak nekem naponta, hogy mivel éjszakai meló, hogy fogok pestről hazajönni ha éppen nincs vonat, meg hogy ennyi pénzért nem érdemes ennyit utazgatni stb. Úgyhogy betelt a pohár, elvették teljesen a kedvemet, nem mentem, helyette rohadok tovább itthon. A lényeg az, hogy felvetettem adjuk el a lakást amiben most lakom, és elköltözöm valahova jó messzire innen.Vajon az segítene, hogyha fizikailag messzebb kerülnék tőlük? akkor könnyebb lenne "laszakadni" róluk, hogy ne tudjanak érzelmileg befolyásolni?
2012. okt. 1. 20:13
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia

Hát ezt érzelmi zsarolásnak hívják.

Orrodnál fogva vezetnek és még akkor is beléd kötnek.

Nem szép dolog. Próbálj felmenni pestre albérletbe és biztos megszűnik ez a gondod. De szerintem a szüleid csak túl aggódják a helyzetet , mint sok más szülő. De attól biztos rendesek csak van rossz tulajdonságaik is.

2012. okt. 1. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Mi lett belőle? Sikerült elköltözni vagy a szüleiddel laksz még mindig?
2020. aug. 6. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!