Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell a gyereket szájon...

Miért kell a gyereket szájon puszilni a szülőnek esetleg rokonoknak?

Figyelt kérdés
Számomra ez undorító, gyomorforgató és perverz dolog. Egyáltalán honnan jött ez a szokás?

2013. márc. 12. 18:53
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
55%
Fúj..:S Szerencsére velem sose csinálták, amúgy sem vagyok puszizkodós fajta, még arcra se, csak ha muszáj..:S De én is láttam az egyik ismerősöm anyukájáról egy olyan képet amin az ismerősöm öccsét, szóval a kisebbik gyereket puszilja szájon, de kb olyan, mintha szó szerint smárolnának.. jaaaj. Eddig akinek mondtam/mutattam, rosszul lett tőle..:S Mert hát ugyebár, ezt a képet okvetlenül facebookra is fel kellett tenni...:D
2013. márc. 12. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
87%
Van egy ismerősöm, aki szájra puszizkodik a szüleivel. Hát nem kicsit rökönyödtem meg amikor először láttam, plusz már az ismerősöm is 20on éves volt. Rá kérdeztem finoman, hogy náluk ez így szokás? Azt mondta hogy, arcon puszilja mondjuk a rokonait, vagy barátait, de a szüleivel tök normálisnak tartja, mert bensőséges a kapcsolatuk és milyen lenne már, hogy nekik is úgy "köszön", mint valami idegennek. Szerintük ez tök normális és egyáltalán nem értette, hogy miért tartom furának. Van ilyen. Ha így nevelkedsz biztos normális, de számomra eléggé taszító dolog és tutira nem engedném, hogy az én gyerekemet szájon csókolja egy rokon, mert engem meg úgy neveltek, hogy a szerelmesek puszilják egymást szájon.
2013. márc. 12. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
51%
Undorító szokásnak tartom,részünkről a legkellemetlenebb rokon csinált hasonlót,de én nem engedem.Amúgy nem is higiénikus fúj.
2013. márc. 12. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem csak egy hasonló életet élő mondhatja azt,hogy te vitát akarsz szítani,mert ez a szokás egyenesen beteges...Nem véletlenül írták mások is,hogy fúj.
2013. márc. 12. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Persze, nyilván vitát akarok szítani, mi másért is írtam volna ki :))))?! Ezek szerint neked gyerekkorodban sose mondták, hogy kérdezz, ha valamit nem értesz, mindegy higgy csak amit akarsz, ha az neked megfelel.

De igazából úgy látom 99% velem ért egyet (meglepődtem bevallom). Köszönöm a sok választ!

Ezek szerint szerencsére nem csak én látom így a dolgokat :D!

(Majdnem) mindenkinek ment a pozitív. :D

2013. márc. 13. 00:57
 16/18 anonim ***** válasza:
90%

Így csókolgassa bárki szájon a gyerekét!!!


[link]

2013. márc. 13. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Ja és nem mindig van tünete a herpeszvírusnak, lehet valaki hordozó is a tudta nélkül!
2013. márc. 13. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 zabmester ***** válasza:
96%

Nem tudom, miért van ez, de vannak családok, ahol szokás, máshol meg nem. Amúgy még csak azt sem lehet mondani, hogy újkeletű dolog lenne, például régebbi filmekben is (magyar is, külföldi is) láttam ilyet több alkalommal is.

Amíg a gyereket nem zavarja, szerintem nincs vele különösebben gond, bár mondjuk én nem csinálnám, de nem az én dolgom, hogy más mit csinál.

2013. márc. 13. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!