Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak ha az apám...

Mit csináljak ha az apám mindenért megver/meg akar verni?

Figyelt kérdés
Mindenért ami nek inem tetszik lehúz egy pofont vagyegtépi a hajamat,és genyegetőzik pl.:Apró darabokra váglak! Szíjat hasítok a hátadból!Ráállok a fejedre és addig tépem amíg van hakad. Mit csináljak? Kezdek depresszióba zuhanni....
2013. márc. 14. 19:10
 1/6 anonim ***** válasza:
83%
Kérj segítséget tanáraidtól, rokonoktól, közelebbi ismerősöktől, egy rendes normális felnőttől!
2013. márc. 14. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

és mi az ami nem tetszik?

te is beláthatod hogy ha lehetetlen kérései vannak és nem tetszik neki hogy nem teljesíted akkor gyámügyhöz vagy családsegitőhőz tanárokhoz fordulhatsz


nyilván ha az nem tetszik neki hogy mondjuk nem tanulsz nem raksz rendet a szobádban vagy nem segítesz a házimunkában akkor ezek teljesítése megszünteti a fenyegetőzést.

2013. márc. 14. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ilyeneket akkor se lehet mondani,hogy "Apró darabokra váglak! Szíjat hasítok a hátadból!Ráállok a fejedre és addig tépem amíg van hakad"..


A saját gyerekének? Ha komolyabb dolgot is csinálna akkor se szabad ilyet mondani egy apa lánya/fiának. Hol élünk?


Lényeg: Ha már nagyon durva és komolyabb tettlegességig fajul, akkor menj el gyámhatóságra, de akár fel is hívhatod telefonon és ők mindenben segítenek. Vagy ha felnőtt vagy Rendőrség,stb,stb.. Én apám is ilyen LETT VOLNA, kissebb koromban hasonló is volt, de felnőttem és egy párszor eléggé erősen összekaptunk de nem fajult tettlegességig, és miután látja hogy nem olyan könnyű a dolga velem hiába vergődik ezután belefáradt és abbahagyta.. Mai napig nem vagyok jóban vele, általános dolgokról néha beszélgetünk és ennyi. Te meg ne hallgasd és ne üljél tétlenül és ne essél depresszióba hanem tegyél valamit..

2013. márc. 14. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Kerüld, amikor tudod. Keress társaságot, de normálisat.
2013. márc. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%

Szia! Tudom miről beszélsz. Engem ez az egész szituáció felnevelt.

Az évek során kiismertem apámat, hogy mikor hogyan kell viselkedni, és mikor kell igazat adni neki, és nem szabad provokálni. Apukám hirtelen haragú, és mikor elveszíti a fejét, akkor nagyon ijesztő tud lenni. De mikor lenyugszik, és normális akkor a legjobb ember a világon. Egyszerűen nem tehetek ellene, őt szeretem a legeslegjobban.

Most 19 vagyok, szüleim nem váltak el, egyrészt megszokásból, másrészt anyagi okok miatt..

Egyet megtanultam. Soha nem akarok függeni senkitől.

én nem csináltam semmit, mikor a te helyzetedben voltam. Hagytam, hogy a dolgok történjenek maguktól. Nem szóltam se tanárnak, se barátnak, se rokonnak. Évekkel később egy-két embernek beszéltem erről, de nagyon nehezen... Mondjuk én régebben visszakiabáltam, és megvédtem magam. Mai napig, hogyha elveszíti apu a fejét, akkor az első tárgyat a kezembe fogom... De ne adj isten, soha nem volt rá példa, hogy használnom kellett volna, és remélem soha nem is kell.

Az ilyen helyzetek felnevelnek. Erősnek kell lenned. Nem tudom, hány éves vagy, milyenek a körülményeid...


Egyet tudok tanácsolni, ha kiabál, ne provokáld semmivel, és menj távolabb tőle. Figyeld meg a reakcióit, és ismerd ki. Valószínű, hogy nem egyszer még elő fog fordulni, hogy kifordul magából... Ha kiismered, akkor tudod a következő lépését, és nem fogsz meglepődni.


Engem egyszer megfogott és a földhöz vágott. Akkor azt mondtam magamban, hogy elég. Onnantól kezdve, amikor meg akart ütni vagy hozzám akart vágni valamit, akkor megvédtem magam (lefogtam a kezét). Amikor hasonlókat mondott, nem hatott meg...

"ami nem öl meg, az megerősít"

2013. márc. 15. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
"Az ilyen helyzetek felnevelnek" tetszik, hogy ezt írod és téged mennyire neveltek fel ezek a dolgok? Gondolom lelkileg semmi bajod teljesen boldog vagy és nem egy depressziós lelki nyomorék lettél felnőtt korodra. Aha te vagy hazudsz vagy hazudsz, mert ez rohadtul nem nevelés én 17 évig ebben éltem apám egy utolsó szemét volt velem mindenért beszólt kötöszködött lelkileg terrorizált olykor meg is vert szíjjal kiskoromban azután persze nem hagytam neki. Plusz a saját önképére akart formálni mondhatnám úgy is azt akarta, hogy az énje kivetülése legyek csak, hogy ez nem jött össze neki, mert ugymond "lázadtam" (ami amúgy teljesen normális kamasz korban gondolom) de persze mindenért megbüntettek ha ezt csináltam ha azt tökmindegy volt akármit is csináltam engem szopattak be állandóan büntetésben voltam a szobámban és mai napig állítják, hogy én voltam a fos és az én hibám volt minden érted? Rohadtul nem bírják beismerni a lelkükben, hogy ők buktak meg szülőként és egy életre lelki nyomoroncá tettek ezzel. De amikor meg felhozom nekik letagadják, hogy ez nem is történt meg. Az ilyen szülőket nárcisztikus szülőknek hívják keress utána.
2016. jan. 17. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!