Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha szüleim a...

Mit tegyek, ha szüleim a legkisebb felmerülö problémára is indulatosan reagálnak?

Figyelt kérdés
Indulataik kiterjednek arra,ha: kicsit lassabb a számítógép,ha nem vagyok akkor éhes amikor ők esznek,ha megkérdezek valamit,amit már mondtak,csak elfelejtettem.Sajnos nem tudok minden helyzetre kitérni e kérdésen belül.

2013. márc. 14. 08:23
 1/3 gelazso ***** válasza:
aki egy közösségben él muszály beilleszkednie.költözz el és semmi gond
2013. márc. 14. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A szüleiddel van a baj, nem veled. Szerintem nekik sem veled van a problémájuk, hanem valami tök más dolog miatt alapból ilyen idegesek, és ezt rajtad vezetik le, vagy idegességükben veled sem képesek értelmesen beszélni.


Mivel az ő problémáikat megoldani nem tudod, mást nem tehetsz, mint hogy eltűröd a helyzetet. Maradj mindig higgadt és nyugodt. Még egyszer mondom, nem benned van a hiba.


Az, hogy pontosan mit tehetsz a legjobb eredmény (legjobban elviselhető állapot) érdekében, nagyon függ a szüleid személyiségétől. Ha jól tudom, általában azt szokták javasolni, hogy jelezzük vissza az érzelmeket ("Látom, hogy ez nagyon bánt téged"), de van, akit ez csak még jobban feldühít. Nekem az őszinte "ne haragudj" is szokott működni. Ezt akkor is lehet mondani, ha valójában semmi okom a bocsánatkérésre (ekkor sem hazugság, hiszen én tényleg nem szeretném, hogy haragudjon az illető). Vigyázz, hogy ne hangozzon úgy, mint a "már ne is haragudj, de" kezdetű mondatok, mert az egészen mást jelent.

2013. márc. 14. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem az egész környezetem ilyen. Sok a probléma, folyton idegesek és néha már összeteszem a kezem azért, hogy normálisan szóljanak hozzám. Emiatt nem is nagyon kommunikálok velük, inkább elmegyek otthonról, vagy bezárkózok a szobámba.
2013. márc. 14. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!