Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi lehet megoldás erre a...

Mi lehet megoldás erre a problémára?

Figyelt kérdés
Hónapok óta rendszerint veszekedéssel, kiabálással indulnak a reggelek. A kiváltó ok a 7 éves öcsém. Szófogadatlan, ez a legnagyobb gond, ez váltja ki azt, hogy anyáméknak elfogyjon a türelme és ez vezet a kiabálásokhoz. Be lehetne ezt tudni egy reggeli velejárónak, de ez már több ennél. Az egész család feszültségben él emiatt és ez az állapot tarthatatlan már. Én szeretnék segíteni, felajánlottam már többször is, hogy én vállalom azt, hogy elkészítem és elviszem az iskolába az öcsémet, de anyámék ebből nem kérnek. Inkább vesződnek, kapkodnak vele ők?! A gyereknek (szerintem pont ebből kifolyólag) gondjai vannak az iskolában, naponta hallanak rá panaszt és ezért is csak a letolást kapja szegény. Nem mondom, hogy mindenben csak a szüleim a hibásak, de az én meglátásom szerint nagyban közrejátszik ez a napi reggeli idegeskedés a gyerek iskolai viselkedésében, hiszen én felnőtt fejjel nehezen tudom ezt a helyzetet elviselni. Anyám csak mutogat, hibáztatja a nagyszülőket, akik szerinte mindent megengednek, ráhagynak a gyerekre, hibáztatja az apját, aki szerinte nem foglalkozik vele (most is ő vitte iskolába, mert anyám bedobta a durcát). Én azt mondom, hogy mindegyikük hibás valamilyen szinten. Legfőképp anyám(ék), mert nem tudnak leereszkedni a gyerekhez, ha kap is szegénykém 2 szép szót, azt duplán kapja vissza lecseszésben. El volt már cipelve gyermekpszichológushoz is a gyerek, ahol megállapította a doki, hogy semmi mentális baja nincsen. Én próbálok vele szót érteni, próbálom megfejetni miért szófogadatlan az iskolában, de én azt mondom, hogy nagyrészt ez is az itthoni feszült légkörnek tudható be és a rossz nevelésnek. Volt már olyan is, hogy a nagyinál aludt, iskolaidőben is és ő mindig azt mondja, hogy mikor vele van semmi gond nincs vele, ő érdekes módon mindig jól megvan vele, csak anyám szerint "van baj ezzel a gyerekkel." Ti milyen tanácsot adnátok nekünk, mi az amit másképp kéne csinálni?
2013. márc. 18. 07:49
 1/8 anonim ***** válasza:
79%

Az anya a feszült a kérdés inkább az hogy miért?


Több ok is lehet, klimax, rendezetlen nemi élet sorolhatnám. Megoldható hogy tartósabban a nagymamánál legyen a gyerek, hogy kicsit hiányozhasson neki?

2013. márc. 18. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Megoldható lenne gondolom, de ilyenbe nem biztos, hogy anyám és/vagy a 70 éves nagyanyám belemennének. Más megoldás kellene szerintem, de nekem sajnos már semmi ötletem.
2013. márc. 18. 08:10
 3/8 Bence_ ***** válasza:
Édesanyáddal beszélgetett a pszichológus ?
2013. márc. 18. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Először az öcsémmel, aztán anyámékkal is.
2013. márc. 18. 09:56
 5/8 anonim ***** válasza:
Azért egy 7 éves kisgyerekhez több türelem kellene. Édesanyádnak kell változnia, egy hét éves kisfiú nem sokban hibás még. Szerintem.
2013. márc. 18. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
nem a gyereket kellene elvinni pszichológushoz...
2013. márc. 18. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Erdemes volt.elvinni hog kizarjak hogy vele.van gond. de ahogy kiderult, nem ez a megoldas.
2013. márc. 18. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nincs valami.csaladpszichologu fele? Ahova elmennek.a gyerekkel.s.elmondjak mi van s az erre mond valamit?
2013. márc. 18. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!