Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Befogadjam? Mit tegyek?

Befogadjam? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
A párom előző kapcsolatából van egy 18 éves lánya. Az anyjával megromlott a viszonya, most a barátjánál lakik. Nekünk van egy kisfiunk és a szüleimnél lakunk. A párom hozzánk akarja költöztetni, amit én nagyon nem akarok. A kiscsaj hozzá van szokva, hogy az anyja férje nagyon jól keres és mindent megkapott, amit csak akart. Mi ezt nem tudnánk megtenni, de ő meg követelőzős. Ráadásul még minket is a szüleim segítenek ki. Nem tudom mi tévő legyek!
2013. márc. 14. 09:57
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
87%
Nem. A saját lakásotokban azt fogadnátok be akit akartok, érthető lenne, hogy a férjed befogadná a saját lányát, de a szüleid nyakára ti nem lőcsölhettek senkit, akihez semmi közük. A párod költöztesse a saját szüleihez vagy a másik nagyszülőkhöz, de a te szüleidnek semmi közük az ő problémáikhoz.
2013. márc. 14. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
27%
Basszus,beszéljétek meg!!Egy párkapcsolatban,ha jól működik,meg lehet osztani az aggodalmaidat a férjeddel és ő is elmondhatja,hogy miért akarja odavinni.
2013. márc. 14. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
69%

Ebben az esetben én azt mondom nem.

Mivel mégiscsak a te szüleid lakása.

Követelőző gyerek,aki még nem tett le semmit az asztalra,hozzá mi köze van a te szüleidnek?Én azt mondom ezek után,ha én lennék a nagyszülő nem engedném be.

Ha nekem lenne lakásom és összejönnék egy ilyen férfival,akkor igen,hiszen én vállaltam evvel a férfival a kapcsolatot.De nehogy már a párod az anyóség otthonában rendelkezzen,hiszen ő a befogadott úgymond megtűrt,aki inkább köszönje meg,hogy ott lehet....

Amúgy pedig 18 éves múlt,ideje,hogy kirepüljön és ne másokkal mosassa a ruháit maga helyett.Pont megfelelő kor,hogy a barátjával együtt lakjon végre,nem?

2013. márc. 14. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
80%

Nem semmiképp sem!

1: Nem a saját házatokban vagytok!

2: Neked semmi közös a csajhoz, semmilyen szinten.

3: Nagykorú, tehát oldja meg a problémáját, ha volt olyan nagy pofája, hogy eljött otthonról.

4: Nehogy már te menj vissza dolgozni a kicsi mellől, hogy őnagyságának meg legyen mindene.

5: Egy 18 évesnek külön szoba kell. Nem teheted be magatok mellé. Menjen el dolgozni, aztán vegyen ki albérletet.


De egyébként gyanítom,hogy nem anyuka a ludas abban, hogy a lány eljött otthonról. Ha veletek lenne, akkor a ti kapcsolatotoknak annyi. Ezt jobb ha tudod. Semmiképp ne engedd, és remélem a párod csak egy rossz viccnek szánta, hogy a te szüleid nyakára vinné.Ez nálam már a pofátlanság határa lenne. De ha még külön is laknátok, én akkor sem engedném oda. Semmi közöm hozzá, nem az én gyerekem, az anyjánál lett elhelyezve, maradjon is ott.

2013. márc. 14. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
57%
Nem értem, hogy gondolja a férjed, hogy a szüleid nyakára hozza még a felnőtt gyerekét is?
2013. márc. 14. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a vélemenyeket, hozzászólásokat! Kíváncsi voltam kívülállók hogyan látják a helyzetet! Én is úgy látom, mint Ti! Nem költözhet ide!
2013. márc. 14. 11:56
 17/22 A kérdező kommentje:
A történethez hozzátartozik az is, hogy két évvel ezelött egyszer már befogadtuk, ami nem volt könnyű döntés! Mivel mindannyian dolgoztunk, így nem volt napközben befűtve, hideg volt a házban. 3 nap után inkább kibékült az anyjával, mert azt mondta hogy ő nem akar fagyoskodni!
2013. márc. 14. 12:54
 18/22 anonim ***** válasza:
40%

Na tessék őnagysága!

Majd jó lesz,ha ő is megtanulja az élet nehezét és nem lesz így elkényeztetve...nekem úgy tűnik,mintha mindkét szülője elkényeztette volna eddig,majd még Te meg a szüleid is őnagysága kedvében járjanak erejükön túl mi?

Szerintem is a pofátlanság legteteje.

2013. márc. 14. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
69%

Nehogy odavigyétek!!!

-Nagykorú, gondolom nem tanul, menjen el dolgozni, és oldja meg a többit!

-Nehogy már egy ilyen kis kényes liba miatt TE menj el dolgozni! Menjen ő...

-A te szüleidnél laktok, hogy is jut eszébe, hogy oda vigyétek?

-Ti is szerényen éltek, nem kell még egy kolonc.

-A kapcsolatotokban rengeteg vitát szít, ha mégis oda menne.

-A szüleidnek sem hiányzik egy vadidegen!

Mi beleestünk ebbe a hibába, leírom röviden!

A férjem unokaöccse 230km-re lakik innen. Egyszer felhívott éjfélkor, hogy kirakták a szülei, nincs hova mennie... Mi elmentünk érte, úgy, hogy a férjem nagyon fáradt volt. Elment rá 10eft, haza fele már olyan fáradtak voltunk, hogy hallucináltam... Na a lényeg: 1 héten belül meglopott minket, úgy hogy előtte adtunk neki pénzt. 3 naponta fürdött. Lopta a telefonunkat, 3 hónapja 20-22eft a telefonszámlánk... Talált munkahelyet, 3 nap múlva kirúgták, mert cigarettát lopott a kollegájától. Többször is a szemünkbe hazudott. Több cigarettát elszívott, mint mi 2-en. Veszélybe sodorta a lányom testi épségét, mert hiába mondta, hogy bemegy vigyázni rá, fontosabb volt a facebook... Adósságba vert minket... Rengeteget veszekedtünk, válással fenyegetőztem, ha nem rakja ki az unokatesót...

Szerencsére már nem lakik itt, és nem is fog!!!

Tanulj ebből, ő is 18.

2013. márc. 14. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
Uhh, neked sem lehetett könnyű! A kiscsaj még tanul, mert sikerült megbuknia, szóval jövőre végez talán! Remélem meg tudom értetni a párommal(nem vagyunk házasok), hogy ez nem lehet érdeke, hogy tönkretegye a kapcsolatunkat és leterhelje a családomat!
2013. márc. 14. 14:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!