Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Úgy érzem minden összeomlik...

Úgy érzem minden összeomlik körülöttem. Mit kellene tennem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Állandóan rossz kedvem van úgy érzem, hogy soha semmi nem sikerül, hogy akármit teszek mindig minden rossz.

A párommal most szakítottunk, mert nem raktam rendet az ő albérletében ahol ő lakik, és akkora pofont adott, hogy monoklim lett.

Apukámmal élek, de ő mostanság nagyon ingerült, ingerülten beszél hozzám, ez nagyon rosszul esik, mert én nagyon szeretem őt és próbálok megfelelni és alkalmazkodni. Tudom, hogy ő is feszült az építkezés miatt, de szerintem erről nem én tehetek nem kellene ingerültnek lennie velem. Próbálok türelmes lenni, de elég nehéz mivel elég sok stresszhatás szokott érni. Inkább ki se mutatom, ha problémám van, mert tudom, hogy a körülöttem lévőknek az lenne a véleménye, hogy én hogy képzelem azt, hogy problémám van. Mindenért belém kötnek az emberek, a családom, az osztálytársak. Ha suliba járok akkor megkapom, hogy miért nem dolgozom, ha munkát akarok keresni akkor meg lesz.arom a sulit és egy senki leszek.

Próbáltam munkát keresni, de nem találtam, mert még nincs meg a végzettségem vagy pedig nincs gyakorlatom. Mostmár nagyon kicsi van csak a suliból úgyhogy most azért nem keresek, mert nem akarok a munkahelyen sem úgy indítani, hogy ekkor és ekkor nem tudok jönni a vizsgák miatt. Eddig a suli tartotta bennem a lelket, de most megtudtam, hogy az egyik tanárom linknek tart, amit nem értek, mert mindig bejárok, a plusz órákra is mentem ami nem az én osztályomnak szólt, elvégeztem egy másik képzést párhuzamosan, a szakmámba vágóan, most pedig nyelvtanfolyamra járok. Ezeket nem verem nagydobra, de rosszul esik, hogy azt hiszik, hogy azért mert nem dolgozom egésznap otthon lógatom a lábam. Másrészt munkát találni se könnyű.

Egyre kilátástalanabbnak látom a helyzetet, mindig leszólnak vagy beleszólnak az életembe a környezetemben élők. Az anyám is mindig mindenbe bele köt, hogy minek járok nyelvtanfolyamra, akkor olyanokat mond nekem, hogy apu le fog rokkani, mert most műtötték a lábát. Nem tudom miért mondja tudja, hogy ez nagyon rosszul esik nekem. Többször megkaptam már másoktól, hogy tönkreteszem az életüket.

Amikor kisebb voltam anyám gyakran mondta, hogy miattam lesz öngyilkos. Apu meg, hogy miattam kap majd infarktust. Mert annó apu új felesége nagyon utált engem és ki akart rakni a házból. De ha én nem mondtam neki, hogy miket csinált a felesége ugyanúgy panaszkodott rólam. Pedig semmi olyat nem csináltam elpakoltam magam után, nem hangoskodtam. Semmi ilyesmi.

Tudom, hogy nem vagyok egy angyal, de nem drogozom, nem iszom, iskolába járok dolgozni akarok, nem értem, hogy mégis miért vagyok én olyan rossz?

Egyre inkább úgy érzem, hogy fölösleges minden amit teszek, úgyis én vagyok a rossz mindig. Rajtam csattan sokminden. Állandóan rossz kedvű feszült vagyok, amit nem mutatok a külvilág felé, mert nem akarok még evvel is gondot okozni. De olyan nehéz mindig fölkelni és csinálni és úgy tenni mintha minden rendben lenne. Az is jól esne, ha valaki legalább kicsit megértene, vagy kedves lenne velem. A legjobb barátom is eléggé eltávolodott tőlem, ez is fáj. Úgy érzem depressziós vagyok, próbálok kilábalni, de az a baj, hogyha valaki akit szeretek ingerült velem mindig vissza taszít a gödörbe...

Aki volt már hasonló helyzetben mit tettetek?

Hosszú lett tudom, előre is köszönöm, ha valaki elolvassa!

22/L


2013. márc. 16. 17:46
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
13%

Az hagyján hogy egy kis regényt írtál, de hirtelen mindent leírtál így olyan zagyvaságnak tűnik az egész.. Tényleg 22 éves vagy?? Tényleg így fogalmazol 22 évesen?? húhaaa..

Egyébként én azt vallom hogy

vannak akik mindig találnak megoldást a problémáikra és vannak akik csak kifogásokat keresik.

Ha annyira pocsék az életed ahogy írtad akkor keres egy elfogadható megoldást.

Sokan munka mellett tanulnak. Jó magam is hogy kimeneküljek egy alkoholista család karmaiból Gimnázium után elmentem egy gyárba dolgozni, hogy albérletben élhessek. Majd szép lassan levelezőn lediplomáztam, és ma a szakmámban dolgozom.. Mindig van lehetőség csak lépni kell.. Igaz, panaszkodni könnyebb..

2013. márc. 16. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy kicsit zagyva, de azért remélem érthető. Figyelj nem panaszkodni akartam csak kiírni magamból. Azért írtam, hogy tanácsot kapjak, nem együttérzést vagy sajnálkozást vártam! Te írtad, hogy elmenekültél. Ezt egyedül sikerült véghez vinned? Ha igen hogyan? Miből merítettél erőt? Inkább erre lennék kiváncsi. Hogy ki miből merít erőt, ha pl mindenki ellene van. Nincs senki akire lelkileg egy kicsit támaszkodhatna. Erre lennék kiváncsi. Te nem tanácsot adtál csak leírtad a véleményedet! A fogalmazásom pedig olyan amilyen. Nem készülök írónak!
2013. márc. 16. 18:05
 3/19 A kérdező kommentje:
A másik fele, pedig nem azt írtam, hogy nem akarok dolgozni, hanem azt, hogy nem találtam még munkát!
2013. márc. 16. 18:06
 4/19 anonim válasza:
100%
Ne aggódj!Én is voltam hasonló helyzetben,de valahogy túl tettem rajta magam.És így utólag visszanézve nem is volt olyabn szörnyű a helyezt mint amilyennek én láttam akkor.Lehet az a baj nálad hogy túlságosan a lelkedre veszed hogy mások mit mondanak rólad,ne foglakozz vele csináld azt amit te jónak látsz mert nem ők hanem te éled a saját életeted!Kitartást és fel a fejjel! :)
2013. márc. 16. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm utolsó!

Hát próbálkozom, de nem egyszerű. Az valóban baj, hogy mindent a lelkemre veszek, de nem tudom, hogy hogyan állhatnék le erről. Az a fő problémám, hogy túlságosan sokat agyalok azon, hogy mások mit gondolnak rólam. Mindig megakarok felelni mindenkinek!

2013. márc. 16. 18:14
 6/19 anonim válasza:
100%
És itt a baj!Nem lehet megfeleni mindenkinek és nem is kell, ha nem tudsz valakinek megfelelni akkor magadban keresed a hibát és magadat hibáztatod helytelenül.
2013. márc. 16. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

első vagyok.

Hogy miből merítettem erőt? Abból hogy tudtam nem én vagyok a hibás mert az anyám és apám mindig hullarészegre isszák magukat. Tudtam hogy bármit tennék semmi sem lenne jó, és nem éreztem azt hogy bűntudatomnak kéne lennem mert megszülettem. Ezért minden egyes veszekedésnél csak erősebb lett az az érzés hogy én soha nem leszek olyan mint a szüleim, én jobb vagyok náluk. Így a struccpolitikát csináltam. Ordítottak, és nekem egyik fülemen be , másikon ki.

Nagyon régen olvastam hogy a dalai láma mondta egyszer, hogy a testedet érheti bármennyi fájdalom, ha a lelked szabad akkor nem tudnak megtörni. Egy példát is mondott. Egy férfit megkötöznek, a teste nem tud mozogni. De a lelke máshol volt. Mindig álmodozott amikor rabságban volt, és nem tört meg. Na én is ezt kezdtem alkalmazni. Ha ordibáltak, elengedtem a fülem mellett, majd bevonultam a szobámba, fülemre tettem a fülhallgatót és zenéket hallgattam. Közben meg álmodoztam hogy máshol vagyok, hogy sétálok a tengerparton (akkor még sosem voltam ott) és így elviselhető volt. Érettségi után elmentem egy gyárba dolgozni. Vitáztak akkor is hogy adjam oda a pénzemet, nem adtam. De a második fizetésemből béreltem egy szobát. Akkor még nem voltak igényeim, csak annyi hogy kis szoba legyen és lehessen fűteni. Életem legszebb napja volt amikor beköltöztem a kis szobába. Utána ment minden ahogy kellett. Dolgoztam, és tanultam. Később jött a szerelem is, és ő is támogatott.. Nagyon lassan, de nyugisan elértem azt amit akartam..

Egyébként azóta sem tartom a szüleimmel a kapcsolatot, és ma is pontosan tudom hogy én jobb vagyok náluk.

A lényeg. SOHA nem magadat hibáztasd. Ha ezt teszed akkor nem leszel képes magadtól haladni. Nem vagy rossz ember. Mosolyogj azokon akik el akarnak taposni. Az ő gyengeségi bizonyítványuk ez, nem a tied. Ha felfogod és úgy is gondolod hogy te különb vagy, jobb vagy, akkor el is éred amit akarsz. Az optimista ember jobban vonzza a jó dolgokat mint a pesszimista..

2013. márc. 16. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
ja és még valamit. Sose akarj mindenki elvárásának megfelelni. Legyél az aki vagy. Ha valakinek nem tetszik akkor sajnálod.. ez van.. Ne akarj olyan lenni ahogyan mások akarnak megformálni, mert az nem élet.
2013. márc. 16. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Ez nagyon jó tanács volt! Én is mindig ezt mondogatom magamban, hogy nem azért sem hagyom, hogy eltapossanak! Csinálom is amit helyesnek vagy jónak érzek, csak az a baj, hogy kapok egy leszólást és máris oda a lelkesedésem! Tudom, hogy az a baj, hogy túl gyenge vagyok lelkileg, próbálok megerősödni. Az is benne lehet a pakliban, hogy gondolom kivülről látszik, hogy labilis vagyok és önbizalomhiányos és ezért könnyű prédának tűnök a kötekedőknek! Az exemet le kell építenem teljesen, mert ő lelkileg nagyon lehúzott, folyamatosan bántott és megalázott. Én meg hülye voltam, mert megbocsájtottam neki és reménykedtem. De ennél még az egyedüllét is jobb. Utolsó! Te hány éves voltál amikor elköltöztél?
2013. márc. 16. 18:30
 10/19 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem ez egy hullámvölgy az életedben, amikor minden összejött. Ráadásul tavasz is van, valószínű fáradtabb is vagy a kelleténél, ezért idegileg sem minden smakkol. Én szedek magneB6-ot, hogy ez kompenzálva legyen. Adj magadnak egy kis időt, ne akard, hogy minden azonnal megoldódjon, merthogy úgysem fog, ezért az újabb csalódástól így megkíméled magad.

Ha kitavaszodik szerintem sokkal jobban fogod magad érezni, és a jó dolgokat is fogod látni magad körül, mert úgy látom most csak a negatívitás van.

Idő, idő....kell neked, ne keseredj el, fel a fejjel... :)

2013. márc. 16. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!